# #

Uudised

Avatud talude päeval osaleb 53 mahetalu ja -töötlejat

21.07.17
Mahetalud on avatud talude päeval jõuliselt esindatud: sellel aastal osalevast ligi 280 talupidamisest ja põllumajandustootjast on 53 mahepõllumajanduse või mahetoodete töötlemisega tegelevad ettevõtted. Mahetalud ootavad külastajaid avatud talude päevale pühapäeval, 23. juulil kõikides maakondades, kõige rohkem on neid Saaremaal ja Pärnumaal.

Väike ja mahe peab mõtlema suurelt

18.07.17
Järvamaa väikeettevõtja Lauri Bobrovski teab, et Eestis on mahetoodanguga raske läbi lüüa ja turg on väike ning just seepärast tuleb vaadata koduõuest kaugemale – välismaale.

Eesti mesindusorganisatsioonide pöördumine

16.07.17
Eestimaa pinnal kasvab üle 400 taimeliigi, mis vajavad paljunemiseks putukate, sealhulgas mesilaste abi. Nendest taimedest ümmarguselt 100 on mitmesugused põllumajanduslikud kultuurtaimed, ja nende saak katab otseselt või kaudselt (loomade kaudu väärindatuna) ligi 90% meie toidutarbest. Euroopa Liidu ja USA teadlaste hinnangul on kolmandik meie toidulauast kaetud tänu mesilastele.

Ilmus uus raamat loomakasvatajatele - sõratervise atlas

05.07.17
Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS (EPJ) on välja andnud sõratervise atlase, millest leiavad kasulikke nõuandeid kõik veisekasvatajad.

Saavutati kokkulepe Euroopa Liidu mahemääruse muutmiseks

03.07.17
28. juunil jõudsid ELi Parlament, Komisjon ja Nõukogu uue mahemääruse muudatuste osas mitteametlikule kokkuleppele.

Must küüslauk kogub populaarsust

30.06.17
Kahe aasta eest Eestis musta küüslaugu tootmisega oma põhitöö kõrvalt alustanud Margus Sarmet räägib, et huvi selle, huvitava toidu maitseaine ja toidulisandi vastu turul kasvab ning pole võimatu, et ta sellele peagi täielikult pühendub.

Värskes Mahepõllumajanduse Lehes palju huvitavat lugemist

28.06.17
Uues Mahepõllumajanduse Lehes nr 77 antakse soovitusi nii lihaveise kui ka munakanade kasvtamiseks. Lisaks uudised Eestist ja maailmast.

Kutse rahvusvahelisele mahekongressile 5.-6. septembril 2017 Tallinnas

18.06.17
Kõik huvilised on oodatud Euroopa mahepõllumajanduse 11. kongressile „Transforming food & farming – Making it Happen“ 5.-6. septembril 2017 Tallinnas

Pajumäe talumeierei kolib lüpsja eluruumidest välja

17.06.17
Pajumäe talu üles ehitanud Arvo Veidenbergi pilk peatub järjest sagedamini kolmeaastasel Reevol. Talu peab juba mitmendat aastat tema poeg Viljar, aga jaanipäeval 77aastaseks saav mees tahaks teada, mis lapselapsest saab.

Tomatid-kurgid sirguvad ka mahedalt

09.06.17
Enamasti avastavad need, kes tahavad aias keemiat vältida, et saak ei tule kuigi suur ja viljad jäävad väikeseks. Samuti kimbutavad taimi haigused ja kahjurid. Tõeline mahepõllumajandus nõuab suurt pühendumist ja kulusid, mis käib paljudele üle jõu.

Viljar Veidenberg: Meierei saab ehitada siis, kui talul läheb hästi

08.06.17
Täna sai Viljandimaal tegutseva Pajumäe talu uus meiereihoone pidulikult nurgakivi.

Tänasest saab kandideerida parima mahetootja ja -toote konkursil

01.06.17
Alates 1. juunist saab esitada kandidaate 2017. aasta parima mahetootja ja -toote konkursile. Konkursile „Parim mahetootja 2017“ oodatakse kandidaate kuni 1. juulini ja konkursile „Parim mahetoode 2017“ kuni 10. augustini.

Mahestipendiumi konkurss 2017

29.05.17
Eesti Maaülikooli Mahekeskus kuulutab välja 2017. aasta stipendiumikonkursi mahepõllumajandust käsitlevate uurimustööde premeerimiseks.

Eesti mahetaludes töötavad vabatahtlikud Saksamaalt ja Nepalist

23.05.17
Eestlasi satub taludesse vabatahtlikuks vähem, kuid väga oodatud on eestlasedki, kellel pole oma suvilat või maakohta ning kes soovivad õppida taime- või loomakasvatust. Kui soovite just mahetalu tegemistest osa saada, maheaiandust või mahetootmist õppida, siis tasub pöörduda organisatsiooni WWOOF Eesti poole.

Rimi Eesti juht: mahetoodetelt võiks käibemaksu kaotada

22.05.17
Rimides on mahetoodete müük võrreldes eelmise aastaga lausa kahekordistunud, mis viitab jõulisele nõudlusele. Tarbijale annavad kindlustunde ka ELis mahetoodetele kehtestatud nõuded, mis garanteerivad, et kaup on aus.