# #

Uudised

​Algas parima mahetootja ja mahetoote konkurss 2024

18.06.24
Alanud on kandidaatide esitamine 2024. aasta parima mahetootja ja -toote konkurssidele. Konkursile „Parim mahetootja 2024“ oodatakse kandidaate kuni 5. juulini ja konkursile „Parim mahetoode 2024“ kuni 23. augustini. Parima mahetootja ja mahetoote konkursid toimuvad viieteistkümnendat korda.

Riskantne otsus tasus end ära: armastatud mahetooted ei kaogi letilt, Pajumäe otsustas jätkata

12.05.24
Tiivustatuna toetusest ja tagasisidest, mis tabas Pajumäe talu pärast teadet, et suveks tootmine sulgetakse, otsustas talu peremees Viljar Veidenberg kuu aega tagasi teha viimase katse ja tõstis märgatavalt mahetoodete hinda. Julge samm tasus end ära – nüüd on talu otsustanud tootmisega jätkata.

Suurim mahemunatootja avas Kesk-Eestis uue lihatööstuse

09.05.24
Kliendid on maheda broileriliha omaks võtnud ja maht on püsinud vaatamata sellele, et majanduses pole kõige kergemad ajad. See julgustas turule tulema uue Äntu Gurmee sarjaga ja äsja jõudsid poodidesse mahebroilerilihast grilltooted.

Mahesektor vajab koostööd ja selgeid sihte

15.03.24
Eelmisel nädalal toimus Olustveres mahepõllumajanduse esindusorganisatsioonide kohtumine. Kohal olid Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) mahetoimkonna, Mahepõllumajanduse Koostöökogu ja Organic Estonia esindajad. Riigi esindajana osales Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi mahepõllumajanduse valdkonnajuht Marika Ruberg.

Mahetootmisega alustajad saavad 10. märtsist hakata esitama tunnustamise taotlusi

08.03.24
Mahepõllumajandusliku taime- ja loomakasvatuse ning mesindusega alustajad saavad Põllumajandus- ja Toiduametile (PTA) esitada 10. märtsist kuni 10. aprillini tunnustamise taotlusi. Tunnustuse olemasoluta ei tohi tooteid mahedana turustada.

Põldude mürgitamist pole suudetud pidurdada

03.03.24
Veebruar tõi kodumaise põllumajandusega seoses kaks infokildu. Esimesega seoses nimesid ma nimetama ei hakka: kes on uudiseid jälginud, saab aru. Ent mitte konkreetne nimi pole tähtis, vaid midagi üldisemat. Igatahes on lugu selline, et üsna hiljuti Umbusi jõe reostanud suurtootja sai äsja oma koduvalla teenetemärgi, kirjutab looduskaitsja Aleksei Lotman.

Parima parima lihaveisekarjakasvataja 2023 aunimetuse pälvisid mahetootjad Diana ja Arno Pärna

29.02.24
Maaelu Edendamise Sihtasutuse parima lihaveisekarjakasvataja 2023 aunimetuse pälvisid mahetootjad Diana ja Arno Pärna, kes juhivad ettevõtet Lahe Maamees OÜ. Nii Lääne-Virumaal kui Harjumaal lihaveiseid kasvatava perekond Pärna karjades on ligi 200 lihaveist, kellest ammlehmi on ligi 100.

Liha ehk ei peagi palju sööma, aga kui, siis ikka kvaliteetset

27.02.24
Aasta põllumeheks 2021 ja varem ka aasta veisekasvatajaks tituleeritud Andres Vaan on oma majapidamise Rootsis Pärnumaal üles ehitanud vanavanemate talu põhjal.

Hea võimalus mahetootjatele - osale mulla elurikkuse uuringus!

25.01.24
Tartu Ülikool kutsub põllumajandustootjaid osalema põllumuldade elurikkuse uuringus. Projekti eesmärk on saada ülevaade Eestis põllumulla elusitku seisundist ning selgitada välja majandamisviiside mõju mulla elurikkusele. Uuringu tulemusena anda soovitusi majandamisviisidele, mis soodustavad mulla elurikkust.

Põllumajandus- ja Toiduamet ootab mahepõllumajandusliku toodangu andmeid 1. veebruariks

24.01.24
1. veebruariks tuleb 2023. aastal mahetootmisega tegelenud ettevõtjatel esitada Põllumajandus- ja Toiduametile eelmise aasta mahepõllumajandusliku toodangu andmed. Eestis toodetud mahetoodangu kogused on väärtuslik info nii tarbijatele, toitlustajatele kui ka mahetoodangu väärindajatele.

Mahepiimatootja Meelis Mõttus: meil on rohepööre juba lõpusirgel

12.01.24
„Mina juhin meierei tööd ja poeg Max vastutab punase karja piimatoodangu eest,“ tutvustas Metsavenna meierei ja turismitalu peremees Meelis Mõttus. Koos poeg Max Mõttusega pälvis ta tänavu parima mahetootja tiitli.

Euroopa mahepõllumajandusauhinnad 2023

29.12.23
Sellel aastal anti Euroopa mahepäeva raames teist korda välja Euroopa Liidu mahepõllumajandusauhindu. Ettevõtmise eesmärgiks on tunnustada inimesi, organisatsioone ja ettevõtteid, kes on algatanud loomingulisi, uuenduslikke ja pikaajalisi projekte, mis keskenduvad mahepõllumajandusele ja -toidule.

Parimate mahetoodete valmistajad loodavad müügiedule

10.12.23
Kui läinud kuul peetud mahepõllumajanduse konverentsil selgusid parimad mahetootjad ja mahetooted, arutleti ka selle üle, kuidas tunnustus müügiedule kaasa aidaks.

Kalkunid tõid Karusaare mahetalule eripreemia

02.12.23
Kui Karusaare mahetalu perenaine Elen Põdra vastu sügist kasvuhoonest jalapenokaunad kokku korjas ja suurde pesukaussi katte alla varju pani, ta veel ei teadnud, et seda saaki ta rohkem ei näe. Kasvuhoonesse talvituma kolinud kalkunid leidsid pesukausitäie teravamaitselisi pipraid üles ja pistsid nahka nii, et midagi alles ei jäänud.

Rimi: huvi kodu- ja välismaiste mahetoodete vastu suureneb vaikselt hinnatõusu kiuste

27.11.23
Rimi mahedate omamärgitoodete sarja „I love eco“ müüginumbrid suurenevad aasta-aastalt vaikselt, aga kindlalt. Populaarsust koguvad mahetooted ka kodumaise talukauba „Talu toidab“ lettidel, mille leiab 38 Rimi kauplusest.