# #

Täna algab Tallinnas konverents mahepõllumajanduse rollist Läänemere seisundi parandamisel

26.02.13

Pressiteade
26. veebruar 2013

Täna algab Tallinnas konverents mahepõllumajanduse rollist Läänemere seisundi parandamisel

Täna, 26. veebruaril kell 13:00 algab Tallinnas hotellis Euroopa kahepäevane rahvusvaheline konverents „Farming for the Future - Ecological Recycling Agriculture to Save the Baltic Sea". Konverents keskendub mahepõllumajanduse rollile ja võimalustele Läänemere seisundi parandamisel.

Konverentsil esinevad mahe- ja keskkonnaorganisatsioonide eksperdid ja praktikud Eestist, Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Lätist ja Poolast, avasõnad ütleb põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai. Konverents korraldatakse ELi Läänemere programmi projekti Beras Implementation raames.

Konverentsil arutletakse, kuidas mahepõllumajanduse abil oleks võimalik vähendada negatiivseid keskkonnamõjusid ning kuidas toitaineid ringlusse suunata ja paremini ära kasutada nii, et need ei kahjustaks Läänemerd. Ökoloogiliselt toodetud toit ehk mahetoit on jätkusuutlik, kuna ressursse kasutatakse säästvalt, taastuvatel ressurssidel põhinevad toitained suunatakse ringlusse ning ei kasutata sünteetilisi agrokemikaale. Konverentsi kava:
http://beras.eu/index.php/en/news-and-events/178-international-conference-farming-for-the-future-ecological-recycling-agriculture-to-save-the-baltic-sea

Projekt Beras Implementation hõlmab 24 partnerit 9 Läänemere äärsest riigist. Eestist on partneriteks Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus ja Eesti Maaülikool.

Lisainfo: Airi Vetemaa, airi.vetemaa@gmail.com