# #

Uudised

Mahetootjate tume tulevik

25.09.20
24. septembril 2020 Järvamaal Mäos toimunud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja mahetoimkonna koosolekul arutati mahetootmise arenguid Euroopa roheleppe eesmärkide ja ettevalmistamisel oleva Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika uue perioodi strateegiakava 2021 – 2027 valguses.

Eesti mahetootja teenis kõrgeima tunnustuse maailma kõige usaldusväärsemal toidu- ja joogikonkursil

24.09.20
Esimese Eesti tootjana teenis Piesta Kuusikaru talu maailma kõige usaldusväärsemal toidu- ja joogikonkursil Great Taste kõrgeima auhinna. 3-tärni vääriliseks tunnistati Piesta õunastroop, mis on ka Eesti gurmaanide lemmik

Võru maakonna omavalitsused leppisid kokku mahetooraine osakaalu suurendamises haridusasutustes

19.09.20
Võru maakonna omavalitsused, SA Võrumaa Arenduskeskus ja MTÜ Setomaa Liit sõlmisid täna hea tahte kokkulepe kohaliku, tervisliku ning maheda toidu ja tooraine suuremaks kasutamiseks Võru maakonna haridusasutustes. Eesmärk seati, et aastaks 2024 on Võru maakonna omavalitsuste haridusasutustes pakutavas toidus mahetooraine vähemalt 20 protsendi ulatuses.

Restoran Von Krahli Aed sai toitlustuse ökomärgise

10.09.20
Restoran Von Krahli Aed, milles on mahetoorainet osaliselt kasutatud tegutsemise algusest – juba 15 aastat, sai toitlustuse ökomärgise. Von Krahli Aed on ainuke toitlustuse ökomärgist omav à la carte restoran Tallinnas.

Konkurss AASTA PÕLLUMEES | Karin Tiit töötas taluköögis välja tervislikud kanepitooted

08.09.20
Tammejuure mahetalu peretütar Karin Tiit pälvis omatoodetud kanepiõliga parima mahetoote tiitli ja ekspordib nüüd kanepitooteid ka välismaale.

Ürgse järve põhi kosutab köögivilju

06.09.20
Jõgevamaal Piibe maantee ääres Kassinurme külas kasvatab pereettevõte Allikamäe Viljad mahedalt suvikõrvitsaid, baklažaane, aedube ja patissone, mis on jõudnud Lõuna-Eesti Toiduvõrgustiku (LET) kaudu tarbijateni üle Eesti.

Kes väärib tänavu parima talu nimetust?

24.08.20
Eestimaa Talupidajte Keskliidul on parima talu valimine juba pikaajaline tava, et oma tublisid inimesi tutvustada ja esile tõsta. Tänavu oli lausa üheksa pretendenti, neist neli mahetootjad.

Põllumajandusameti nimekiri aitab mahetootjatel lubatud väetised, mullaomaduste parandajad ja taimekaitsevahendid hõlpsamalt üles leida

17.08.20
Muutmaks informatsiooni mahetootmises sobivatest väetistest, mullaomaduste parandajatest, toitainetest ja taimekaitsevahenditest mugavamalt kättesaadavaks on Põllumajandusameti kodulehel esitatud nimekiri sobilikest toodetest.

Talupidaja Tiit Mansberg: väiketootjatel on vaja suurte kettide tuge

02.08.20
Kuigi eesti inimesed armastavad nii kohalike väiketootjate toodangut kui mahekaupa aina enam, on väikestel tegijatel endiselt keeruline läbi lüüa, sõnas jahu ning pagaritoodete müügiga tegelev Jahu-Jaani talu peremees Tiit Mansberg.

Konkurss AASTA PÕLLUMEES | Lahemaa rahvuspargi kujundaja Diana Pärna

28.07.20
Diana Pärna hooldab lihaveistega pool­looduslikke kooslusi ja rannaniite Lahemaal, et rannajoon meie rah­vus­pargis paistaks pilli­roost välja ning kaoksid võsastunud karjamaad.

Mahetooted olid parima talutoidu konkursil edukad

27.07.20
2020. aasta parim talutoit selgitati välja kaheksas kategoorias, kahes neist pälvisid tunnustuse ka mahetooted.

Konkurss AASTA PÕLLUMEES | Pealinna tüdruk tõusis lihaveisekasvatajate eestvedajaks

23.07.20
Tallinnast pärit Airi Külvet on aastatega rajanud vanaisa tallu eeskujuliku lihaveisekasvatuse, asutanud MTÜ Liivimaa Lihaveis ja esindab tootjaid rahvusvahelistes ühendustes.

Sündis uus maherüpsi rekord

21.07.20
Viljo Siimsalu Narafarm OÜst osaleb tänavusel Viljelusvõistlusel kasvatades maherüpsi. Sel aastal õnnestus mehel saavutada rüpsi rekordsaak - 2,4 tonni hektarilt.

EIP-AGRI: Saksamaa EIP-töörühm uurib mükoriisa kasutamist rohelise alternatiivina mineraalväetistele.

13.07.20
16. juunil 2020 ilmunud EIP-AGRI juunikuu uudiskiri keskendub mahepõllumajandusele ja toob välja erinevate EIP-AGRI-ga seotud tegevuste tulemusi, inspireerivaid ideid ja rahastamisvõimalusi.

Lone Andersen: Mida tooks kaasa mahetoodangu kolmekordistamine aastaks 2030?

13.07.20
Euroopa Komisjoni avaldatud strateegiad ELi põllumajanduse tuleviku kohta seavad väga ambitsioonikad eesmärgid. 2030. aastaks peaks ELis olema 25% põllumajandusmaast mahepõllumajanduslik maa. Selle eesmärgi saavutamiseks on vaja palju pingutada ja mahepõllumeestena teeme oma parima.