# #

Viies Tallinna lasteaias pakutakse alates veebruarist mahetoitu

11.02.19

Bioneer.ee

"Pilootprojektis osaleb küll viis lasteaeda, kuid laiem eesmärk on ikkagi see, et linna kõigi koolide ja lasteaedade lapsed saaksid süüa toitu, milles ei leidu põllumajandusmürkide jääke ega kahjulikke, kehavõõraid sünteetilisi aineid. Toit peab olema tervislik ja toidu kasvatamine ei tohi keskkonnale kahju tekitada, nagu see enamasti praegu teeb," ütles projekti algataja Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Osaliselt mahetoorainest valmistatud toitu pakutakse viies Tallinna lasteaias: Lastead Sinilill, Mutionu Lasteaed, Magdaleena Lasteaed, Arbu Lasteaed ja Lasteaed Naeratus.

Projekti sihiks ei ole vaid mahetoidu pakkumine, sama tähtis on, et pakutav toit oleks kvaliteetne, täisväärtuslik ja maitsev. Lahti tuleks saada levinud arusaamast, et mahetoit on oma kõrgema hinna tõttu kättesaadav vaid privilegeeritud osale elanikkonnast. Tegelikult ei tähenda mahetoidule üleminek pelgalt tooraine üks ühele väljavahetamist, muuta tuleb mõtteviisi ja igapäevaseid harjumusi. Näiteks kasutades minimaalselt erinevaid (pool)fabrikaate ja vähendades loomse toidu osakaalu, saab hõlpsasti toidukulusid kokku hoida.

Loe edasi: www.bioneer.ee, 08.02.2019