# #

Uudised

Kopra Sahver täitub kirjude viljadega

22.08.19
Lõuna-Eesti mahetalust Kopra Karjamõisast väljakasvanud Kopra Sahver kasvatab köögivilju ja varustab muu mahetoodanguga kauplusi üle Eesti

Tahate maasikat mahedalt kasvatada? Kaotate poole saagist

21.08.19
Pärast tänavust suve, mil paljud aiapidajad oma maasikamaalt kausi asemel tassiga saaki korjamas käisid, kahtlevad nad, kas ilma keemiata üldse on võimalik maasikaid kasvatada.

Miks mahe pole alati mahe

15.08.19
Igal aastal on mahevilja ekspordil juhtunud seda, et mahevili ei vasta ostja maa nõuetele. Enamasti pole sel juhul tegu pettusega, suur oht on näiteks ristsaastumine.

Kui mahe on Eestimaa?

15.08.19
Rohkem kui viiendik Eesti põllumajandusmaast oli eelmisel aastal mahe. Võrreldes varasema aastaga nopiti meie viljaaedadest topeltkogus mahedaid marju ja puuvilju, samuti suurenes mahekartuli saak.

2019. aasta Läänemere-sõbralik põllumajandustootja on mahetootja Saareõue OÜ Pärnumaalt

10.08.19
Sellel aastal on konkursi „Läänemere-sõbralik talunik“ võitja teravilja- ja loomakasvatusega tegelev Saareõue OÜ. Pärnumaal tegutsevale pereettevõttele tõid võidu läbimõeldud mahetootmine ja sõnnikukäitlemisse tehtud investeeringud, mis vähendavad merre ja teistesse veekogudesse jõudvate liigsete toitainete hulka.

Võnnu Mahetalu hakkab õli pressima

05.08.19
Tartumaal mune tootev Võnnu Mahetalu lisas hiljuti oma sortimenti täiesti uued tooted: mahe rapsi- ja kanepiõli.

Tammejuure mahetalu avas Läänemaa moodsaima viljaterminali

25.07.19
21. juulil toimunud avatud talude päeval avati pidulikult Tammejuure mahetalu uus moodne viljaterminal.

Maheturg "Mahe on lahe!" Võru lastefestivalil

24.07.19
28. juulil toimub Võrus lastefestivali ajal Liiva tänaval Maheturg "Mahe on lahe!"

Itaallane kasvatab Saaremaal tšillit

24.07.19
Kuus aastat tagasi Itaaliast Eestisse saabunud Sandro Batista Rossi kasvatab Saaremaal mahetomateid ja -tšillit ning valmistab neist põnevaid itaaliapäraseid kastmeid.

Tänavu osaleb avatud talude päeval osaleb üle 50 mahetootja ja -töötleja

18.07.19
21. juulil kell 10–17 toimub viies üle-eestiline avatud talude päev, kus osaleb üle 50 mahetootja ja –töötleja! Osad talud on avatud ka laupäeval, 20. juulil. Kõige rohkem on osalejaid Saaremaalt ja Võrumaalt.

Eesti parim talutoit on mahe tume kasesiirup

15.07.19
Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldas juba neljandat korda parima talutoidu konkurssi. Žürii valis parimatest parimad välja ligi 90 talutoote seast ja võitja kuulutati välja laupäeval Ida-Virumaal toimunud XXVIII talupäeval. Selle aasta parimaks talutoiduks osutus Kasekunsti mahe tume kasesiirup.

Selleaastane parim talu on Sulbi külas asuv Roosu talu

15.07.19
Ida-Virumaal Eesti Kaevandusmuuseumis toimunud XXVIII talupäeval anti välja tiitlid parimatele taludele. Parima talu tiitliga tunnustati Võrumaal Sulbi külas asuvat Roosu talu.

Ilves murdis mahekanalas üle 300 kana

04.07.19
Põlvamaal Kanepi vallas asuv Mahemuna OÜ soovib keskkonnaametilt ligi 2000 eurot kahjutasu, kuna ilves murdis juuni keskel nende mahekanalas 326 kana.

Selgus majja: põhjalik ülevaade riigipoolsest järelevalvest mahetootjae üle

25.06.19
Ehemaitse.ee otsustas uurida, kuidas käib riigipoolne järelevalveprotsess juba tunnustatud mahetootjate osas ning millega peaks mahetootja arvestama. Ehemaitse.ee küsimustele vastasid Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu, Veterinaar- ja Toiduameti kalapüügi ja turukorralduse peaspetsialist Kairi Sisask ning Põllumajandusameti mahepõllunduse ja seemne osakonna juhataja Anu Nemvalts.

Marjapõõsaste istandikes pole võõrtööjõudu tarvis, sest tehika aitab

17.06.19
Marjakasvatusest on saanud arvestatav ettevõtlusvorm alternatiiviks neile, kes ei soovi ühel või teisel põhjusel tegeleda n-ö tavapõllundusega – marjadest saab valmistada väga erinevaid tooteid ja turg neile näib avarana.