# #

Talunik Jaan Kiider hakkas kasvatama küüslauku

30.07.11

Ain Lember

Võttes arvesse nõudlust kodumaise küüslaugu järele pani Vaivere mahetalunik Jaan Kiider sel aastal poolele hektarile põllumaale maha suviküüslauku.

“Ma ei ole varem sellise aedvilja kasvatamisega tegelenud, aga lihtsalt tahtsin prooviks panna, et vaadata, kuidas kasvavad,” ütles Jaan Kiider, kes istutas sel kevadel poolele hektarile maha 350 kg Jõgevamaa ettevõttelt Viljakoda OÜ ostetud küüslauguseemet.

Sel kevadel istutatud küüslaugul on praeguseks sibul all, kuid küüsi veel moodustunud ei ole. Siiski aitab küüslauk Kiideri sõnul maitse poolest juba süüa. “Täitsa grepko asi on,” märkis talunik, kelle kasvatatud küüslauk on juba saadaval ka Kuressaares hiljuti avatud kaupluses Saarte Sahver.

Küüslaugusaagiks prognoosib Jaan Kiider 1–1,5 tonni, millest lahtisaamise pärast talunik ei muretse. Eestis kasvatatud küüslaugul on viimastel aastaltel olnud hea minek, sest kohalikku toodangut pole eriti kusagilt saada. “Tonn-poolteist maha müüa, see ei ole mingi kunst, sest kauplusi, kuhu küüslauku pakkuda, on praegu nii palju,” rääkis Kiider, kes mahetootjana saab oma toodangut müüa ka turundusühistu Eesti Mahe arvukate kaupluste kaudu.

Loe edasi: Saarte Hääl
Laupäev, 23. juuli 2011