# #

Uudised

Algab mahepõllumajanduse tunnustamise taotluste vastuvõtmine

12.03.12
Isik, kes soovib alustada mahepõllumajandusliku tootmisega peab esitama tunnustamise taotluse ja muu teabe oma ettevõtte kohta Põllumajandusametile. Ettevõtte tunnustamise taotluste vastuvõtt toimub 10. märtsist kuni 10. aprillini.

Kartulimüügi lepingute sõlmimine

09.03.12
20. märtsil kell 10.00 on võimalik Lätis sõlmida lepingud kartulimüügiks mahetärklist valmistava ettevõttega SIA "ALOJA-STARKELSEN". Oodatud on kõik mahekartuli müügist huvitatud tootjad.

Konverents „Investeeringud ja turundus“

05.03.12
22.-23. märtsini toimub Lätis mahepõllumajanduse teemaline konverents „Investeeringud ja turundus“, kus keskendutakse väljakutsetele, mis on seotud tootjate ja töötlejate turundustegevuste ja investeeringuvõimalustega ning tarbija teadlikkuse tõstmisega.

Õllesõbrad saavad nüüdsest mahemärjukest rüübata

20.02.12
A. Le Coq toob sel nädalal müügile Eesti esimese maheõlle Organic Beer. Uue õlle valmistamisel on kasutatud mahepõllumajanduses kasvatatud linnaseid ja humalaid.

Mahe töötlemata pudelipiim jõudis Saaremaa kauplustesse

17.02.12
Eilsest on öko- ja kohaliku kauba poes Saarte Sahver müügil Jaan ja Anne Kiideri Riido talu töötlemata mahepiim. Tänasest ka STÜ kauplustes, nii Kuressaares Rae, Tooma, Ranna, Roomassaare poes kui ka Kaubaaidas, samuti Nasva, Pihtla ning Aste poes.

EL ja USA mahekaubanduskokkulepe soosib väiksemaid tootjaid

16.02.12
Alates 1. juunist 2012 võib Euroopas või USAs sertifitseeritud mahepõllumajanduslikke tooteid müüa mahetoodetena mõlemas piirkonnas, teatasid kokkuleppe osapooled.

Mahetoote eest ollakse valmis maksma 10% rohkem

09.02.12
Peamine takistus mahetoidu ostmisel on kõrge hind, selgus Eesti Maaülikooli Mahekeskuse poolt läbi viidud uuringust.

Mahedalt kasvatatud speltanisu pakub tervist terves teras

07.02.12
Kord kõneles üks prooviküpsetaja, et ega spelta pannkookides eriti haakunud, aga kui need valmis said, söödi kõik kohe ära. Teine, kes oli speltajahust sagedamini küpsetanud, ütles selle olevat sepikujahu moodi.

Mahetootjad pääsevad Rakvere Lihakombinaadi abiga lambalihaga Selveritesse

03.02.12
Rakvere Lihakombinaat toob sel nädalal Selverite lihalettides müügile mahe talleliha. Mahe talleliha pärineb tulundusühistult Eesti Mahe, kes korraldab talleliha mahekäitlemise Rakvere Lihakombinaadi tellimisel.

Ilmusid uued ja täiendatud trükised mahetootmise kohta

31.01.12
Ilmusid viis trükist mahepõllumajandusliku tootmise kohta: algõpe tootjale, tervilja- ja õlikultuuride kasvatus, linnukasvatus, piimakarjakasvatus ja lihaveisekasvatus.

Tänapäeva taluelu Sepa mahetalus: blogi pidamine tekitab usaldust

18.01.12
Pärnumaal Koonga vallas Pikavere külas asuva Sepa mahetalu perenaine Nele Tamm jättis palgatöö ning pühendus täielikult talupidamisele. Tema kliendid on õnnega koos, sest tervislik talutoit tuuakse tellijale koju kätte.

Esimene Viljandi toiduvõrgustiku kaubakohtumise aeg on selgunud

09.01.12
Viljandimaa toiduvõrgustiku O.T.T. pidulikul avakohtumisel 8. jaanuaril 2012 Männiku Metsatalus esitlesid endid või olid selleks teavet saatnud 33 tootjat. Kaubakohtumised hakkavad toimuma neljapäeviti kell 17:30 - 18:30 turuplatsi parklas. Esimene kaubakohtumine algab 12. jaanuaril 2012 kell 17.30.

Kas eelistada mahetoitu?

08.01.12
Üha rohkem inimesi vastab selle küsimusele jaatavalt – vaatamata majanduslikult keerulisele ajale. Seda tõdeti mahetoitu ja -tootmist tutvustaval seminaril, mis peeti Tallinnas varsti avatavas mahetoidurestoranis Kukeke.

Viljandimaa toiduvõrgustikul tuleb esimene kohtumine

05.01.12
Pühapäeval kogunevad kohaliku toidu huvilised Männiku metsatallu, kus nad saavad tutvuda Viljandimaa toiduvõrgustikuga OTT ning sõlmida esimesed kokkulepped.

Külapoes ei ole kiiret

05.01.12
Eelmise aasta 17. oktoobrist tegutseb Mai tänava alguses armas kodune talu- ja mahekaubapood H. Vihma Toidukaup. Teatepulga on eelmise perenaise Tuuli Rüütmanni käest üle võtnud uus perenaine, üle viieteistkümne aasta Nõmmel elanud ja enam kui kümme aastat toiduajakirjanikuna leiba teeninud Heidi Vihma.