# #

Täna tähistatakse üle maailma rahvusvahelist toidupäeva

16.10.13

Täna, 16. oktoobril tähistab maailm ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) eestvedamisel rahvusvahelist toidupäeva. Tänavu keskendub toidupäev küsimusele, kuidas kindlustada piisav ja mitmekülgne toiduvaru kogu inimkonnale.

„Toidupäeva puhul valminud iga-aastasest FAO toidujulgeoleku raportist selgub, et nälga kannatavate inimeste koguarv maailmas tasapisi langeb,“ ütles Eesti esindaja FAO juures Siim Tiidemann. „Kui mullu kannatas maailmas nälga 868 miljonit inimest, siis selle aasta lõpuks väheneb see 842 miljonini.

Kui suurem osa nälga kannatavatest inimestest elab arengumaades, siis toidujulgeoleku aruande kohaselt kannatab nälja käes ka 15,7 miljonit arenenud maade elanikku.

Üleilmse toidupäeva seekordne teema on jätkusuutlikud toidusüsteemid. „Peame hoidma diskussiooni, kuidas tagada toidu tootmine nii, et kogu inimkonnale oleks tagatud piisav ja mitmekülgne toiduvaru ning ressursse kasutataks nii, et ka tulevased põlved saaksid söönuks,“ sõnas Tiidemann. „Kindlasti tuleb vähendada toidu äraviskamist, see on arenenud riikides praegu selge probleem.“

Põllumajandusministeeriumi ajaveebis saab maailma toidupäev puhul lugeda Siim Tiidemanni ülevaadet toidujulgeoleku aruandest ning nädala jooksul ilmuvaid Eesti ekspertide soovitusi, kuidas vähendada toiduraiskamist.

Kell 12 avaldame Maablogis aadressil http://maablogi.wordpress.com tippkokkade soovitused, mida teha toidu ülejääkidega.

Loe lähemalt maailma toidupäeva kohta: http://www.fao.org/getinvolved/worldfoodday/en/

Pressiteate edastas:

Karin Volmer
Põllumajandusministeerium
pressiesindaja
tel 625 6254
mob 5696 4876
karin.volmer[A]agri.ee