# #

Uudised

PRIA ootab pindala- ja keskkonnatoetusi taotlema

30.04.09
Alates 4. maist ootavad PRIA maakondlikud teenindusbürood ja kliendiportaal e-PRIA vähemalt 17 000 maaharijat ning loomapidajat pindala- ja keskkonnatoetusi taotlema. 15 esineva toetuse hulgas on kolm päris uut ning ka varasemast tuttavate meetmete puhul rakendub uusi reegleid.

Euroopa tavatoit on saastunud pestitsiididega

29.04.09
Euroopa tavapõllumajanduslikult kasvatatud toit on tugevalt saastunud pestitsiidijääkidega.

Michelle Obama rajas maheaia

29.04.09
Ameerika presidendiproua otsustas rajada Valgesse Majja aia, esimesena pärast Eleanor Roosevelt´i, kes tegi seda Teise Maailmasõja võidu tähistamiseks.

Maheturu kasv peaks jätkuma

27.04.09
Globaalmajanduse jahenemise ajal on ka mahetööstuste tulevik ebakindel. Ka 2009. aastal ennustatakse kasvu, kuigi see ilmselt aeglustub majanduskriisist haaratud riikides.

Mahetootjad soovivad ELi uue logo kiiremat kasutuselevõttu

20.04.09
Kuus Euroopa mahepõllumajandusorganisatsiooni, nende seas Saksa Mahetoidu Tootjate Liit (AÖL) saatsid kirja Euroopa Komisjoni Põllumajanduse- ja maaelu arengu üksuse juhatajale Jean-Francois Hulot´le, väljendades soovi ELi mahepõllumajanduse logo kiiremaks kasutuselevõtuks.

Mahepõllumajanduslikku tootmist toetatakse sel aastal 120 miljoni krooniga

10.04.09
2. aprillil allkirjastas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder mahepõllumajandusliku tootmise toetuse saamiseks määruse, mis võimaldab selle aasta jooksul taotleda toetust kokku 120 miljoni krooni suuruses summas.

Kõik Rootsi Coop kauplused on nüüd KRAVi märgiga

20.03.09
Selleks, et kauplusele Rootsi mahekontrollorganisatsiooni KRAVi märki saada, peab seal olema müügil lai sortiment KRAV-märgiga mahetooteid ja kaupluse personalili peavad olema KRAV-toodete ja mahepõllumajanduse kohta head teadmised.

Esimene rahvusvaheline jätkusuutlikkuse konverents Nürnbergis

12.03.09
17-18. veebruarini 2009 toimus Nürnbergi Kongressikeskuses 1. rahvusvaheline konverents, millel käsitleti jätkusuutlikku tootmist, kaubandust, tarbimist ja elustiili.

Mahetoidu müük kasvab Rootsis jätkuvalt

01.03.09
Vaatamata madalkonjunktuurile võib Rootsis mahetoodete müük käesoleval aastal 10-20% kasvada kuni 7 mlrd SEK-ni (jae+toitlustus).