# #

Uudised

Võrumaale kavandatakse mahepiirkonda

05.11.11
Kagu-Eesti põllumajandustootjad arutasid täna piirkonna mahedaks muutmist, et hoida kohalikku loodust ning luua kunstlikest väetistest puhta toote näol põllumeestele konkurentsieelis.

Seeder: meie toidulauale peab jõudma rohkem mahetoitu

04.11.11
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder rõhutas täna Võrumaal Nursis toimuval konverentsil, et vaatamata mahesaaduste populaarsusele tarbijate seas, on jätkuvalt takistuseks mahetöötlemise mahajäämus.

26.-27. oktoobril toimub Kopenhaagenis konverents „Puhta Läänemere dieet“

23.10.11
Konverents toimub projekti BERAS Implementation raames ja selle peamiseks eesmärgiks on arutleda võimaluste üle, kuidas mahetoidu tarbimisega aidata kaasa Läänemere kaitsele. Keskendutakse tarbijapoolsele nõudlusele ning Ühtse Põllumajanduspoliitika rollile olukorra mõjutamisel.

Tuleval aastal saab 35 poodi endale mahepiimaautomaadi

22.10.11
Eesti suuremate linnade kaubanduskeskustes hakkavad lisaks postipaki- ja pangaautomaatidele seisma toidupoodides ka mahepiimaautomaadid - selline on tulundusühistu Eesti Mahe ja talupidajate keskliidu ühine plaan.

Kagu-Eesti rõhub nüüdsest ühisele mahepiirkonnale

14.10.11
Mõttetu rivaalitsemise asemel asuvad Kagu-Eesti maakonnad tegema koostööd, tuues ühise trumbina välja mahepiirkonna. Teisipäeval Põlvas kohtunud Põlva, Võru ja Valga maavalitsuse arenguosakondade esindajad külastasid esmalt Johannese kooli ja leidsid nii seal kui ka järgnenud arupidamisel, et kolmel maakonnal on eeldusi eristuda ülejäänud Eestist mahepiirkonnana.

Teavituskampaania "Hea märgiga kaup. Öko"

13.10.11
Eesti Biodünaamika Ühing koos Eesti mahetootjatega alustavad oktoobris teavitust "Hea märgiga kaup. Öko", mille eesmärgiks on tõsta eestimaalaste huvi ja teadlikkust mahemärgist ja mahetoodetest.

Konverents "Tervislik toit ja selle tootmise perspektiivid"

09.10.11
4. novembril toimub Võrumaal Nursis mahekonverents "Tervislik toit ja selle tootmise perspektiivid". Konverentsil püütakse leida vastuseid mahetootmise kõige põletavamatele küsimustele, aidatakse leida maheideedele kaasamõtlejaid ning jagatakse praktilisi nõuandeid mahetootmise valdkonnas.

Mahestipendiumi stipendaadid on selgunud

03.10.11
30. septembril kuulutati Eesti Maaülikooli akadeemilisel aktusel välja Eesti Maaülikooli Mahekeskuse mahestipendium 2011 laureaadid.

Alt-Lauri talu kutsub laupäeval kapsapäevale

28.09.11
Võrumaal Rõuge vallas asuv Alt-Lauri mahetalu kutsub laupäeval, 1. oktoobril kõiki huvilisi kapsapäevale.

Mahepiimatootmine nõuab enam teadmisi kui tavatootmine

27.09.11
Kuna mahepõllumajanduse ja sealhulgas mahepiima tootmise reeglid, põhimõtted ja võimalused on veel välja kujunemas, tekitab antud temaatika kindlasti palju küsimusi ja diskussioone. Üks on aga ilmne, üksnes talupoja tarkuse ja loogikaga siin läbi ei saa.

Maheveiseliha tootjad on leidnud tee välisturule

26.09.11
Läänemaal Kõmsil kogunenud mahetootjad, kes pidasid lisaks seminarile ka kohaliku toidu pidu, tunnevad rõõmu ekspordivõimaluste laienemise üle.

Vaata fotosid Vabaõhumuuseumis toimunud mahetoidu õuest ja konkursi võitjate väljakuulutamisest

21.09.11
18. septembril kuulutati välja Parim mahetootja ja Parim mahetoode 2011. Vaata fotosid mahetoodete degusteerimisest, laadast ja võitjate väljakuulutamisest.

Eesti parim mahetoode on šokolaadikreem kamaga

19.09.11
Parima mahetoote tegija Silver Silmere sõnul on mahetoodete nõudluse kasv suur, aastaga on huvi mahetoodete vastu mitmekordistunud. "Nõudlus on päris suur ja klientide teadlikkus on kasvanud," ütles Silmere. Tema väitel valmivad tooted oma pere jõududega ning kuigi taolise tootmisega rikkaks ei saa, siis Silmere hinnangul võib sellest siiski ära elada.

Selgusid aasta parim mahetootja ja mahetoode

19.09.11
Täiendatud! Pühapäevasel Eesti Vabaõhumuuseumis leivapäeval kuulutati aasta parimaks mahetootjaks Jaan ja Anne Kiideri Riido talu ning parimaks tooteks Katrin Seppa-Silmere šokolaadikreem kamaga. Parima mahetootja kategoorias tuli teisele kohale Raido Raba Uus-Vainu talu ning kolmandale kohale Kaire Vannas. Toodete arvestuses pälvis teise koha Kaasiku Mahetalu oma õunamahlaga ning kolmanda koha vääriliseks tunnistati Edgar Kolts mustikakrõpsudega, samuti leidis tootekategoorias äramärkimist Taali Mesila taruvaiguga metsamesi.

Pühapäeval selguvad parim mahetoode ja parim mahetootja

16.09.11
Juba teist korda valitakse Eesti parim mahetootja ja mahetoode - et tunnustada tublisid tegijaid ning tutvustada neid ka avalikkusele. Võitjad kuulutatakse välja 18. septembril Tallinnas, Eesti Vabaõhumuuseumi Leivapäeval Kolu kõrtsi ees kell 14:00. Sassi-Jaani talu õuel toimub ka mahetoodete laat ja degusteerimine. Kell 12:00-13:00 saavad külastajad valida lemmikmahetoote. Avatud on kaks mahetoidu valmistamise töötuba - kell 13:00-14:00 lastele ja kell 15:00-16:00 suurtele.