# #

Saaremaa väiketalu veski jahvatab päikeseenergiaga

25.01.16

Saaremaa Koplimäe talu investeeris 18046 eurot päikesepaneelidesse, mille eeldatav aastane elektritoodang on 11,23 MWh ehk 46% talu vajadusest. Investeeringut toetas PRIA 5872 euroga. Roheline energia on abiks talu kiviveskile, kus jahvatatakse nii oma kui ka teistel Saare mahepõldudel kasvatatud nisu-, rukki-, spelta- ja tatratooteid.

Pildid: https://www.facebook.com/koplimae/posts/737290173039028

„Oleme juba aastaid otsinud mooduseid, kuidas energiat vähem tarbida ning kulusid kokku hoida – päikesepaneelide kasutamine on hea variant nii kulude kokkuhoidmiseks kui ka ökoloogilise jalajälje vähendamiseks“ ütles Koplimäe talu peremees Olev Müür. „Koplimäe talu jahud ja valmistooted on poodidest saada ning tundub, et tarbijale meeldivad.“  

Koplimäe talu (koplimae.eu) on Saaremaal tegutsev isemajandav pereettevõte, kus tegeldakse mahepõllumajandusega alates tooraine kasvatamisest kuni valmistoodanguni. Ökoloogilisest kiviveskist saab traditsioonilist tervislikku jahu, mannat ja kliid. Talul on põllumaa, viljapuu- ja marjaaed, mis pakub piisavalt rõõmu turnimiseks ning õunu talvisteks naudinguteks. Talukohvikus pakutakse gruppidele toitlustamist ja õpitubade korraldamise võimalust.

Lisainformatsioon:

Marju ja Olev Müür, Koplimäe talu perenaine ja peremees

Tel: 529 1316, e-post: koplimaetalu[A]gmail.com