# #

Uudised

Tarbijad soovivad mahetooteid tavapoest ja otse tootjalt

27.02.13
82 protsenti tarbijaist sooviks osta mahetoitu, peamise ostukohana näevad tarbijad peamiselt tavalisi toidupoode, selgus täna Põllumajandusministeeriumis tutvustatud mahetoodete turu-uuringust.

Eesti mahetoodete müügikäive tõusuteel

27.02.13
2012. aastal tegutses Eestis 40 spetsialiseerunud ökopoodi, Eesti kauplustes kokku oli müügil 853 erinevat Eestis toodetud mahetoodet, selgus täna põllumajandusministeeriumis esitletud mahetoodete turu uuringust.

Täna algab Tallinnas konverents mahepõllumajanduse rollist Läänemere seisundi parandamisel

26.02.13
Täna, 26. veebruaril kell 13:00 algab Tallinnas hotellis Euroopa kahepäevane rahvusvaheline konverents „Farming for the Future - Ecological Recycling Agriculture to Save the Baltic Sea". Konverents keskendub mahepõllumajanduse rollile ja võimalustele Läänemere seisundi parandamisel.

Rootsi talumeeste imemasin lööb Eestis laineid

25.02.13
Ida-Virumaa Toila valla Mägipõllu talu peremees Sander Sarap võttis esimesena Eestis kasutusele mahepõllu umbrohuniiduki CombCut, mille valmistasid Rootsi talumehed.

Mahetomati kasvustress loob kasulikke aineid

22.02.13
Mahedalt kasvatatud tomatis on rohkem C-vitamiini, suhkruid ja antioksüdante kui moodsamal moel kasvatatud tomatis, sellisele järeldusele jõudsid oma uuringus Brasiilia teadlased.

Mahekama ja küüslauguvõie tõusid hitiks

16.02.13
Viimastel aastatel on Eestis hulganisti tekkinud kohalikku talukaupa vahendavaid toiduringe ja -poode. Kolm aastat tagasi, kui Urvaste naised valmistasid urbanipäeva laada loterii jaoks esimese portsu kama, ei osanud nad aimatagi, et mõni aasta hiljem toodavad ja saadavad seda poodidesse üle Eesti.

TalveAkadeemia konverents "Toit. Süsteem. Probleem?"

12.02.13
Sel aastal juba üheteistkümnendat korda toimuv TalveAkadeemia konverents keskendub toidutootmise globaalsele süsteemile.

Tarbijad ostavad talupoest eeskätt mahemune ja -piima

03.02.13
Talupoodide kõige populaarsemateks toodeteks osutusid eelmisel aastal mahemunad, mahepiim, taluporgand ja -õun, mahelihaveise hakkliha ja Vana-Peetri maitsetaimed.

Kalamatsi talumeierei edendab toidukultuuri

31.01.13
Vana hiiepaiga lähistel Lääne-Viru piirimail Järvamaal Kareda vallas Esna külas asuvas Kalamatsi meiereis valmib eelmisel aastal parimaks mahetooteks pärjatud kitsepiimast toorjuust soolvees.

Rimi talupood on päästerõngas väiketootjale

27.01.13
Aasta tagasi käima lükatud eestimaise talutoodangu müük Rimi jaeketis on nii tarbijate kui tootjate poolt heaks kiidetud. Väiketalude jaoks on see parim müügikoht.

Komisjon küsib kodanikult: kuidas soodustada mahetootmist?

23.01.13
Euroopa Komisjon otsib mooduseid ELi mahepõllumajanduse eeskirjade täiustamiseks ning asjaomase nõudluse suurendamiseks. Sel eesmärgil avati veebipõhine konsultatsioonikeskkond, kus iga kodanik saab oma arvamuse välja öelda.

Kaupu otse tootjalt tarbijale vahendav võrgustik aitab väiketalunikke

21.01.13
Viljandimaal aasta aega tegutsenud toiduvõrgustik OTT ehk Otse tootjalt tarbijale on aidanud paljudel talunikel leida oma toodetele turgu, sellist tarbijate ja tootjate koostöövormi arendatakse ka mujal Eestis.

Suuremates ökopoodides nälga ei jää

21.01.13
Taimetoitlaste ringkäik Tallinna ökopoodides näitas, et kaubavalik on nii palju suurenenud, et enamasti saab kõhu täis. Küll aga peavad ökopoodi minnes eelteadmised mahetoidust ja söögitegemisest veidi suuremad olema.

Mätiku talu mahepiim tutvustab Oidremad pealinnas

21.01.13
Mätiku talu saadab üle päeva Tallinna rohkem kui pool tonni mahepiima, millega täidetakse toorpiima automaadid neljas Selveris ja Laagri Maksimarketis.

Robotiga Soome, mahekarjas

18.01.13
Nõustajad käisid eelmise aasta lõpul Soome robotlautu vaatamas. Lehmade tervisele ja psüühikale on robotlüps kindlasti hea ning seda saab kohaldada ka mahetootmisele.