# #

Uudised

Lasteaedade ja koolide kokad võistlesid mahetoorainest toidu valmistamises

20.12.12
PRESSITEADE Mahetoit hakkab jõudma järjest rohkemate lasteaedade ja koolide toidulauale, seda ka Eestis. Mahetoidu edasise kasutamise innustamiseks toimusid detsembris lasteaia- ja koolikokkadele parima mahetoidu võistlused. Võistlused korraldas Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus Põllumajandusministeeriumi tellimusel.

Koolides toimunud mahetoidupäevadel õppisid lapsed toite valmistama mahetoorainest

17.12.12
PRESSITEADE Viimase paari kuu jooksul toimusid kolmes Eesti koolis mahetoidupäevad, kus lapsed valmistasid tippkokkade juhendamisel ise mahetoorainest toite ja said ka lähemat teavet, mida mahetoit endast kujutab. Mahetoidupäevad toimusid Põlva lähedal Rosmal asuvas Johannese Koolis ja lasteaias, Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumis ja Saku valla Kurtna koolis.

Mahetoidu töötuba – jõulutoidud

16.12.12
10. detsembril toimus Tallinnas mahejõulutoitude töötuba pr Evelin Ilvese ja Swissotel’i peakoka asetäitja Taigo Lepiku juhendamisel. Koos lasteasutuste toitlustajatega küpsetati piparkooki Ärma moodi ja porgandikooki. Eesmärgiks oli valmistada jõulutoite kodumaisest mahetoorainest, et koolides (sealhulgas koolipuhvetites) ja lasteaedades soodustada kodumaise mahetooraine kasutamist.

Prantsusmaa mahemaa pindala ületas 2012. aastal miljoni hektari piiri

15.12.12
Prantsusmaa võib oma mahepõllumajanduse pideva kasvuga rahule jääda. Prantsusmaa on Euroopa mahepõllumajanduses neljandal kohal pärast Hispaaniat, Itaaliat ja Saksamaad (2011).

Rimi avas Ülemiste hüpermarketis talupoe

11.12.12
Rimi avas Ülemiste hüpermarketis kolmanda talupoe, kus pakuvad oma toodangut rohkem kui 40 Eesti väiketootjat, suur osa neist mahetootjad.

Evelin Ilves osales mahepõllumajanduse töötoas

10.12.12
Evelin Ilves osales täna Tallinna Haridusameti ja Põllumajandusministeeriumi teist aastat järjest lasteasutustele korraldatud mahetoidu töötoas, valmistades koos lasteaia kokkadega kooke.

Mahetoidu päev Kurtna koolis

10.12.12
Esmaspäeval, 10. detsembril toimub Saku vallas Kurtna koolis mahetoidupäev, kus valmistavad mahetoorainest süüa kooliõpilased, õpetajad ja lapsevanemad. Söögitegemist juhatab Ööbiku gastronoomiatalu peremees Ants Uustalu.

ETV2-s alustab homme lühisari „Mahemaa"

05.12.12
Homme õhtul alustab ETV2-s kell 20.00 mahetalusid tutvustav saatesari „Mahemaa". Neljal neljapäeval tutvustatakse Eesti mahetalusid, kust jõuab meie toidulauale puhas ja tervislik toit. Iga saate lõpus valmib ka üks roog, kus kasutatakse valdavalt oma talu toodangut. Saatejuhid on Karol Kuntsel ja Maria Soomets, saated valmisid koostöös tulundusühistuga Eesti Mahe.

“Mahemaa” – uus sari mahetootjatest

03.12.12
Alates 6. detsembrist jõuab ETV2 ekraanile lühisari “Mahemaa”. Nelja nädala jooksul näeb vahvaid Eestimaa mahetalusid ja mahetootjaid. Iga saate lõpus valmib üks talupere või -seltskonna lemmikroog, mis passib kenasti ka pühadelauale. Saated on pooletunnised.

Äripäev avas uudisveebi põllumeestele

02.12.12
Äripäev avas aadressil www.pollumajandus.ee valdkonna otsustajatele suunatud uudisveebi, mis koondab kokku põllumajandussektorit puudutava info.

Pelgulinna Gümnaasiumi õpilaste mahetoidu valmistamise võistluse võitsid kapsa-hakklihavorm ja kohupiimakook

29.11.12
Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis toimus 27. novembril mahetoidu päev, mille raames valmistasid õpilased omatehtud retseptide alusel mahedast toorainest koolitoitu.

ETV saates Ilus maa tutvustatakse mahetootjaid

27.11.12
Maaeluvõrgustiku ETV saatesarja "Ilus maa" järjekordses saates kolmapäeval, 28. novembril kell 20.50 on eetris videolugu Niiduk-veised (Haeska, Läänemaa). Mahetalunik Eino Valgemäe hooldab ca 80 ha rannaniitu, mis osaliselt on ka niidurüdi (linnuliik) võtmeala ning lisaks hooldab ka 80 ha puiskarjamaad. 5. detsembril saab tutvuda MTÜ Saare Mahe tegemistega.

Pelgulinna Gümnaasiumi õpilased võistlevad homme maheda koolitoidu valmistamises

26.11.12
Teisipäeval, 27. novembril toimub Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis mahetoidu päev, mille raames valmistavad õpilased omatehtud retseptide alusel mahedast toorainest koolitoitu. Söögitegemist juhendab Eesti Kulinaaria Instituudi liige, Laulasmaa SPA peakokk Angelica Udeküll, mahetoidu päeva korraldab Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus koostöös Harju Mahetootjate Ühinguga.

Ilmus raamat "Lambakasvatus I"

26.11.12
27. novembril kell 13.00 toimub Eesti Maaülikooli (Kreutzwaldi 1a) raamatukogu fuajees õpiku „Lambakasvatus I“ esitlus. Eestikeelse õpiku „Lambakasvatus I “ autoriks on dotsent Peep Piirsalu ja väljaandjaks Tartumaa Põllumeeste Liit. Õpikus tutvustatakse Eestis kasvatatavaid lambatõuge, lambakasvatussaadusi (lambaliha, vill, nahad, lambapiim), lammaste pidamistehnoloogiaid, söötmist, karjatamist jt. küsimusi.

Viiendik Tallinna koolipuhvetitest pakuvad mahetooteid

14.11.12
Eile, 13. novembril Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis toimunud konverentsil tutvustati mahetoidu kasutamise võimalusi ja kogemusi lasteastutustes ning kuulutati välja Tallinna konkursi „Tervislik koolipuhvet“ parimad.