# #

Uudised

Mahepõllumajanduse Koostöökogu: mahetoetuste vähendamine seab kahtluse alla Eesti mahesektori arengu

13.03.18
Veebruari alguses teatas Maaeluministeerium, et MAK 2014-2020 mahetoetuse eelarve puudujäägi tõttu vähendatakse märgatavalt mahepõllumajandustoetuseid. Mahepõllumajanduse Koostöökogu kohtus maaeluministriga, et arutada võimalusi olukorra parandamiseks. Koostöökogu on seisukohal, et toetuste vähendamine seab küsimärgi alla Eesti mahesektori arengu, sest selle tulemusel võib hakata tasapisi vähenema nii mahepind kui -toodang.

Kutse konverentsile „Maheturg 2018: tooraine tootjast mahetoodete edukaks eksportijaks”

09.03.18
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ootab kõiki mahetootjaid ja mahetootmise huvilisi osalema konverentsil „Maheturg 2018: tooraine tootjast mahetoodete edukaks eksportijaks”, mis toimub reedel, 16. märtsil Türi Kultuurikeskuses.

Eesti viljast mahenapsid noppisid Berliinist hulgaliselt medaleid

09.03.18
Erinevate käsitööviinade valmistamisele spetsialiseerunud Moe Peenviinavabrik tuli Euroopa juhtivalt Craft Spirit festivalilt Destille Berlin tagasi kuue medaliga, sealjuures kaks Eesti mahedast toorainest valmistatud jooki said kuldse medali.

MAAELUVÕRGUSTIK: Talusid oodatakse registreeruma neljandale üle-eestilisele avatud talude päevale

07.03.18
Neljas üle-eestiline avatud talude päev toimub päikeselisel juulikuisel pühapäeval, täpsemalt 22. juulil 2018. a. Alates 6. märtsist on taludel/põllumajandusettevõtel võimalus oma osalemise soovist teada anda.

Eelmisel aastal alustatud maheklastri tegevused jätkuvad

05.03.18
Eelmisel aastal käivitus MTÜ Maheklaster 4-aastane projekt ”Innovatsioon mahetaimekasvatuses”. Eesmärk on suurendada Eesti mahetaimekasvatuse konkurentsivõimet ning majanduslikku ja keskkonnaalast jätkusuutlikkust.

Teave mahepõllumajandusliku tootmisega alustavatele tootjatele 2018

05.03.18
Ettevõtte tunnustamise taotlusi saab esitada ajavahemikul 10. märtsist 10. aprillini.

Muudatus EL mahemääruse tõlgendamisel seoses mahepõllumajanduses väetisena kasutatavate meresoola sisaldavate toodetega

05.03.18
Alates 2018. aastast ei ole mahepõllumajanduses lubatud väetisena kasutada meresoola sisaldavaid tooteid. Erandina lubab Põllumajandusamet ära kasutada eelmistest aastatest pärit laojäägid 2018-nda aasta jooksul.

Mahetootjaid ootavad muudatused

23.02.18
Eesti euroliidu eesistumise ajal lepiti kokku määruses, mis muu hulgas peaks parandama maheseemne ja -loomade kättesaadavust, muutma kontrolli mahetootjate üle riskipõhiseks ning mahepõllumajanduslikuna saab toota ja märgistada senisest enam tooteid.

Kuus linna kooli ja lasteaeda hakkavad pakkuma mahetoitu

23.02.18
"Lõpptulemusena võiks kõigi linna koolide ja lasteaedade lapsed süüa mürgivaba toitu, milles ei leidu põllumajandusmürkide jääke ning kehavõõraid sünteetilisi aineid," ütles abilinnapea Züleyxa Izmailova.

Ökoskoop. Eesti kui mahemaa?

21.02.18
Ökoskoop ajas juttu Eesti Maaülikooli emeriitprofessori Anne Luigega, keda tunnustati Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Mahetootjad: toetuse vähendamine ohustab kogu mahesektori arengut

19.02.18
Mahepõllumajanduse Koostöökogu pole rahul sellega, et eelarvesse planeeritud rahast taotletud mahetoetuse väljamakseteks ei jätku. Isegi varasemas suuruses mahetoetus ei kata tegelikku saamata jäänud tulu ja lisakulutusi, mis selle majandamisviisiga kaasnevad.

Värske uuring: maailma maheturg kasvas rohkem kui 80 miljardi euroni

19.02.18
2016. aastal tegeles mahepõllumajandusega 2,7 miljonit tootjat 178 riigis. Üleilmne maheturg oli 2016. aastal kokku 89,7 mld dollarit (üle 80 mld euro). Euroopa mahetoidu jaemüügi mahuks hinnati 33,5 mld eurot, mis on 11,4% rohkem kui aasta varem.

Prantsuse ökofarmid tõusulaines

18.02.18
Prantsusmaal on võetud eesmärgiks kasvatada tulevikus 50% köögivilja ökoloogiliselt. Osa talumehi on sellega juba algust teinud.

Mahetootjad pahandavad: riigi käitumine tekitab mahetootmises pankrotilaine

16.02.18
Viimasel nädalal on mahesektoris tegutsevaid ettevõtjaid üles ärritanud plaan vähendada 14 protsendi võrra mahepõllumajanduses makstavaid toetusi.