# #

Uudised

8 Eesti maheettevõtet osaleb Rootsis Põhjamaade suurimal mahetoidumessil

17.11.16
Rootsis Malmös 16.-17. novembril toimuval kahel messil Nordic Organic Food Fair ja Natural Products Scandinavia osaleb kokku 16 Eesti ettevõtet, nende seas 8 Eesti maheettevõtet. Põhjamaade suurimal loodus- ja mahetoodete messil esitletakse tooteid 375 väljapanekul, nende seas toiduained, tervise-, ilu-, majapidamis-, ökoelustiili- ja eneseabitooted.

Mahemunad lähevad kaubaks sadade kaupa

17.11.16
Mahekanade kasvatajatel võiks kasvõi kohe kanu karjas olla kolm korda rohkem ja ikka jääks munaostjatele väheks, just nii palju on viimasel paaril kuul suurenenud teadlike munasööjate hulk.

Eesti kokk Tõnis Saar osaleb Rootsis Põhjamaade parima mahekoka võistlusel

15.11.16
17. novembril valitakse Rootsis Põhjamaade parim mahekokk. Võistlusel esindab Eestit Tõnis Saar, keda juhendab Peeter Pihel.

Keskkonnasõbraliku majandamise toetuse ülejääk mahetootjatele

14.11.16
Põllumajandustootjate esindusorganisatsioonid leiavad, et kasutamata jäänud keskkonnasõbraliku majandamise toetus tuleb anda mahetootjatele.

Piimamehe lahkumine

11.11.16
Paljude ebameeldivate asjadega elus on nii, et tükk aega loodetakse, ehk läheb paremaks, ja alles siis lepitakse sündinuga.

Mahetootjatega Rumeenias: sõnnikuhunnikute ja hobuste vahel tõdeti, et kodus on meil kõik juba hästi!

09.11.16
2016. aasta septembris ilmus Maamajanduse infokeskuse väljaandena trükis „Märka keskkonnahoidlikku põllumajandust“.Need 11 talunikku kutsuti preemiaks kogemusreisile Rumeeniasse eesmärgiga tutvuda Rumeenia mahetalunikega ja Rumeenia põllumajandusega üldisemalt.

Koplimäe Mahetalu pälvis tunnustuse kui kliimasõbralik ettevõte

08.11.16
Tänasel konverentsil „Toit ja kliimamuutus“ kuulutas Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus välja kliimasõbralikud ettevõtted, kelle tegevus aitab kliimat kaitsta ja kliimamuutusega kohaneda. Auhinna „Kliima sõber 2016“ pälvis Rimi Eesti ja Toidupanga kõrval ka Saaremaa maheettevõte Koplimäe Mahetalu, kus tegutsevad Marju ja Olev Müür.

Tatra ja lammaste kasvatamine nõuab hobusekannatust

07.11.16
Tõrvaaugu Mahe Talu on Rapla maakonnas asuv pereettevõte, kus tegeldakse nii mahetatra kui ka lammaste kasvatamisega.

Biomenu maheköök on tootmises oma niši leidnud

07.11.16
Suvel tootmisega alustanud ja praeguseks näiteks Kaubamaja, Solarise, Delice ja mitme väikepoe letile jõudnud Biomenu maheköök pani valmistoidu tootmises kokku kaks eripära: üksnes mahetooraine eelistamine ning toitumise erisoovidega (veganlus, laktoosivaba, gluteenivaba jne) arvestamine.

Tubli mahetalu sõltub toetustest

07.11.16
Kuigi läinud aastal Eesti parimaks mahetootjaks valitud Kopra Karjamõis pakub laia tootevalikut, mille järele on ka nõudlust, püsib ettevõte püsti peamiselt entusiasmil ja toetustel.

Hõbeda farmis peetakse mahedaid kitsi

31.10.16
Kadrina vallas elav perekond Lužkov ehitas 11 aastat tagasi endise Hõbeda mõisa maale maja ning jätsid linnaelu seljataha.

Eesti talumeiereidel on kokku ligi 100 erinevat juustusorti

27.10.16
Eile kaeti Ruunawere hotelli restoranis degusteerimislaud Talumeiereide Liidu juustumeistrite toodanguga. Laual oli üle 30 toote, alates pehmetest toorjuustudest kuni 4 aastat laagerdunud kõva kitsejuustuni. Talumeiereide juustuvalik on viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud, kokku on liikmetel pakkuda ligi 100 erinevat toodet.

Toitlustajate ökomärk soodustab mahetooraine kasutamist

21.10.16
Mahetoidusektoris tuleb tootmise arendamise kõrval senisest enam keskenduda mahetoodangu töötlemisele ja mahedana müümisele, leidsid täna Maaeluministeeriumis toimunud mahepõllumajanduse arengukava 2014–2020 hindamise seminaril osalenud mahetootjad ja eksperdid. Järgmisest aastast kasutusele võetav toitlustajate ökomärk lihtsustab mahetooraine kasutamisele viitamist ja soodustab mahetooraine kasutamist toitlustusettevõtetes.

FOTOD: Millises Eesti talus elab sada õnnelikku lehma? Vaata järele!

13.10.16
Viljandimaal asuv Pajumäe talule pandi algus mitu põlve tagasi. Praeguse peremehe Viljar Veidenbergi vanaonu osales Vabadussõjas, sai selle eest mõisa maadest ühe tükikese ja alustas talupidamisega.

Praakli Reediku mahetalu ootab sel laupäeval kõiki huvilisi külla

10.10.16
Laupäeval, 15. oktoobril kell 12 oodatakse külla kõiki huvilisi Saaremaal Paikülas asuvasse PRAAKLI REEDIKU MAHETALLU! Tule sügisvärvides Paikülla laupäeva nautima ja puhtast toidust osa saama!