# #

Uudised

Kodumaise mahetoidu valik on hüppeliselt laienenud

09.12.10
Masu ajal langes üldine toidukaupade käive 9%, kuid kodumaise mahetoidu müük tõusis ja sortiment suurenes, selgub täna konjunktuuriinstituudi poolt esitletavast uuringust.

Lähikuudel jõuavad Eestisse mahepiima automaadid

08.12.10
Eestimaa Talupidajate Keskliidu eestvedamisel jõuavad lähikuudel Eestisse esimesed mahepiima automaadid; varsti saab suuremate kaubanduskeskuste juurest osta töötlemata lahtist piima oma taarasse.

Projekt BERAS Implementation – Baltic Ecological Recycling Agriculture and Society

05.12.10
Käivitunud on ressursisäästlikku mahepõllumajandust edendav rahvusvaheline projekt BERAS Implementation – Baltic Ecological Recycling Agriculture and Society

Miks USA põllumehed GMO-sid kasvatavad?

03.12.10
Eesti Roheline Liikumine kutsus Eestisse oma kogemusi GMO-de osas jagama inglise põllumehe Michael Hart'i, kes käis USA põllumeestelt GMO kohta uurimas. Üritus toimub 10. detsembril algusega kell 17.30 Tartus, Väikeses Vanemuises.

Mahe toorpiim on üle ootuste menukas

02.12.10
Need mahekohupiima ja -jogurtisõbrad, kes on harjunud Pajumäe talu toodangut turult otsima, on jäänud viimasel ajal tihti pika ninaga. Kaupa lihtsalt ei jätku. Põhjuseks on see, et mahe toorpiim, millest kohupiima ja jogurtit valmistatakse, pannakse nüüd pudelisse ja ostjad oskavad ehtsat maapiima hinnata.

Pühajärve Puhkekodu pälvis Aasta Keskkonnategija 2010 tunnustuse

01.12.10
AS Pühajärve Puhkekodu pälvis mahetoidu propageerimise eest keskkonnasõbraliku toote/teenuse kategoorias Aasta Keskkonnategija 2010 tunnustuse.

Noore loodustaluniku auhind läks Saaremaale

01.12.10
ELFi noore loodustaluniku auhinna pälvisid 2010. aastal Annika Reino ja Kalev Au Saaremaalt Siiksaarest. Noored talunikud on tegelenud Laidevahe looduskaitsealal veiste, lammaste ja eesti tõugu hobuste karjatamisega selle sajandi algusest ning nende jõupingutuste tulemusena on sealsete rannaniitude seisund oluliselt paranemas. Viimastel aastatel on põhirõhk lihaveiste kasvatamisel, keda peetakse mahedalt.

Eesti Maaülikool koostab kogumiku mahe- ja tavatoitu võrdlevatest uuringutest

28.11.10
2010. aasta mais alustati Eesti Maaülikoolis rahvusvahelise projektiga PICKFIBER, mille üldeesmärgiks on kiudainerikka mahetoorainel põhineva toidu väljaarendamine, mis aitaks kaasa ülekaalulisuse probleemi vähendamisele. Projektis osaleb üheksa partnerit viiest riigist.

Seebitootja GoodKaarma hakkab kauplema mahetoiduga

24.11.10
Käsitsi valmistatud ökoseepidega tuntust kogunud GoodKaarma avab Tallinnas kaupluse, kus hakatakse müüma ka mahetoitu. OÜ GoodKaarma juhataja Ea Velsvebel-Greenwood ütles Saarte Häälele, et nende uus pood hakkab tegutsema 4. detsembril avatava Sadama turu ruumides Tallinna Sadama endises C-terminalis. Tootevaliku laiendamine mahetoiduga ongi otseselt seotud uue kaupluse avamisega, ütles Velsvebel-Greenwood.

Eestlasele läheb kõige enam korda toidu kvaliteet ja värskus

21.11.10
Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) äsja avaldatud arvamusuuringust selgub, et eestlane hoolib kõige enam toidu kvaliteedist ja värskusest (74%).

Mahetöötlemise ja –toitlustamise huvilised arutlevad arenguvõimaluste üle

17.11.10
18. ja 19. novembril 2010 korraldab Eesti Maaülikooli Mahekeskus Tallinnas hotellis St Olav konverentsi ja seminari, kus arutletakse mahetöötlemise ja –toitlustamise arendamist. Käsitletakse nii õigusaktidest tulenevaid nõudeid kui ka seniseid kogemusi ja praktilisi näiteid meilt ja mujalt.

Põline tallinlane: Mahemajandus on keerulisem, kui algul arvasin

14.11.10
Kui Margus Lille koos naise ja kahe väikese lapsega Kiltsimäe külla Mallavere tallu elama kolis, ei teadnud ta päris täpselt isegi, mis elu neid ees ootab. Sinnani oli Margus olnud põline tallinlane, linnas sündinud ja kasvanud, lapsepõlvesuved möödusid Kunda lähedal maal vanaema juures. Ent kui endal lapsed sündisid, tekkis tahtmine Kalamaja ühetoalisest korterist minema saada. Elamisväärsemasse paika.

Mahetoidu austajad saavad peatselt piimaautomaadid

11.11.10
Välismaal nähtud mahepiimaautomaadid andsid meie talupidajatele idee ka siinset mahedalt toodetud piima automaatidest müüma hakata. Esimesed tahetakse panna üles veel tänavu. Üks uudne masin leiab koha Tartu Lõunakeskuses asuval taluturul ja teine Tallinnas Solarise keskuses, kus peagi avatakse talukauba müügikoht.

Toidumessi suurim üllatus: viljakohv ja kohalikud maitseained

09.11.10
Tänavuse toidumess FoodFest keskmeks oli mahekaupade saareke. Mess oligi suunatud mahetoidule. Kokku oli mahetootjaid kohal 18 ning messi külastas kolme päevaga ligi 10 000 külastajat. Teraviljatoode OÜ omaniku Riina Värsi sõnul tahetakse mahetooteid küll, kuid väga suurt ostjaskonda siiski pole. “Eks sellest räägitakse palju rohkem, kui ostetakse.”

Keskkonnaõiguse Keskus sai 3-aastaseks

08.11.10
SA Keskkonnaõiguse Keskus (KÕK) tähistab täna kolme aasta möödumist oma asutamisest. Sellega seoses avalikustab KÕK täna tegevusaruande aastatel 2008-2010 läbiviidud tegevuste kohta.