# #

Uudised

Ei kao need talud kuhugi

28.06.10
Tänavu esindab Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursil “Aasta põllumees“ Viljandimaad Pajumäe mahetalu peremees Arvo Veidenberg.

Algavad mahepõllumajanduse algõppe koolitused

17.06.10
Juuni lõpus juuli alguses toimuvad mahepõllumajanduse algõppe koolitused sel aastal mahetootmisega alustanud põllumeestele.

Ristitee peremees: siin pead oskama kümme aastat ette näha!

12.06.10
Tikud olid Hiiumaal esimesed mahetalunikud. “Kui me 1995. aastal tegime otsuse, et ei pane väetisi ega mürgita maad, ei teatudki veel õieti, mis mahe on,” ütleb peremees. Mahele üleminek oli samuti oskus asju ette näha.

Mahepõllumajanduse Koostöökogu valis uueks eesistujaks TÜ Eesti Mahe

28.05.10
Otepääl 26.-27. maini toimunud Mahepõllumajanduse Koostöökogu kokkusaamisel valiti uue aastase perioodi eesistujaks tulundusühistu Eesti Mahe, kes võttis selle kohustuse üle Eesti Maaülikooli Mahekeskuselt.

Eestimaa Looduse Fond (ELF) ootab kandidaate kahele konkursile

27.05.10
Konkursside „Läänemere Aasta Põllumajandustootja 2010“ ja „Noor loodustalunik 2010“ eesmärk on tuua välja keskkonnasõbralikke põllumajanduspraktikaid ning tunnustada neid tootjaid, kes majandavad pikaajalisi perspektiive arvestades.

Saaremaa mahetootjad loodavad üles panna piimaautomaadid

24.05.10
Saaremaa mahepiimatootjate soov hakata kohalikus piimatööstuses mahetooteid valmistama on asendunud lootusega võtta Kuressaares kasutusele piimaautomaadid. Saaremaa talupidajate liidu juhatuse esimehe Jaan Kiideri sõnul seisab tal Eesti delegatsiooni koosseisus ees Leedu reis, mille käigus tutvutakse Leedu linnades laialdast kasutamist leidnud piimaautomaatidega.

Uus maheportaal koondab mitmesugust õppe- ja teabematerjali

19.05.10
Rahvusvahelise projekti Organic.Edunet eesmärk on parandada mahepõllumajanduse ja agroökoloogia valdkonnaga seotud digitaalsete õppematerjalide kättesaadavust ning lihtsustada nende kasutamist ja rakendamist. Selle eesmärgi saavutamiseks loodi mitmekeelne veebipõhine andmebaas, mis sisaldab paljude autorite/organisatsioonide kvaliteetseid õppematerjale.

Pool tuhat õnnelikku siga lõid Kärevere kandis kärsa mulda

18.05.10
Peesitada päikese käes ja lüüa kärss kodumaa mulda oli seni vaid üksikute õnnelike sigade privileeg, äsja avas Kämara Mahe aga farmi, kus rohkem mahesigu kui seni terves riigis kokku. Eestis oli mullu 328 mahesiga ja neidki peeti valdavalt mõnepealistes karjades. Tartumaal Kärevere lähedal asuvas farmis tuhnis eile aga õues ligi pool tuhat õnnelikku siga.

Eesti ainus mahetoitlustaja murrab müüte

16.05.10
Käesoleva aasta 1. märtsist on Pühajärve Spa & Puhkekeskus mahepõllumajanduse seaduse järgi ainus tunnustatud mahetoitlustaja Eestis. ASi Pühajärve Puhkekodu juhatuse liikme Kirsti Lamboti sõnul on pakutavate kodumaiste toodete arv mahemenüüs aasta-aastalt kasvanud. Seda koos klientide üha suureneva huvi ja nõudlusega mahetoodete järele.

Ilmus Mahepõllumajanduse Leht nr 52

06.05.10
2010. aasta teises numbris kirjutatakse muudatustest mahetootmise toetuse nõuetes ja millele peab PRIAst mahetoetuse taotleja tähelepanu pöörama. Samuti on juttu tootmisviisi mõjust liha kvaliteedile ja talirüpsi perspektiivikusest mahetootmises. Lisaks veel teisi uudiseid Eestist ja Euroopast.

PRIA alustas pindalatoetuste taotluste vastuvõttu

06.05.10
Esmaspäeval, 3. mail algas Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis (PRIA) pindala- ja keskkonnatoetuste taotluste vastuvõtt, dokumente esitama ootame oma suurimat sihtrühma - ligi 16 000 maakasutajat ja loomapidajat. Pindala- ja keskkonnatoetused moodustavad kokku suurima summa, mis PRIA vahendusel igal aastal põllumajandustootmise edendamiseks välja makstakse. Tänavu esitatavate taotluste rahuldamiseks on raha ligi kaks miljardit krooni.

Augustist saavad tootjarühmad küsida toetust mahetoodete teavitustegevusteks

06.05.10
Toidukvaliteedikava rakendavad tunnustatud tootjarühmad saavad alates augustikuust taotleda toetust teavitustegevuste korraldamiseks ning messidel ja näitustel osalemiseks. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder allkirjastas toidukvaliteedikava raames toodetud toote teavitamis- ja edendamistoetuse määruse. Toetuse eesmärgiks on põllumajandussektori konkurentsivõime parandamine läbi kõrgema kvaliteedi ning suurema turujõuga toodete turustamise edendamise ja tarbijaile tutvustamise.

Uus eesti raamat õpetab mahetoitu sööma

06.05.10
4.mail esitleti Tallinnas uut eesti autorite raamatut «Puhta toidu raamat», kus jagatakse näpunäiteid mahetoidule üleminekuks, puhta toidu kasvatamiseks ja valmistamiseks.

Mahetootjaid tuleb juurde

04.05.10
Tänavusel taotlusperioodil esitati mahepõllumajandusega alustamiseks Põllumajandusametile 177 taotlust kokku umbes 17000 ha maaga. Kuigi võrreldes eelmise aastaga on taotlejate arv veidi väiksem, võib siiski tõdeda, et huvi mahetootmise vastu pole vaibunud.

Metallica soovib mahetoitu

18.04.10
Pühapäeva õhtul Saku Suurhallis kontserti andev Metallica on soovinud, et neile serveeritaks mahetoitu.