# #

Tallinna lasteaiakokad õpivad lastetoitudes mahemaitsetaimi kasutama

11.05.11

Pressiteade

Täna, 11. mail õpivad pealinna lasteaedade kokad  Tallinna Kelmiküla Lasteaias projekti „Mahetoit lasteasutuses" mahemaitsetaimede kasutamist lastetoitudes ja idandamisnippe.

Töötuba juhendab Trummi ravimtaimekasvatustalu perenaine Tiiu Väinsaar, seda aitasid korraldada Ökosahver, Eesti Mahepõllunduse SA ja Põllumajandusministeeriumi Mahepõllunduse büroo ning Tallinna Haridusamet.

Tallinna Haridusameti tervisedenduse vanemspetsialisti Eve Levandi sõnul ei ole täies ulatuses mahetoidule üleminekut veel eesmärgiks seatud. „Soovime selle projektiga pöörata suuremat tähelepanu tervislikule toitumisele ning lastele kindlustada kvaliteetse, tasakaalustatud ja mitmekülgse toidu. Kui varem oleme seda teinud erinevate konkursside ja ülevaatuste kaudu, siis nüüd tahame pakkuda ka rohkem enesetäiendamise võimalusi tervisliku toidu autoritele - lasteaia- ja koolikokkadele," rääkis Levand.

Miks on oluline, et lastele pakutaks mahetoitu? Mahetoit sisaldab palju tervisele kasulikke ühendeid (vitamiinid, mineraalained, antioksüdandid, küllastamata rasvhapped) ja selles pole organismile kahjulikke sünteetiliste taimekaitsevahendite jääke. Toidul on loomulik maitse, selles puuduvad kunstlikud maitse-, värvi- ja lõhnaained, maitsetugevdajad ja magustajaid, mis võiksid põhjustada tervisehäireid. Mahetoit on usaldusväärne, sest tootjaid ja töötlejaid kontrollitakse vähemalt kord aastas. Ostes kohalikku mahetoitu toetame kohalikku maaelu ning laps näeb tööd, mida tehakse toidu saamiseks.

Projekt sai alguse käesoleval aastal ning nüüdseks on sellega liitunud juba 18 haridusasutust: Pelgulinna Gümnaasium, Tallinna Kelmiküla Lasteaed, Tallinna Lasteaed Vesiroos, Tallinna Padriku Lasteaed, Muumipere Lastesõim, Tallinna Vormsi Lasteaed, Tallinna Päikesejänku Lasteaed, Tallinna Endla Lasteaed, Tallinna Sikupilli Lasteaed, Tallinna Lasteaed Pääsusilm, Tallinna Lasteaed Nõmmekannike, Tallinna Muinasjutu Lasteaed, Tallinna Rännaku Lasteaed, Tallinna Lastesõim Hellik, Sitsi Lasteaed, Lastesõim Planeedi Mudila, Tallinna Luha lasteaed ja Tallinna Sipsiku Lasteaed. Projekti koordineerib Tallinna Haridusamet.


Lisainfo:

 Eve Levand
Tervisedenduse vanemspetsialist
Tallinna Haridusamet
Tel 6404981
eve.levand[A]tallinnlv.ee