# #

Tartusse tulevad maailma juhtivad mahepõllumajandusteadlased

19.08.09

25.-27. augustil toimub Tartus Balti riikide esimene rahvusvaheline mahepõllumajanduse teaduskonverents  „Fostering healthy food systems through organic agriculture - Focus on Nordic-Baltic Region“. Konverentsi avapäeval on kõigile huvilistele avatud mahetoodete laat.

Dorpati Konverentsikeskuses toimuva konverentsi avab tervitussõnadega Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

Teisipäeval, 25. augustil toimub konverentsi raames kell 9-12 hotelli Dorpat kõrval Emajõe kaldal eestimaiste mahetoodete laat. Laadalt on võimalik osta kodumaist mahetoodangut ning oodatud on kõik huvilised.

Konverentsil käsitletakse mahepõllumajanduse erinevaid valdkondi: taime- ja loomakasvatus, mahetoit ja selle kvaliteet ning mahetootmise poliitilised ja sotsiaalsed aspektid.

Avaettekanded teevad  maailma juhtivad põllumajandusteadlased: Dr. Urs Niggli Šveitsi mahepõllumajanduse uurimisinstituudist FiBL ja professor Carlo Leifert Newcastle Ülikoolist.

„Tagamaks tervislikku toitu ja tervet elukeskkonda, on mahepõllumajanduse arendamine väga tähtis. See aga eeldab teadusuuringuid väga erinevates valdkondades alates mullaviljakusest kuni igapäevaselt taldrikul oleva toiduni. Konverents ongi võimalus erinevate valdkondade teadlaste teadussidemete tugevdamiseks ja arendamiseks,“ ütles Eesti Maaülikooli teadusprorektor Anne Luik.

Konverentsile eelneb 25. augusti hommikul Euroopa mahepõllumajanduse teadusuuringute platvormi kujundamise seminar, kuhu on kutsutud kohalikud otsusetegijaid ja huvigruppide esindajaid.

26. augustil külastavad konverentsil osalejad Eesti Põllumajandusmuuseumi, kus avatakse Eesti mahepõllumajanduse 20. sünnipäeva auks näitus „Mahepõllumajandus – hea loodusele, hea sinule”. Näitusele järgneb ekskursioon Eesti mahetaludesse.

Konverentsil on rohkem kui 140 osavõtjat 19 riigist, kes esindavad 45 erinevat organisatsiooni.

Konverentsi korraldavad NJF (Põhjamaade Põllumajandusteadlaste Ühendus),  Eesti Maaülikool, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus ja Põllumajandusministeerium. Toetajateks on Hasartmängumaksu Nõukogu, Baltic Agro AS, Pajumäe talu, Vändra Leib, TÜ Eesti Mahe ja Taali Mesila OÜ.

Täpsem info: Anne Luik, Eesti Maaülikooli teadusprorektor, tel 731 3200, 515 1556.