# #

Uudised

Maitsev puhkus loodustalus

30.07.10
Tee- ja maitsetaimede kasvatamisele pühendunud Süvahavva Loodustalus saab teha talutöid, õppida käsitöövõtteid, külastada kohalikku villavabrik-muuseumi ning läheduses asuvaid Võhandu jõe liivakivipaljandeid.

Ilmus Mahepõllumajanduse Leht nr 53

29.07.10
2010. aasta kolmandas numbris selgitatakse uue Euroopa Liidu mahelogo kasutamist pakenditel ja antakse ülevaade erinevatest mahepiima teadusuuringute tulemustest. Samuti tutvustatakse termilise umbrohutõrje võimalusi köögiviljakasvatuses ja kirjutatakse kevadel maaülikoolis kaitstud magistritööde tulemustest. Lisaks veel teisi uudiseid Eestist ja maailmast.

Ott Tammik: masstoidu lõpp

26.07.10
Viru väravast läbi kõndides tuleb mõru maitse suhu, kui näen kollast M-tähte. Miks peab mingi McDonald’s – üliviletsa kvaliteediga masstoit, mis sümboliseerib kapitalismi rünnakut ja kasumit kaitsetu lihtrahva kulul – end eksponeerima koos iidsete varemetega?

Alustasin pulmadeks mõeldud rahaga hoopis ettevõtlust

21.07.10
"Erialast töökohavalikut siin eriti ei ole ja neli aastat olin kodus – tundus, et ma ei oskagi enam midagi," meenutab Otepääl elav endine meditsiiniõde, kahe väikese lapse ema Katrin Seppa hiljutist täbarat seisu. Tegus noor naine tegi aga tutvust ettevõtlusega ja hakkas tootma ökomüslist mahemaiust.

Väikemeiereid arendavad prantsuse juustumeistri käe all uusi tooteid

21.07.10
20.-22. juulini koolitab Eesti talumeiereisid prantsuse käsitööndusliku juustu valmistamise ekspert Michel Lepage, kes on juustumeistreid koolitanud lisaks Prantsusmaale mitmetes maailma riikides. Tema 10-aastane nõustamine Rootsis on seal põhjustanud plahvatusliku arengu talujuustude tootmises.

Parima mahetootja konkurss on alanud

14.07.10
Sel aastal toimub esimest korda konkurss „Parim mahetootja 2010“. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 22. juuli.

Roundup ja tema ohtlikud lähisugulased

05.07.10
Ohutuid mürke pole olemas. Iga aastaga selgub üha rohkem ka glüfosaatidel põhinevate herbitsiidide kohta.

Metsa-Johani elab metsa rütmis

04.07.10
Maakodu juulinumbri portreelugu tutvustab mahetalunikke Saaremaalt - Metsa-Johani talu peremeest ja perenaist Andrus ja Lea Seppa.

Liia Sooääre elule annab mõtte maakari

02.07.10
Tänavu esindab Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursil “Aasta põllumees“ Saaremaad Uustla mahetalu perenaine Liia Sooäär.

Tänasest hakkavad kehtima Euroopa Liidu uued märgistuseeskirjad ja mahetootelogo

01.07.10
Euroopa Liit kehtestab 1. juulist uued märgistuseeskirjad mahetoidule, samuti tuleb neil toodetel näidata ELi uut mahetootelogo. Nn „Euro-leheke” saab kohustuslikuks igale pakendatud mahetoidutootele, mis on toodetud Euroopa Liidus ja vastab vajalikele nõuetele.

Ei kao need talud kuhugi

28.06.10
Tänavu esindab Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursil “Aasta põllumees“ Viljandimaad Pajumäe mahetalu peremees Arvo Veidenberg.

Algavad mahepõllumajanduse algõppe koolitused

17.06.10
Juuni lõpus juuli alguses toimuvad mahepõllumajanduse algõppe koolitused sel aastal mahetootmisega alustanud põllumeestele.

Ristitee peremees: siin pead oskama kümme aastat ette näha!

12.06.10
Tikud olid Hiiumaal esimesed mahetalunikud. “Kui me 1995. aastal tegime otsuse, et ei pane väetisi ega mürgita maad, ei teatudki veel õieti, mis mahe on,” ütleb peremees. Mahele üleminek oli samuti oskus asju ette näha.

Mahepõllumajanduse Koostöökogu valis uueks eesistujaks TÜ Eesti Mahe

28.05.10
Otepääl 26.-27. maini toimunud Mahepõllumajanduse Koostöökogu kokkusaamisel valiti uue aastase perioodi eesistujaks tulundusühistu Eesti Mahe, kes võttis selle kohustuse üle Eesti Maaülikooli Mahekeskuselt.

Eestimaa Looduse Fond (ELF) ootab kandidaate kahele konkursile

27.05.10
Konkursside „Läänemere Aasta Põllumajandustootja 2010“ ja „Noor loodustalunik 2010“ eesmärk on tuua välja keskkonnasõbralikke põllumajanduspraktikaid ning tunnustada neid tootjaid, kes majandavad pikaajalisi perspektiive arvestades.