# #

Uudised

Parim mahetootja: ma ei arvanud, et saan hakkama

15.12.13
«Ah et läksid linnast maale? Mahepõllumeheks? Kõik te, lollid, teete nii!» naernud kord üks kogenud põllumees tänavuse Eesti parima mahetootja tiitli pälvinud Kiltsimäe talu peremehe Margus Lille üle.

Jüri kooli õpilased valmistasid tuntud koka Ants Uustalu käe all mahetoorainest toite

13.12.13
Harjumaa Jüri Gümnaasiumi õpilased said sel kolmapäeval aimu mahepõllumajandusest ja õppisid Ants Uustalu juhendusel mahetoorainest toitude valmistamist. Noored valmistasid õppeköögis viiekäigulise menüü ning said juhendajalt vaid kiita.

Vaata mahetoidu valmistamise videosid

10.12.13
MTÜ Saare Mahe ja Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskuse koostöös on valminud 5 mahetoidu videoretsepti.

Euroopa Komisjoni ülevaade ELi mahepõllumajandusest aastal 2011

10.12.13
Euroopa Liidu mahesektor on viimasel aastakümnel kiiresti arenenud. Eurostati andmetel oli ELi riikide mahepindala 2011. a 9,6 mln hektarit võrrelduna 5,7 mln hektariga 2002. aastal. Kümneaastasel perioodil oli aastane kasv keskmiselt 6%. Mahepõllumajanduslikult viljeldi 186 000 ettevõttes.

Katse: milline on tänavu parim piparkoogitainas

08.12.13
Postimehe piparkoogitainaste tänavusel pimekatsel tunnistasid vanurite eneseabi- ja nõustamisühingu köögitoimkonna memmed parimaks ökotaina.

Värske uuring: Eesti mesi sisaldab taimekaitsemürke

07.12.13
Esmakordselt Eesti põllumajandusmaal asuvatelt korjealadelt korjatud mee puhtust põhjalikumalt uurinud teadlased on sunnitud tõdema, et ka paljukiidetud kodumaine mesi sisaldab taimekaitsevahendite jääke.

Kust mahetoitu osta?

06.12.13
Uuendatud on ökopoodide, tarbijavõrgustike ja veebipoodide nimekiri.

Rannamõisa Lasteaias valmistasid lapsed mahedaid jõulumagustoite

04.12.13
​Harjumaa Harku valla Rannamõisa Lasteaias juhendas esmaspäeva hommikul Laulasmaa SPA peakokk Angelica Udeküll lasteaialapsi, kes valmistasid tema käe all mahetoorainest jõulumagustoite.

Turismitalu peretütar Agnes Heinla hakkas õunaemandaks

02.12.13
Möödunud aastal osaühingu Saare Ubin loonud Kipi-Koovi matkakeskuse peretütar Agnes Heinla ehitab noortaluniku toetuse abil väiketööstust, kus hakkavad valmima õunamahl ja õunamoosid ning kuivatatud õunad ja teesegud.

Mahetoidu Leht 2013

02.12.13
25. novembril ilmus Postimehe vahel Mahetoidu Leht 2013.

IFOAMi Euroopa Liidu Grupp tähistas 10 sünnipäeva

01.12.13
Novembris tähistas ülemaailmse mahepõllumajandusorganisatsiooni IFOAM Euroopa Liidu Grupp 10. sünnipäeva kõrgetasemelise konverentsiga Brüsselis. Kümnele tööaastale saab tagasi vaadata kui edukatele: IFOAMi ELi Grupp on nende aastatega kasvatanud oma mõjujõudu ning on Euroopa Liidu institutsioonidele mahepõllumajanduse valdkonnas arvestatav partner.

Karli ja Linda maiustuste maja

01.12.13
Poolteist aastat tagasi kolisid Katrin Seppa-Silmere ja Silver Silmere Otepäält Rõngu lähedale vanasse talumajja, kus nüüd valmivad ka nende mahešokolaadid, šokolaadikreemid ja -müslid. «Otsisime kaua kohta, kus saaksime kodu ja tootmise kokku viia, kuni lõpuks leidsime,» räägib naine.

Mahekitsekasvatusel on perspektiivi

29.11.13
Sel nädal kogunesid kitsekasvatajad mahekoolitusele Toilasse Ida-Virumaal ja Kubijale Võrumaal, kus Karin Ericson Rootsist Jämtlandi maakonnast jagas kogemusi mahekitsekasvatusest. Oma ettevõtteid tutvustasid kohalikud kitsekasvatajad Martin Repinski Ida-Virumaalt ja Hanno Kõrbe Võrumaalt.

Nõudlus Eesti mahetoodangu järele on sageli pakkumisest suurem

28.11.13
Nii mahetöötlejad kui –kasvatajad tunnistavad, et aegajalt kipub Eestis nõudlus mahekauba järele pakkumist ületama. Selleks on erinevad põhjused: alates kõikuvatest ilmastikutingimustest lõpetades liiga suurte kogustega, mida kaubandusketid korraga saada soovivad.

Põllumajandusministeerium saatis miljardilise eelarvega uue maaelu arengukava kooskõlastusringile

27.11.13
Põllumajandusministeerium saatis täna ministeeriumidele ja partneritele kooskõlastusringile „Eesti maaelu arengukava 2014–2020“ eelnõu, mille eelarve on üle 1 miljardi euro. Arengukavaga võetakse eesmärgiks toidutootmise ja -tööstuse efektiivsuse ja keskkonnasõbralikkuse tõstmine ning maaettevõtluse arendamine.