# #

Uudised

Aleksei Lotman: mürgivaesem tulevik on veel igati saavutatav

29.09.22
27. septembril möödub 60 aastat Rachel Carsoni kuulsa raamatu «Hääletu kevad» ilmumisest, mis oli äratajaks tervele keskkonnakaitsjate põlvkonnale, kuid paljud «reaalpoliitikud» on ikka veel nõidusunes, kirjutab looduskaitsja Aleksei Lotman.

Täna on Euroopa mahepäev – žürii valib parimat mahetoitu ja -jooki

23.09.22
23. septembril tähistatakse üle Euroopa mahepäeva. Mahepäeva eesmärk on tutvustada mahepõllumajanduse eeliseid ning kasvatada teadlikkust mahetootmise eelistest. Euroopa Parlament, Komisjon ja Euroopa Liidu Nõukogu seadsid 2021. aastal ühiselt eesmärgiks kasvatada 2030. aastaks mahepõllumajandusmaade osakaal 25%ni kogu põllumajandusmaast.

Koolid ja lasteaiad said mahemesinikelt mahepäeva puhul mett

22.09.22
Euroopa mahepäeva, mida tähistatakse 23. septembril, raames viisid Eesti mahemesinikud mett koolidesse ja lasteaedadesse. Eesti koolidele ja lasteaedadele jagati üheskoos üle 150 kg mett

Mirjam Pikkmets juhib mahetoimkonda

13.09.22
Aaduni talu perenaine Mirjam Pikkmets valiti Eesti põllumajandus-kaubanduskoja mahetoimkonna esimeheks, peale uue kohustuse on ta koja nõukogu aseesimees, juhib töötleva tööstuse gruppi ja lööb kaasa talumeiereide liidu juhatuses.

Parima talu ja parima talutoidu konkurssidel tunnustati maheettevõtteid

09.09.22
Eestimaa Talupidajate Keskliidu korraldatud parima talu ja parima talutoidu konkurssidel olid maheettevõtted võidukad kolmes kategoorias.

Karusaare mahetalu katsetab kalkunikasvatust

08.09.22
Lääne-Virumaal Sämi-Tagakülas asuva Karusaare mahetalu jaoks on tänavune aasta otsustav. BabyCooli kaubamärgi all külmutatud lastetoitu valmistava Saaregurmee tellimusel alustatud kalkunikasvatusest võib saada talu põhitegevus.

Veiste karjatamine käib kooskõlas loodusega

02.09.22
Lihaveiste kasvataja Katrin Noorkõiv viljeleb Sentafarmis portsjonkarjatamist, mis aitab tal nii kulusid kokku hoida kui väiksemal maapinnal rohkem loomi pidada.

Tutvume parima mahetootja konkursil osalejatega

22.08.22
Konkurss "Parim mahetootja 2022" toimub tänavu juba kolmeteistkümnendat korda. Hindamiskomisjon tutvus taludega augusti alguses, võitja kuulutatakse välja sügisel.

Mahetootja ja -töötleja Mirjam Pikkmets valiti EPKK nõukogu aseesimeheks

18.08.22
Mahesektoril on hea meel teada anda, et 16. augustil toimunud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) nõukogu esimehe ja aseesimeeste valimistel valiti üheks aseesimeheks Mirjam Pikkmets. Mirjam valiti nõukokku Talumeiereide Liidu esindajana.

Timmo talu loodab musti sõstraid eksportida Hiinasse

13.08.22
Setomaa elu tuntud eestvedaja Margus Timmo kasvatab Härmä külas mahedalt musti sõstraid ning on koondanud piirkonna sõstrakasvatajad tulundusühistusse Seto Aiad, et ühiselt turustada ja marjakasvatust edendada ekspordini välja.

Talu, mille mahepiimatoode müüb ennast ise

10.08.22
Pajumäe noorperemees Viljar Veidenberg ütles Avatud talude päeval inimesi tervitades, et neid pani üritusega liituma soov näidata inimestele päris toidutootmist.

Riik toetab lapse mahetoitu koolis 15 sendiga, lasteaias 25 sendiga päevas

08.08.22
Maaeluministeerium hakkab uuel õppeaastal toetama koole ja lasteaedu, kes pakuvad lastele vähemalt 20% ulatuses mahepõllumajandusest tulevat toitu.

Avatud talude päev saab avalöögi juba sel laupäeval Viljandimaal

21.07.22
Avatud talude päev saab avalöögi juba sel laupäeval Viljandimaal

Kanakasvatus: Äntu mõisa omaniku Lauri Bobrovski kogemuslugu

20.07.22
linnukasvatussektoris täna uutele ettevõtjatele ruumi ja arengupotentsiaali omajagu. Väljakutseks on tootmine üles ehitada selliselt, et muna omahind oleks konkurentsivõimeline. Oma kogemusest räägib Kaja Piirfeldtile Lauri Bobrovski

Mahelinnukasvataja Lauri Bobrovski: mahepõld ei too nälga majja

19.07.22
Lauri Bobrovski kirjutab kuidas ta luges nädala eest ilmunud Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja arvamust teemal „Mahepõld toob nälja majja“ ning imestas, kuidas saab nii lühinägeliku arvamuse esindaja juhtida Eesti tuntuimat maaelulist nädalalehte.