# #

Uudised

Avinurme ehitatakse maheviljakeskus

22.04.13
Mahetootjaid koondav ühistu Wiru Vili rajab Avinurme külje alla keskuse, kus üle Eesti kasvatatud mahevili enne laevadele laadimist kuivatatakse ja ladustatakse. Sellega tagatakse mahevilja kvaliteet.

Valmis juhendmaterjal teravilja- ja õlikultuuride väikekäitlejale

22.04.13
Tänavu kevadel valmis juhendmaterjal "Abiks põllumajandussaaduste väikekäitlejale III osa. Tera- ja kaunviljade ning õlikultuuride töötlemine“. Materjal koostati eesmärgiga julgustada väikeettevõtteid teravilja- ja õlikultuuride töötlemisega tegelema.

Greenpeace tahab keelata mesilasi tapvate taimekaitsevahendite kasutamise

09.04.13
Täna, 9. aprillil avaldas ülemaailmne keskkonnaorganisatsioon Greenpeace teadusliku ülevaate teguritest, mis mõjuvad kahjulikult nii mesilastele ja teistele looduslikele tolmeldajatele kui põllumajandusele tervikuna.

Algab noortele suunatud projekt, kus maaelu muutub käega katsutavaks

01.04.13
Käesoleval aastal korraldatakse esimest korda noortele suunatud projekti „Mahepõllumajandus noorteni“. Projekti eestvedajaks on noored vabatahtlikud, kes teevad koostööd MTÜ Wwoof Eestiga, kellel on väga head kontaktid ja koostöö Eestimaa mahetaludega.

Eesti Loomakaitse Selts soovitab: eelista vabalt või mahepidamisel peetavate kanade mune

29.03.13
Lihavõttepühade eel tuletab Eesti Loomakaitse Selts meelde, et mahemunad ja vabalt peetud kanade munad on märgistatud vastavalt arvuga 0 ja 1.

Eesti teadlased hakkavad uurima pestitsiidide mõju meemesilastele

22.03.13
Põllumajandusministeerium otsustas rahastada Eesti Maaülikooli uuringut taimekaitsevahendite esinemisest mees ja suiras ning nende mõjust meemesilastele.

Mahetoidu pakkumine toitlustusettevõtetes läheb lihtsamaks

21.03.13
Põllumajandusministeeriumi esitatud eelnõu mahepõllumajanduse seaduse ja riigilõivuseaduse muutmiseks sai täna valitsuselt heakskiidu. Muudatused lihtsustavad mahetoodete kasutuselevõttu toitlustusasutustes.

Mida on mõtet mahedana kasvatada?

17.03.13
Enamik siin koristatud maheteraviljast eksporditakse, kuna mujal on selle järele suur nõudlus. Suurema tulu saamiseks tuleb valida sobivad kultuurid ja sordid.

Wiru Vili rajab mahekuivati

10.03.13
Mahetootjaid koondav ühistu tahab suvel valmis saada uue võimsa mahevilja kuivatamise, ladustamise ja kvaliteedi määramise keskuse.

Tartu Aastate Daamiks valiti Anne Luik

09.03.13
Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon (EDA) kuulutas 7. märtsil suursugusel naistepäeva galaõhtul välja Tartu Aastate Daami, kelleks on Eesti Maaülikooli professor Anne Luik.

Söögisellid mekkisid mahetoitu

08.03.13
Kärdla kooli 5. klassi ja Käina kooli 4. klassi õpilased avastasid tippkokkade juhendamisel uusi maitseid ja õppisid kasutama Hiiumaalt pärit mahetoiduaineid. Hiidlaste koostöökogu veab LEADER projekti “Sirguvad söögisellid”, mille eesmärgiks hakata kasutama rohkem kohalikku toitu nii lasteaedades kui koolisööklates.

Pilk mahetalu sahvrisse ja kööki

01.03.13
Tiia ja Arvo Kleini Saariku talu Mulgimaal tunnistati mullu parimaks mahetootjaks. Lihaveiseid ja tera- ning köögivilju kasvatav pere loodab omakasvatatud kraamist tulevikus teha ka tervislikke hoidiseid. Põnevate toitude väljamõtlemine on Tiina hobi.

Konverentsil tõdeti, et mahepõllumajandus aitaks parandada Läänemere keskkonnaseisundit

01.03.13
Läänemere-äärsete riikide konverentsil „Farming for the Future – Ecological Recycling Agriculture to Save the Baltic Sea" rõhutati mahepõllumajanduse rolli Läänemere seisundi parandamisel, eelkõige toitainete ringlusse suunamise ja efektiivsema kasutamise teel.

Tarbijad soovivad mahetooteid tavapoest ja otse tootjalt

27.02.13
82 protsenti tarbijaist sooviks osta mahetoitu, peamise ostukohana näevad tarbijad peamiselt tavalisi toidupoode, selgus täna Põllumajandusministeeriumis tutvustatud mahetoodete turu-uuringust.

Eesti mahetoodete müügikäive tõusuteel

27.02.13
2012. aastal tegutses Eestis 40 spetsialiseerunud ökopoodi, Eesti kauplustes kokku oli müügil 853 erinevat Eestis toodetud mahetoodet, selgus täna põllumajandusministeeriumis esitletud mahetoodete turu uuringust.