# #

Veeda jõulud mahedalt! Loodusväe glögimeistrid Raekoja platsil jõuluturul 2015

20.11.15

Jõuluturult tuule tiibadesse saanud OÜ Loodusvägi soovitab sel aastal veeta jõulud teadlikult mahedalt ja teha sellega suurim kink meie tulevaste põlvede ning meie rohelise planeedi hüvanguks! Täna Tallinnas alanud Raekoja platsi jõuluturul saab juba kaheksandat aastat nautida Loodusväe maheglögi – ainsat soojendavate ürtidega jõulujooki, mida valmistatakse hubastes majakestes hoolikalt valitud mahetoorainest sinu silme all kohapeal.

Jõulueelsel ajal on tarbimine ning erinevate hõrgutiste pakkumine muudest kuudest tunduvalt suurem. Särast ja värvikirevusest pimestatult kiputakse tegema meeleoluoste, mis võivad keskkonnale minna väga kalliks maksma. Kui jõuluõhtu läheneb ning kingikotis haigutab veel tühjus, halvab sisemine stress mõtlemisvõime ning haaratakse ükskõik mille järele. Ent kui langetada häid valikuid teadlikult ja aegsasti ning mitte lasta end jõuluhulluse vooluveest kaasa haarata, poeb tõeliselt hubane ja soe jõulutunne sügavale südamesse. Loodusväe tegevjuht Ahto Vegmann pakub mõtlemisainet: „Mitte ainult kingitusi tehes, vaid kogu oma ostukäitumisega saame suunata keskkonnasõbralikumaid arenguid, kui jälgime tootega kaasnevaid mõjuahelaid. Tegelikult hääletame iga oma ostusedeliga tulevase elukvaliteedi eest!”

„Väike- ja mahetoodete ning kodumaise käsitöö eelistamine on lisaks toote enda kõrgemale väärtusele ning positiivsele mõjule inimese tervisele käsitletav ka kui sihipäraselt suunatud toetustegevus, millega aidatakse ennetada paljusid ühiskondlikke kitsaskohti! Näiteks jäävad alles paljud elu- ja töökohad maapiirkondades, ilma milleta oleks perede elu maal ilmselgelt raskem. Teisalt on mahetooted tervislikud meile endile ning ka meie planeedile. Neid tarbides väldime maa ja põhjavee erinevate taimekaitsevahendite kasutusest tingitud reostust ja aitame kaasa liikide säilimisele! Eriti tundlikult reageerivad keskkonnamürkidele mesilased. Teaduslikult on tõestatud, et mesilaste suure suremuse põhjuseks on erinevad konventsionaalses põllumajanduses kasutatavad pestitsiidid. Samuti on teaduslikke fakte, et mesilaste väljasuremisega on ohustatud ka inimkond tervikuna. Taimekaitsevahendite jääkained toidus on tänapäeva ühiskonnas levinud haiguste üks peamisi tekkepõhjuseid,“ tutvustab Loodusvägi OÜ kaasasutaja Kristjan Õunamägi teadliku tarbimise eetilisi lisandväärtusi ning kutsub Loodusväe hubastesse glögimajakestesse sooja vürtsikat jooki nautima ja mõtteid vahetama!

Loodusväe mahedast mustika-mustasõstraglögist on kujunendud läbi aastate tõeline rahvalemmik nii Eesti inimeste kui ka turistide seas ja seda põhjendatult. „Meie glögi on ainus, mida valmistatakse Raekoja platsil hubastes majakestes kohapeal. Kõrgekvaliteediliste mahekoostisainetega ning luksuslike ürtidega jõuab glögisse just see ehe jõuluootuse emotsioon, mida on siin kõikjal tunda,“ lausub ettevõtte üks asutajatest Ahto Vegmann. Ettevõtte soojendavad ürdijoogid on saadaval nelja erinevat maitset (metsmustika-mustasõstra, pohla, jõhvika ja astelpaju), mis oma väeka sisu ning keskkonnasõbralikes klaaspudelites on advendiaja lahutamatudkaaslased ning kauni rüüga kinkekarpides leiavad üha enam tee ka jõulukuuse alla päkapiku kingikottidesse.

Loodusväe maheglögid on jõudsalt populaarsust kogunud ka Skandinaaviamaade turgudel. Soome, Rootsi ja Taani kordustellimused on Viljandimaal Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskuses, kus toimub Loodusväe peamine glögitootmine, juba ammu avanud kibekärme jõuluhooaja.

100 % looduspuhtast toorainest pressitud täismahlade baasil valmistatud maheglögid on Eestis lisaks mahepoodidele saadaval ka Prismades, Rimides, Selverites, Tallinna Kaubamajas ning Stockmannis.

Jõulumeeleolu loovad ka Loodusväe tatrajahust krõbedad gluteeni- ning piimavabad piparkoogid, mis sobivad nautimiseks kõigile, mitte ainult allergikutele!

Mahedast metsmustika-mustasõstra glögi valmistamisest 2008. aasta jõuluturul sai alguse kogu ettevõtte tegevus. Täna kuulub OÜ Loodusvägi toodete nimistusse kokku ligi 100 erinevat toodet, sealhulgas näiteks 100-% täismahlad marjadest, tervislikud täisteraviljatooted, väärtuslik metsamesi, väekad toornäksid, marjapulbrid jm. Koostöö mahetalunikega on olnud viljakas ja aidanud kaasa sortimendi laiendamisele ning kohaliku maaelu elavdamisele.

 

Anneli Vernik  
Turundusjuht

OÜ Loodusvägi

Mobiil +372 53420338
E-mail: anneli[A]loodusvagi.ee