# #

Uus eesti raamat õpetab mahetoitu sööma

06.05.10

4.mail esitleti Tallinnas uut eesti autorite raamatut «Puhta toidu raamat», kus jagatakse näpunäiteid mahetoidule üleminekuks, puhta toidu kasvatamiseks ja valmistamiseks.

„Puhta toidu raamatust" leiab mahetoitumise kohta hulgaliselt teavet ja retsepte. Mida tähendab mahetoit? Mis vahe on biodünaamilisel toidul, mahetoidul ja ökotoidul? Kuidas kasvatada ise biodünaamilist toitu? Kas kõiki toiduaineid on võimalik tarbida vaid mahedal kujul? Lugeja leiab ka esmased põhimõtted ja soovitused mahetoidule üleminekuks. Kuidas leida sobilikku toitu ja mida pakutavast valikust eelistada? Miks peaks toidu kõrvale joomist vältima? Milline võiks olla aastaaegadest lähtuv toitumine? Kuidas toituda mahetoidust nii, et sellest ei kujuneks väga kulukas elustiil? Raamatu autorid püüavad kõigile neile küsimustele vastuseid leida. Lisaks on raamatus ka mahetoidu retseptid.

Raamatu autorid on endine professionaalne kokk ja refleksioloogiaga tegelenud Kaarina Naur ning toitumisnõustaja Ülle Hõbemägi. Mõlemad naised läksid mahetoidule üle pärast seda, kui neil endil, nende lähedastel ilmnes tervisemuresid.

Loe lähemalt: Tarbija 24.ee, 05.05.2010 ja Kirjastus Pegasus