# #

Uudised

Saaremaa tootjad lõid Otse Tootjalt Tarbijale müügisüsteemi

04.06.14
Järgmisel nädalal kogunevad kohalikud väiketootjad laupäeva hommikul Auriga kaubanduskeskuse parkimisplatsile, et anda inimestele kätte Otse Tootjalt Tarbijale ehk OTT-süsteemi kaudu tellitud kaubad.

Viljelusvõistlusele oodatakse sel aastal ka mahetootjaid

30.05.14
Juba 10. aastat toimuv Viljelusvõistlus on taas hoogu sisse saamas. Esmakordselt on võistlusele oodatud ka mahetootjaid!

MAAELUVÕRGUSTIK: O.T.T-id tõstavad pead!

28.05.14
Kohaliku toidu liikumine on viimastel aastatel olnud aktiivses tõusutrendis nii Eestis kui ka mujal Euroopas.

Valitsus kiitis heaks uue maaelu arengukava

23.05.14
Valitsus kiitis eile heaks enam kui ühe miljardi euro suuruse eelarvega maaelu arengukava aastateks 2014–2020, mis seab sihiks Eesti põllumajanduse ja toidutootmise konkurentsivõime tõstmise ning maapiirkondade ettevõtluse arendamise.

Algab 2014. aasta parima mahetootja ja -toote konkurss

23.05.14
Alates tänasest, 23. maist saab esitada kandidaate konkurssidele „Parim mahetootja 2014“ ja „Parim mahetoode 2014“. Konkursside eesmärk on tunnustada parimaid mahetootjaid ja -tooteid ning tutvustada neid ka avalikkusele.

Aiad õitsevad ja vaenlased ei maga

20.05.14
Õunapuud, kastanid ja sirelid õitsevad, potipõllumehed on kaevunud peenardesse. Kuid nad pole oma aias või põllulapil üksi – juba on startinud või siis stardivalmis kahjurid. «Süüa ja sigida – see on iga taime, looma ning putuka elu eesmärk,» tõdeb putkateadlane ja mahepõllunduse asjatundja, Eesti maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik.

Kuidas ma tean, et mahetoit on mahe?

20.05.14
Mahetoote tunneb tavaliselt ära näiteks kirjade “mahepõllumajanduslik” ja “öko-”, või hoopiski nn eurolehekese järgi. Aga kuidas õigupoolest saab ühest mahetomatist maheketšup või maheveisest mahe lihatoode?

Maaelu areng 2014-2020 - Euroopa Komisjoni uus portaal

19.05.14
Euroopa maaelu arengu võrgustik annab oma maikuises uudiskirjas teada, et Euroopa Komisjon on uuendanud veebilehte, mis tutvustab maaelu arengu poliitikat aastatel 2014-2020.

OÜ Loodusvägi loodab riigivisiidi abil suurendada Soomes veelgi enam Eesti mahetoodete tuntust

14.05.14
13. ja 14 mail osaleb OÜ Loodusvägi arendusjuht Ahto Vegmann koos äridelegatsiooniga Soomes toimuval riigivisiidil, et arendada ja suurendada Eesti ettevõtjate ekspordivõimalusi Soome turul ning sõlmida uusi ja huvitavaid kontakte. Kokku saadavad president Toomas Hendrik Ilvest tema riigivisiidil ligi 40 Eesti ettevõtjat. Riigivisiiti korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

MAKi toetused on muutnud põllumajanduse keskkonnasõbralikumaks

08.05.14
Põllumajanduse keskkonnatoetused on aidanud muuta tootmise keskkonnasõbralikumaks, selgus täna põllumajandusministeeriumis tutvustatud maaelu arengukava 2007-2013 (MAK) keskkonnameetmete püsihindamise aruandest.

Sakslased jagasid oma kogemust mahepõllumajanduse valdkonnas

01.05.14
Eelmise nädala neljapäeval, 24. aprillil toimus Põllumajandusministeeriumi kutsel ja initsiatiivil ning Saksa kevade raames seminar "Mahetoodete turustamine Schleswig-Holsteini (SH) liidumaal - kas ka Eestile mudeliks?"

Mahepõllumeestele saabus konteineritäis ookeaniveest välja aurutatud mereminaraale

29.04.14
Kui tavapõllumehed kasutavad mullaviljakuse tõstmiseks mineraalväetisi, siis mahepõllumeeste väetised on loodussõbralikud. Orgaanilise väetise nagu kompost ja sõnnik kõrval on kasutusele võetud ka meresoolaga sarnane väetis. Tegu on ookeaniveest aurutamise tulemusel saadud soolaga, mis sisaldab üle 90 erineva mikroelemendi.

Saidafarm avas pidulikult uue lüpsilauda

22.04.14
Möödunud reedel, 17. aprillil, toimus Lehetu külas pidulik lauda avamispidu – valmis sai Saidafarmi mahelehmade laut. Saidafarmi uus laut on mõeldud 180 mahelehmale, kes saavad nüüd peale lauda ümberehitust vabalt liikuda ja magada, kus soovivad.

Prantsusmaa parlament keelas GM-maisi kasvatamise

21.04.14
Prantsusmaa parlamendi alamkoda Rahvusassamblee võttis vastu otsuse keelata kõikide GM-maisisortide kasvatamine, põhjuseks selle ohtlikkus keskkonnale.

Ampstükk sihib ü-le vaatamata ka välisturge

20.04.14
Tervisliku maiuse Ampstüki looja Margit Kimmel tahab murda müüti, et ökokaup on kallis nišitoode ning tõestada, et tervislik mahetoorainest koosnev maius suudab läbi lüüa ka suurtes poekettides laiatarbekaubana.