# #

Uudised

Eesti mahetaludes töötavad vabatahtlikud Saksamaalt ja Nepalist

23.05.17
Eestlasi satub taludesse vabatahtlikuks vähem, kuid väga oodatud on eestlasedki, kellel pole oma suvilat või maakohta ning kes soovivad õppida taime- või loomakasvatust. Kui soovite just mahetalu tegemistest osa saada, maheaiandust või mahetootmist õppida, siis tasub pöörduda organisatsiooni WWOOF Eesti poole.

Rimi Eesti juht: mahetoodetelt võiks käibemaksu kaotada

22.05.17
Rimides on mahetoodete müük võrreldes eelmise aastaga lausa kahekordistunud, mis viitab jõulisele nõudlusele. Tarbijale annavad kindlustunde ka ELis mahetoodetele kehtestatud nõuded, mis garanteerivad, et kaup on aus.

Varstu vallas valminud laut mahutab 1500 vabapidamisel mahekana

15.05.17
OÜ Umamuna tegeleb Varstu vallas Kõrgepalu külas juba seitsmendat aastat kodulinnukasvatusega. Hiljuti valmis uus laut, mis mahutab 1500 munevat lindu.

Taotluse esitamine mahepõllumajandusliku tegevuse jätkamise kohta Põllumajandusametile

09.05.17
Isik, kes soovib jätkata mahepõllumajandusliku taimekasvatusega, sh mitteharitavatelt aladelt taimede või seente korjamisega, loomakasvatusega, mesindusega ning seemne ja paljundusmaterjali ettevalmistamise ja turuleviimisega, peab esitama tegevuse jätkamise aasta 22. maiks sellekohase taotluse Põllumajandusametile.

Eesti toidumessi mahetoidu telgis pakutakse ehedaid maitseelamusi

04.05.17
5.-6. mail Tallinna Lauluväljakul toimuval Eesti toidumessil „Sööma“ saab mahetoidu telgis korraliku kõhutäie ja kodumaist mahetoodangut ka koju kaasa osta.

Sepa mahetalu saab nüüd oma imemaitsvat jäätist ja sõira poodi viia

18.04.17
Esmaspäevast on Sepa mahetalu meiereil tegevusluba piimakäitlemise ettevõttena. Eelnevalt on ettevõttel olemas mahetunnustus. Nimetatud luba ja tunnustus annavad Pärnumaa väikemeiereile õiguse müüa oma tooteid lisaks otse tarbijale ka poodidele, restoranidele ja teistele töötlejatele.

Saksamaa maheturu areng pakub võimalusi ka Eesti teraviljakasvatajatele

04.04.17
Täna, 4. aprillil, Avinurmes toimunud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konverentsil Maheviljaturg 2017 jäi kõlama, et alates 2015. aastast on Saksamaal paljud loomakasvatusettevõtted üle läinud mahetootmisele. Viimane piimaturukriis sundis just piimakarjakasvatajaid mahetootmisele üle minema. See pakub võimalusi ka Eesti maheteraviljakasvatajatele.

Huvitavat lugemist uues Mahepõllumajanduse Lehes

03.04.17
Ilmunud on selle aasta esimene Mahepõllumajanduse Leht.

Maheklaster hakkab mahetaimekasvatust teaduslike meetoditega arendama

30.03.17
27. märtsil toimunud Maheklastri koosolekul käivitati nelja-aastane projekt „Innovatsioon mahetaimekasvatuses“, millega otsitakse kergesti rakendatavaid uudseid ja soodsaid tootmistehnoloogiaid, mis aitaksid suurendada saagikust ja tõstaksid tootmise efektiivsust.

Biomarket lubab ahjusooje pirukaid, puhast loodust ja eksootikat!

27.03.17
Biomarket on juhtiv ökotoodete jae- ja hulgimüüja Eestis. Looduspoe pühendunud kollektiivi sooviks on muuta ökokaup kõigile kättesaadavaks, igapäevaseks ja loomulikuks. Peagi avatavale Balti Jaama turule suundub Biomarket rikkaliku tootevaliku ja positiivsete ootustega.

Linnugripi ohuga seotud piirangute tõttu võivad ka mahetootjad kodulinde sisetingimustes pidada

24.03.17
Veterinaar- ja Toiduamet andis välja otsuse, millega keelatakse alates 1. aprillist 2017 Eesti Vabariigi territooriumil põllumajanduslindude ja teiste tehistingimustes peetavate lindude pidamine välitingimustes.

Valmis Eesti esimene mahealade kaardirakendus

23.03.17
Maa-ameti, Põllumajandusameti ja Organic Estonia koostöös valmis Eesti esimene mahealade kaardirakendus. Uus kaardirakendus pakub mugava võimaluse täpsemalt näha, millised meie põllumajandusalad on mahedad ja kus on võimalik korjata mahesaadusi.

Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis tunnustuse mahetoode

17.03.17
Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis Salvesti Põnni ökoloogiline maasikasmuuti hõbemärgi koos tiitliga Parim Toit Lastele.

Maaeluministeeriumi kliendiportaali lisandusid uued e-teenused mahetootjatele

16.03.17
Maaeluministeeriumi kliendiportaali lisandusid uued e-teenused mahetootjatele. Mahepõllumajandusettevõtte tunnustamise ja mahetootmisega jätkamise taotlusi saab nüüd Põllumajandusametile esitada kiirelt ja mugavalt läbi Maaeluministeeriumi kliendiportaali.

17 halli varjundit: kas mahetootmine on tavatootmisest keskkonnasõbralikum?

13.03.17
Kuigi mahetoit ja -põllundus seostub ilmselt paljudele automaatselt keskkonnasõbralikuma tootmise ja täisväärtusliku toiduga, sõltuvad nende voorused rangelt kontekstist, selgub kõiki teemakohaseid vaheanalüüse hõlmanud suuruuringust.