# #

Mustikas. Maitsev ja kasulik

Brošüür Mustikas. Maitsev ja kasulik (20 lk, 2020.a) tutvustab aedmustika sorte ja annab nõu nende kasvatamise kohta ning sisaldab Angelica Udekülli koostatud kuut retsepti: mustika-kamasmuuti, mustika-lavendlisupp kohupiimavahuga, mustika-kohupiimakook, beseemaius mustika-ebaküdooniakastme ja 
ja vahukoorega, fenkoli-kitsejuustu salat speltakruubi ja mustikatega ning mustikamopp lambalihale.

 

Must sõstar. Maitsev ja kasulik

Brošüür Must sõstar. Maitsev ja kasulik (24 lk, 2020.a) tutvustab musta sõstra sorte ja annab nõu nende kasvatamise kohta ning sisaldab Angelica Udekülli koostatud kuut retsepti: musta sõstra rukkivaht; škokolaadi-mustasõtra kreem; mustasõstramaius; veise carpaccio mustasõstramajo ja -kompotiga; punase kapsa ja musta sõstra salat veisemaksa, õunte ja valgehallitusjuustuga; rohumaaveise antrekoot, musta sõstra-punaseveini kastmega, peedi ja juurselleriga.

Vali mahemarjad ja -puuviljad

Brošüür Vali mahemarjad ja -puuviljad (20 lk, 2016.a) tutvustab mahetoitu ja mahemarjade- ja puuviljade kvaliteeti ning sisaldab Angelica Udekülli koostatud üheksat retsepti: punasesõstra-tatravaht, astelpajusupp, maasika-jogurtidessert, marjasmuuti, õunakook, marja-purukook, mustasõstra želee, õuna-nuikapsasalat, salat vaarikakastmega. 

Vali maheliha

Brošüür „Vali maheliha“ (20 lk, 2017. a) tutvustab mahetoitu ja sisaldab Ants Uustalu koostatud üheksat retsepti: lambalihahake suitsuaioli, muna ja põletatud sibulaga; sütel küpsetatud lambaaba grillitud mini rooma salati ja vinnutatud tomatitega; talvine lambasupp; veise carpaccio marineeritud peedi ja mädarõikakreemiga; kergelt idamaine veisesteik praetud sibulate ja ahjuporganditega; rohumaaveisesaba peterselli-juustu spagettidega; seahakkliha „mussaka“ juustuse kartulipüreega; tasasel tulel küpsetatud seakõht maapirnikreemiga; maheveisemaksa kreem küüslaugunäkileival.

Mahemustikas

 Voldik Mustikas on maitsev ja kasulik (2015. a) tutvustab aed- ja metsmustika sarnasusi ja erinevusi ning millised aedmustika liigid Eestis kasvavad. Samuti saab siit lugeda, miks mustikad on kasulikud inimese tervisele.

Mahe must sõstar

 Voldik Must sõstar on maitsev ja kasulik (2015. a) tutvustab musta sõstra kasulikkust tervisele ja annab soovitusi, kuidas seda väärtuslikku toidumarja säilitada. 

Mahetoit: loomulik, kasulik ja keskkonnasõbralik

Trükis Mahetoit: loomulik, kasulik ja keskkonnasõbralik (20 lk, 2015. a) annab teadusartiklite ja raportite põhjal ülevaate taimeste ja loomsete mahesaaduste kvaliteedist, mahetoidu kasulikkusest tervisel ja mõjust keskkonnale. Samuti saab lugeda milliseid kahjulikke ühendeid võib toidus sisalduda ja miks mahepõllumajanduses GMOsid ei kasutata.

Vali maheköögivili

Brošüür Vali maheköögivili (20 lk, 2015.a) tutvustab mahetoitu ja sisaldab Angelica Udekülli koostatud kümmet retsepti: pastinaagisupp tšipsidega, karamelliseeritud peedi pirukas kitsejuustuga, porgandi ja lehtkapsa panniroog, koorene kapsahautis, omlett roheliste aedubadega, kaalika-õunasalat, kurgi-pune salat, marineeritud köögiviljasalat, nuikapsa-õunasmuuti ja kõrvitsa-õunavaht. 

Vali mahepiimatooted

Brošüür Vali mahepiimatooted (20 lk, 2014.a) tutvustab mahetoitu ja sisaldab Ants Uustalu koostatud kaheksat retsepti: kitsejuustu ja suvikõrvitsa omlett, küpsetatud kitsejuust peedi ja peediõhikutega, röstitud sibulad soolase kohupiimaga, köögivilja-piimasupp, vaarika-jogurti-piima tarretis, õuna-kitsejogurti smuuti, jogurtijook astelpaju ja vaarikatega, astelpaju-kohupiimakook.

Vali maheteraviljatooted

Brošüüris Vali maheteraviljatooted (20 lk, 2015.a) on Angelica Udekülli poolt koostatud üheksa maitsva roa retseptid: vürtsikeeks, odraküpsised, peedi-juustu orsoto, soe kruubisalat, speltahelbepuder õunte ja viigimarjadega, mahlane rukkijahuvaht, kõrvitsa-ingveripannikoogid, suvikõrvitsa-kitsejuustu pirukas ja tatrajahupliinid. 

Hea mahe liha

Brošüür Hea mahe liha (16 lk, 2013.a) sisaldab Toomas Leedu poolt koostatud maitsvaid liharoogasid: maheveise-rostbiif, maheveise hakkliha ja kukeseentega täidetud paprikad, mahetallelihast kotletid peekoniga, mahelambakoot, osso bucco, mahelamba-ahjupraad rosmariiniga.

Mahetoit lasteasutustes 2013

Trükises Mahetoit lasteasutuses antakse infot mahetoitlustamise võimaluste kohta lasteasutustes. Siit leiab ülevaade valdkonna põhimõtetest, mahetoitlustamisega seotud nõuetest ning Itaalia, Rootsi, Taani ja Soome kõrval ka Eesti lasteasutste kogemustest mahetoidu pakkumisel. Loodetavasti innustab selles trükises sisalduv info mahetoitu pakkuma ka meie lasteasutustes.

Mahetoidud lasteaedadele ja koolidele

2012. a toimus lasteasutustele mitmeid mahetoitu tutvustavaid üritusi. Valiku nende raames valmistatud toitude retseptidest leiab trükisest Mahetoidud lasteaedadele ja koolidele

 

 

Mahetoitude retseptid

2015. aasta retseptid Angelica Udeküllilt

   

Uued mahetoitude retseptid Angelica Udeküllilt

Uued retseptid mahepiimast Riina Annuselt

Retseptid 2013

Leivapäeva mahetoidu töötoa retseptid