# #

Sakslased jagasid oma kogemust mahepõllumajanduse valdkonnas

01.05.14

Maaeluvõrgustik, Reve Lambur

Eelmise nädala neljapäeval, 24. aprillil toimus Põllumajandusministeeriumi kutsel ja initsiatiivil ning Saksa kevade raames seminar "Mahetoodete turustamine Schleswig-Holsteini (SH) liidumaal - kas ka Eestile mudeliks?"

Seminari eesmärgiks oli tuua Eesti tootjateni Saksamaa mahepõllumajanduse kogemusi. Mahepõllumajanduse ajalugu ulatub Saksamaal 100 aasta tagusesse aega, samas kui Eesti mahepõllumajandus sai sel aastal 25-aastaseks.

Enne ja pärast seminari sai maitsta Eesti mahetootjate tooteid - Ampstüki suhkruvabasid magusaid toortoidu ampse (OÜ Amoor), OÜ Pagar Võtaks pagaritooteid, Loodusvägi OÜ köögi- ja puuviljadest valmistatud toornäkse, OÜ Taali Mesila mett ja meesegusid, kõiki hetkel tootmises olevaid La Muu mahejäätiseid (7 erinevat sorti), OÜ Saidafarm jogurtit, kohupiima ja 4 erinevat juustu, Balsnacki rukki-, kaera-, herne- ja speltakrõbuskeid, OÜ R Capital kitsetoorpiima ja põnevate lisanditega toorjuuste, Tammejuure Talu rüpsiõli ning sama talu 2013.a parima mahetoote tiitli pälvinud kanepiõli ja 2013.a parima mahetalu - Kiltsimäe talu toodangut.

Loe edasi: www.maainfo.ee, 29.04.2014