# #

Tallinnas Nõmmel alustas mahetoidu tarbijaring OTT

26.09.12

Pressiteade
26. september 2012

Tallinnas Nõmmel alustas mahetoidu tarbijaring OTT
Pühapäeval kogunes esimest korda Tallinnas Nõmmel mahetoidu tarbijaring ehk OTT (otse tootjalt tarbijale). Nõmmele hakkavad tootjad tooma mahetoitu kord nädalas neljapäeviti. Osta saab mahejuurvilja, -teraviljatooteid ja -mett, lähiajal lisanduvad kaubavalikusse mahepiim ja -lihatooted.

„Otse tootjalt tarbijale kauba kättetoimetamine toimib juba mitmes Eesti piirkonnas väga hästi, nüüd alustasime ka Tallinnas Nõmmel," ütles mahetalunik ja Eesti Biodünaamika Ühingu juhatuse esimees Tõnu Kriisa. „Värske ning kodumaise mahetoidu valik tavapoodides on peaaegu et olematu, värsket toitu pakkuvaid mahepoode aga veel vähe. Huvi mahetoidu vastu on aga suur. Seetõttu tuleb leida ise viise, kuidas kaup kliendini viia."

Tõnu Kriisa sõnul on selline kauplemisviis suur väljakutse tarbijale, sest puudub kaupmees ehk vahendaja ja organisatoorne töö tuleb teha vabatahtlikus korras. „Praegu alustab Nõmmel kümmekond peret otse mahetootjailt kauba ostmist. Loodame lähiajal kindlasti kaupa pakkuvaid koostööpartnereid juurde leida ning sellega ka tootevalikut laiendada," rääkis Tõnu Kriisa.

Mahetoidu tarbijaringi kaudu toidu tellimine ja maksmine käib interneti kaudu. Järgmine võimalus mahetootjatega kohtuda, mahetoitu tellida ja osta on juba neljapäeval, 27. septembril kell 17.30- 18.30. Kogunetakse Paiste tn 10 seltsimajas Hiiul.

Lisainfo: Tõnu Kriisa
nommeott@gmail.com