# #

Uudised

Mahekonverentsil nõuti planeeritava ELi mahemääruse muutmist

29.11.14
17.–18. novembrini 2014 toimus Pariisis mahetöötlemise konverents, mille peatähelepanu oli uue ELi mahemääruse eelnõul. Konverentsil osalenud 125 inimest 14 riigist olid ühel meelel selles, et eelnõu praegune versioon tuleks kas tervikuna tagasi võtta või muuta selles olulisi punkte. Uue määruse asemel soovitati pigem täiendada praegu kehtivat määrust.

Austerservikute kasvatus nõuab täpsust ja kannatlikkust

27.11.14
Albu vallas Ahulas on kaks avatud meelega inimest endise tankla ruumidele uue elu sisse puhunud. Koht on ümber ehitatud ning seal kasvavad hoopis imemaitsvad ja hõrgud austerservikud.

Eesti inimesed valivad jõulukinke üha teadlikumalt

26.11.14
Nii Eesti ettevõtjad kui ka Vastutustuliku Ettevõtluse Foorumi (VEF) tegevjuht Marko Siller ütlevad, et firmakinke ja sõpradele-sugulastele mõeldud kingitusi valitakse üha enam läbimõeldumalt. Kingitused, mis kannavad endaga mõnd laiemat sõnumit, osutuvad aasta-aastalt populaarsemaks.

Rakvere ökopiiritus leidis tee nõudlikule Šveitsi turule

26.11.14
Rakvere piiritustehas on murdnud pärast ligi aastapikkust “lobistamist” oma ökotoodanguga pretensioonikale Šveitsi turule, napsates lepingu itaallaste ees ja saates nüüd tonnide viisi eestimaist piiritust Alpide vahele.

Lõunapiim hakkab silovabal toidul lehmade piimast juustu tootma

26.11.14
Mõniste valla ettevõtja, Metsavenna talu peremees ja OÜ Lõunapiim juht Meelis Mõttus kavatseb viia Eesti lehmapidamise täiesti uuele tasemele, kui rajab Mõniste alevikku esimese maheda robotlauda, mille klaasist siseseinad võimaldavad kogu protsessi huvilistel jälgida.

Mahekonverentsil võrreldi mahenõudluse kasvu megatrendiga

24.11.14
Neljapäeval, 20. novembril peetud konverentsil „Eesti mahepõllumajandus täna ja tulevikus“ tõdeti, et nõudlus mahetoodete järele kasvab kiiremini kui tootmine. Ka Eesti mahepõllumajanduse arengukavas seatud sihid eeldavad suurt mahetootjate kasvu. 300 osalejaga konverentsiga tähistati Eesti mahepõllumajanduse 25. aastapäeva.

Loodusväe glögi valmib 7 ndat aastat Raekoja platsil hubases majakeses

22.11.14
OÜ Loodusvägi glögimeistrid valmistavad juba seitsmendat talve Tallinna Raekoja platsil jõuluturul mahedat soojendavate ürtidega jõulujooki

Saksa supermarketiketid nõuavad GMO-vaba linnuliha

21.11.14
Saksa supermarketid nõuavad Saksamaa linnulihaühingult (SLÜ), et see peataks GMO-sööda kasutamise nii liha- kui ka munatootmisel alates 1. jaanuarist 2015.

Kevvai: Mahetoodangu turg on suurema ostujõuga riikides

20.11.14
Mahepõllumajandust puudutavad Venemaa poolt Euroopa Liidu toidukaupadele kehtestatud sanktsioonid vähem, sest eksporditurud on stabiilsemad ja asuvad kõrgema ostujõuga riikides, nentis Eesti Maaülikooli mahekonverentsil esinenud Põllumajandusministeeriumi toiduohutuse ning teaduse- ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai.

Teaduse tulek mahepõllumajandusse

19.11.14
Eestis tähistatakse tänavu 25 aasta täitumist organiseeritud mahepõllumajandusliku tegevuse algusest. Selle aja jooksul on Eesti mahepõllumajandusalases teadustöös jõutud üksikute teadlaste initsiatiivil alguse saanud teadusuuringutest osalemiseni suurtes rahvusvahelistes projektides, mis peaks andma tuge kogu mahesektori edasiseks arenguks. Millised teadusuuringud on aastate jooksul Eesti mahepõllumajanduse arengut toetanud, kirjutab Maablogis Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik.

Evelin Ilves ja Ivari Padar avasid Konju talupoe

19.11.14
Eile avas Tallinnas uksed Konju kitsefarmi talupood. Teiste seas oli mahepoodi avama tulnud ka presidendi abikaasa Evelin Ilves ja põllumajandusminister Ivari Padar.

Maaülikoolis arutletakse mahepõllumajanduse tuleviku üle

19.11.14
Neljapäeval, 20. novembril toimub Eesti Maaülikoolis konverents „Eesti mahepõllumajandus täna ja tulevikus“. Konverentsiga tähistatakse ühtlasi mahepõllumajanduse 25. aastapäeva Eestis.

Eesti ime – mahe kodumaine toit

17.11.14
Miks süüa orgaanilisi asju, kui need on kallimad, raskemini kättesaadavad ega pruugi olla nii veatu välimusega kui tavaline supermarketi kraam?

Selgusid mahepõllumajandusalaste teadustööde stipendiaadid

12.11.14
Eelmisel reedel premeeris Eesti Maaülikooli Mahekeskus juba kuuendat korda parimaid maaülikooli tudengeid mahepõllumajanduse teemaliste lõputööde ja noorteadlasi publitseeritud teadusartikli eest eraalgatuslikult kogutud rahalise stipendiumiga.

Mahetootja Loodusvägi tuleb välja uute toodete ja ühtlustunud disainiga

04.11.14
Eesti mahetootja OÜ Loodusvägi on toonud turule lisaks juba populaarsust kogunud mustika-mustsõstraglögile veel kaks uut imemaitsvat glögi: astelpaju- ja pohlaglögi. Kõik nimetatud glögid on valmistatud marjadest pressitud täismahlast.