# #

Uudised

Toiduringid: lähedalt ja mahedalt

23.01.10
Linnaarhitekt Carolyn Steel kirjutab raamatus «Hungry City», et toit on see, mis ühendab kõiki inimesi, kuid ka see, mis ühendab ühtmoodi mõtlevaid inimesi. Ta lisab oma blogis, et väiketalud ning nende võrgustikud mängivad võtmerolli inimühiskonna võimes astuda vastu suurtele keskkonnakriisidele, mis meid ees ootavad.

Evelin Ilves andis ühistule Eesti Mahe üle Tuleviku Toidu Tegija auhinna

15.01.10
Evelin Ilves andis 14. jaanuaril Eesti Kulinaaria Instituudi nimel ühistule Eesti Mahe ja selle tegevdirektorile Jaan Nõmmikule üle esimese Tuleviku Toidu Tegija auhinna. Ühistu Eesti Mahe pälvis auhinna oma töö eest eheda eesti toidu traditsioonide jätkajana.

Muutusid mahepõllumajanduse järelevalveasutuste koodid

12.01.10
Seoses Taimetoodangu Inspektsiooni ümberkorraldamisega Põllumajandusametiks muudeti 1. jaanuarist 2010 ka mahepõllumajanduse järelevalveasutuste koode.

Nõuandesüsteem muutub põllumehekesksemaks

06.01.10
Uuest aastast hakkab põllumeestele ja maaettevõtjatele mõeldud nõuandeteenistuse tegevust kureerima Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES), mille esmaseks eesmärgiks on teenuse kliendikesksemaks muutmine.

Eestimaa Looduse Fond kutsub põllumajandustootjaid osalema keskkonnahoidliku põllumajanduse projektis

06.01.10
Eestimaa Looduse Fond kutsub põllumajandustootjaid osalema projektis „Keskkonnahoidlike põllumajandusviiside alase Eesti-Läti koostöövõrgustiku arendamine".

Taimetoodangu Inspektsioon korraldatakse ümber Põllumajandusametiks

21.12.09
Taimetoodangu Inspektsioon korraldatakse ümber Põllumajandusametiks, millega ühendatakse Põllumajandusministeeriumi valitsemisalas hallatava riigiasutusena tegutsevad piirkondlikud maaparandusbürood ning Maaparanduse Ehitusjärelevalve- ja Ekspertiisibüroo alates 2010. aasta 1. jaanuarist.

Mahepõllumajandus on Eestis tõusuteel

21.12.09
Viimase aastaga on Eestis laienenud mahetoodete sortiment, samuti on juurde tulnud mahetöötlejaid ning suurenenud on mahetoidukaupade müügikäive.

Geneetiliselt muundatud road ründavad jõululauda

17.12.09
Igal aastal satub eestlaste kõhtudesse erinevate toiduainetega sadu tonne geneetiliselt muundatud soja ja maisi. Läinud nädalal sai maaülikoolis teada, kuidas selline toit meie jõululauale jõuab.

Internetis saab valida EL-i uut mahetoodete logo

14.12.09
Euroopa Komisjon avas internetis lehekülje, kus saab valida Euroopa Liidule uut mahetoodete logo.

Ökotoit ei jõua põllult poodi

11.12.09
Mahetootjaid on Eestis palju, kuid töötlemine ei jõua tootmisele järele. Tootjatele on suureks abiks toetused, mida ökotoodangu töötlejad ei saa.

Saaremaa mahepiimatootjad unistavad oma tootmisliinist

07.12.09
Saaremaa mahepiimatootjad loodavad, et lähiaastatel õnnestub Saaremaal luua võimalused mahepiima töötlemiseks ja mahetoodete valmistamiseks.

Lätlased tahavad Eesti mahekartulid jahuks teha

04.12.09
Perenaised kasutavad kissellis enamasti Lätis valmistatud kartulijahu, kuna Eestis tärklisetehast pole. Kuid varsti hakkab Lätis toodetud tärklis sisaldama meie toorainet.

Tartu ökomessil “Elukvaliteet 2009” tutvustati uusi mahetooteid

04.12.09
Selle aasta ökomessil 27.-29. novembrini olid Eesti mahetootjad väljas pea kogu praeguse tootevalikuga. Esindatud oli 20 tootja kaubad ja TÜ Eesti Mahe.

Ökoinimesed kogunevad Tartus

28.11.09
Sel nädalavahetusel reedest pühapäevani toimub Tartu Näitustel Ökomess 2009.

Tervislikult toitujad söövad 9000 aasta vanust nisu

28.11.09
Antiikajal Mesopotaamias kasvatama hakatud speltanisu on tervislikult toitujate seas nii populaarne, et Jõgeva sordiinstituut korraldas selle kasvatamiseks katse.