# #

Uudised

Tulemas on mahetoidu päev Haanimaal Hartsmäe talus

15.08.12
Kõik huvilised on oodatud mahetoidu päevale pühapäeval, 26. augustil 2012 kell 11.00-15.00 Haanimaal Hartsmäe talus. Teeme tutvust maheteravilja ja maheköögivilja kasvatamise ning loomakasvatusega, kõneleme mahelihast ning maitseme taluleiba ja ehedat suitsuliha.

Ökofestival 'Rohelisem elu' ootab huvilisi Põlvamaale

15.08.12
Sel aastal 16.-20. augustil seitsmendat korda toimuv Ökofestival tutvustab säästvaid ja elukeskkonda hoidvaid tegutsemise viise ja õpetab neid rakendama ka igapäevaelus. Festivalipäevade jooksul toimuvad maakonna eri paigus mitmed seminarid, retked, talgud ja õpitoad. Pühapäeval, 19. augustil on kõik oodatud Põlva talurahvamuuseumisse Karilatsis suurele perepäevale, kus sedapuhku avame mahe-, muhe- ja toiduturu, osaleda saab töötubades ning nautida kontserti.

Mahetoidu päev Viljandimaal Naatsaku mahetalus

10.08.12
12. augustil kogunevad Viljandimaal, Paistu vallas asuvasse Naatsaku mahetallu mahetoidu huvilised ja mahetootjad. Mahetoidu päeval saavad tarbijad oma silmaga näha, kuidas mahetootmine käib ja tutvuda talus kasvatatavate metssigade, kodulindude, tera-, aed- ja puuviljakasvatusega, maitse- ja teetaimedega, talu ajaloo ja inimestega.

Toidus peituvad pestitsiidijäägid kahjustavad tervist

09.08.12
Põllumajandustootmine on tänapäeval üles ehitatud enamasti selliselt, et ilma sünteetiliste pestitsiidide ehk taimekaitsevahenditeta ei saada hakkama. Põhjuseks monokultuuride kasvatamine, suured põllud, viljavahelduse printsiipide mittejärgimine jpm. Keemiline tõrje võimaldab saada suuremaid saake, kuid taimekaitsevahendite kasutamisel on ka tõsised varjuküljed – keskkonnakahjustused ja terviseriskid.

Eesti parima talu piimaäri püsib tänu lapseootel naistele

02.08.12
Allergiahirmus mahepiimajoojad tõstsid Viljandimaa Pajumäe talu Eesti parimaks. Vaata ka fotosid Pajumäe talu tegemistest.

FOTOD: Selveri piimaautomaadid lüpsavad välja mahepiima

31.07.12
Selver paigaldab kauplusesse piimaautomaadid, kust saab osta töötlemata kodumaist mahepiima.

Aasta talu tiitel läks Viljandimaale Pajumäe mahetalule

28.07.12
Eestimaa Talupidajate Keskliit tegi täna Eesti Talupäevade taames teatavaks konkursi „Eesti parim talu 2012“ tulemused. Selle üldvõitjaks osutus Pajumäe mahetalu.

LÕPUKS OMETI: Selveritest saab automaadist mahepiima osta

27.07.12
Tänasest kahe nädala jooksul avatakse kümnes Selveri kaupluses piimaautomaadid, kust saab osta töötlemata kodumaist mahepiima.

Väike-Pakri saarel toimunud mahetoidu päeval sai tutvuda lihaveisekasvatusega. Galerii: lihaveised Pakri saarel

24.07.12
Laupäeval toimus Väike-Pakri saarel mahetoidu päev, sai tutvuda mahelihaveiste pidamisega ja maitsta mahetoitu. Samasugused mahetoidu päevad on tulemas 12. augustil Viljandimaal ja septembri alguses Võrumaal. Lisatud on galerii.

Algas rahvusvaheline põllumajandus- ja külaeluteemaline foto-videokonkurss

21.07.12
Tänavu tähistatakse 50 aasta möödumist maapiirkondade elujõulisust ja turvalist kohalikku toidutoodanguttoetava Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) loomisest. Üks juubeliaasta sündmustest on täna ka Eestis käivitatud rahvusvaheline, kõigile üle 18aastastele huvilistele avatud foto-videokonkurss.

Mahemett maiustatakse mesikäpaga võidu

15.07.12
Mahemesinikud Tõnis ja Aili Taal peavad mahemesilasi Lääne-Virumaa metsamaadel, kus aeg-ajalt ka karud tarusid rüüstamas käivad.

Septembris alustab Eesti Maaülikoolis tegevust Pereülikool

12.07.12
Pereülikooli on oodatud õppima lapsed koos vanemate ja vanavanematega. Õppepäevad toimuvad iga kuu teisel laupäeval kella 11-14-ni. Pereülikooli raames toimuvad teemapäevad - täiskasvanutele loengud erinevatel teemadel ja lastel on samal ajal võimalus meisterdada, nuputada, mängida ja osaleda sarnasel teemal töötubades.

Algab mahepõllumajanduse algõppe koolitussarja I osa

11.07.12
Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus korraldab 17.-23. juulil üle Eesti mahepõllumajanduse algõppe koolitused. Mahetoetuse esmakordsetel taotlejatel on kohustuslik osaleda neist vähemalt kahel päeval.

Mida näitab tarbijale ELi mahelogo ehk euro-leheke?

05.07.12
Põllumajandusministeerium alustas Maablogi pidamist. Värske postitusena selgitab mahepõllumajanduse büroo peaspetsialist Eve Ader tarbijatele, mida näitab EL mahelogo.

Ilmus uus Mahepõllumajanduse Leht nr 59

03.07.12
Uues numbris antakse ülevaade 17.-18. aprillil Taanis toimunud IFOAM Euroopa Liidu 6. Kongressist. Samuti tutvustatakse Jõgeva Sordiaretuse Instituudi talirukki katsete tulemusi ja lugeda saab loomse mahe- ja tavatoidu kvaliteedi erinevustest.