# #

Vigala mahetoodetud ravimtaimi saab kogu Eestis

30.10.09

Maire Kõrver

Vigala vallas Uuskaubi talus on väikeettevõtjad Sirje ja Hillar Aiaots juba 10 aastat kasvatanud ravimtaimi. Müüakse laatadel ning ravimite hulgimüügifirmade kaudu on nende taimi ja taimesegusid saadaval paljudes paikades kogu Eestis.

Euroopa Liidu LEADERi programmi Raplamaa esinduse, Raplamaa Partnerluskogu juhatus kinnitas hiljuti investeeringutoetuse saajateks maakonna 15 väikeettevõtet, sh FIE Hillar Aiaotsa. Uuskaubi talu plaanib selle toel oma ravimtaimedele uuendatud kujuga pakendid kasutusele võtta. 

Seni on pakendatud Raplas toodetud kilekotikestesse, täienduseks Uuskaubi toodetele tavapärane ametüstlilla silt paki sisu ja tarvitamise kohta. “Tihti jäävad läbipaistvad kilepakid müügikohas ereda päikese kätte – taimed võivad pleekida. Selle ärahoidmiseks on kavas kilekotid panna veel lisaks pappkarpidesse või laiemalt katta paberümbrisega, nii et taimed paistaks kilest läbi vaid koti küljelt. „Oleme proovinud, et kileaknaga jõupaberist kotid ei õigusta end – koguvad niiskust, nii et lähevad raskemaks,“ selgitas Hillar Aiaots.

Loe edasi: Nädaline 29.10.2009