# #

Uudised

Kolga-Jaani külamees pakub daamidele lähenevaks naistepäevaks ilu ja nooruse teed

06.03.21
Martin Laansalu on rajanud Viljandi valda ravimtaime­istanduse ja paari aastaga tõusnud ürditurul tuntud tegijaks, kes ekspordib oma taimeteesid nii Inglismaale kui ka Saksamaale.

Linnugripp ahistab mahekanapidajaid: kanad on kurvad

04.03.21
Eestis leviv linnugripp ahistab kõige rohkem mahekanapidajaid: ­lisaks nakkusohule teeb muret võimatus täita kanade vabadusenõuet ja saavutada sööjale meeldivat erksat muna­kollast.

Põllumajandussektori erakorralise toetuse tingimused said paika

03.03.21
Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas teisipäeval põllumajandussektori erakorralise toetuse tingimused ja suunise Maaelu Edendamise Sihtasutusele (MES) lisavahendite eraldamiseks. Erakorraliseks toetuseks kavandatud kokku 15,8 miljonit eurot.

Maaeluministeerium jagas teenetemärke

25.02.21
Hõbedase teenetemärgiga sai tunnustatud Riido Ökotalu juhatuse liige Jaan Kiider.

Eesti ettevõtted osalevad virtuaalselt rahvusvahelisel mahetoidumessil

19.02.21
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) viib koostöös Eesti Toiduainetööstuse Liiduga ettevõtted Eesti ühisstendiga mahetoidu messile BIOFACH eSPECIAL 2021. Mess toimub tänavu 17.-19. veebruarini virtuaalselt.

Tartu lasteaiad liiguvad mahetoidu suunas

18.02.21
Tartu lähistel Ilmatsalu Lepatriinu lasteias on võetud eesmärgiks muuta laste toidulaud võimalikult mahedaks. See on üks näide Tartu linna suuremast plaanist mahetoidu osakaalu lasteaedades ja koolides kasvatada.

17.-19. veebruaril toimub veebis BIOFACH/VIVANESS 2021 eSPECIAL

10.02.21
17.-19. veebruaril toimub veebis maailma suurim mahemess ja kongress BIOFACH/VIVANESS 2021 eSPECIAL. Tutvu programmiga ja osale!

Maheviljakasvatajad kaaluvad arve kokku lüües jätkamise mõttekust

08.02.21
Mullu sai palju räägitud, et maheviljakasvatus ei tasu enam ära ja paljud loobuksid sellest. Nii võttis Maa Elu uurida, mis plaanid teraviljakasvatajatel uuel hooajal peas keerlemas. On ju praegu aeg, mil uue saagi kokkuostjad kasvatajaid läbi helistavad, et saagi koguses ja hinnas kokku leppida.

Endine rahvusvahelise haardega pankur on nüüd parim mahemesinik

03.02.21
OÜ Ehe Mesi omanik Harro Rannamets jättis töö pangas ja katsetab nüüd uusi nippe mahetootmises, lisaks ekspordib mahemett nii Jaapanisse kui Saksamaale.

Mahemesinikke kimbutab keskkonnasaaste ja korjemaade nappus

28.01.21
Kunstlikele väetistele ja taimekaitsevahenditele toetuvas maailmas tekitab mahetootmine tugevaid tundeid. Nõnda sai Novaator pärast mahemee tootmise raskusi puudutanud artikli avaldamist tagasisidet ka sellega tegelevatelt mesinikelt.

Virve Sõber, Tsipe Aavik: pestitsiidide kokteil kahjustab nii inimest kui ka loodust

27.01.21
Pestitsiidide jääke leiti Eestis 2019. aastal kõigist seireprooviidest. Pestitsiidide seire on Eestis juba palju aastaid olnud ebapiisav. Eestis puuduvad piirangud pestitsiidikoguste aja- ja pinnaühiku kohta

Mahepõllumajandusliku toodangu andmed tuleb esitada 1. veebruariks

26.01.21
Mahepõllumajanduse valdkonnas tegelevatel ettevõtjatel tuleb Põllumajandus- ja Toiduametile esitada 2020. aasta andmed 1. veebruariks.

Glüfosaadisaaga jätkub II

25.01.21
II osa. Ka normi piiresse jäävad glüfosaadikogused ohustavad keskkonda ja tervis.

In memoriam Vahur Tõnissoo

20.01.21
Pühapäeval lahkus meie hulgast ootamatult Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

Glüfosaadisaaga jätkub

19.01.21
Hiljutise raporti järgi on Eesti põllumajanduses kasutatavad glüfosaadikogused tavapõllumajandusmaa pindalaühiku kohta Euroopa keskmisest kõrgemad.