# #

Uudised

Herbaatika Kool alustab kuuendat õppeaastat

05.10.18
Sel sügisel avatakse kaks kursust: “Herbaatika“ ning “Ravimtaimed ja tervishoid isetervendajatele".

Austria mahetootjad on oma tegevuses kindlad

01.10.18
Austrias tehti 500 mahetootja hulgas küsitlus, kas nad ka nüüd, olles kogenud mahetootmise võlusid ja valusid, alustaks uuesti mahetootmisega. 98% mahetootjaist oli seda meelt, et mahetootmine on ainuõige valik ja sellest nad loobuda ei plaani.

Mahe veisekasvatus võib olla ka lihtsalt elustiil

27.09.18
Helmeniidu OÜ omanik Andrus Lepikov oli soovist tema loomi kaema tulla mõnevõrra üllatunud, aga lisas kohe, et on rohkem hobitaluniku tüüpi, kes loomapidamist nii väga hirmtõsiselt ei võta.

Fotod: mahetoidu õu 2018

17.09.18
Mahekonkursside parimad on selgunud. Eesti 2018. aasta parim mahetootja on Tammejuure Mahetalu. Aasta parim mahetoode on Kasekunst OÜ tume kasesiirup. Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks Mätiku Talumeierei OÜ küpsetusjuustu.

Eesti toidu kuu: 2018. a parim mahetoode on tume kasesiirup

16.09.18
Mahekonkursside parimad on selgunud. Eesti aasta parim mahetootja on Tammejuure Mahetalu. Aasta parim mahetoode on Kasekunst OÜ tume kasesiirup. Täna Vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval valisid külastajad oma lemmikuks Mätiku Talumeierei OÜ küpsetusjuustu.

Eesti toidu kuu 2018: pühapäeval kuulutatakse välja parim mahetootja ja -toode

13.09.18
Pühapäeval, 16. septembril Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval selguvad konkursside „Parim mahetootja 2018“ ja „Parim mahetoode 2018“ võitjad. Leivapäeva külastajad saavad valida ka oma lemmikmahetoote.

Eestlased arendasid välja targa lauda

07.09.18
Lõuna-Eestis asuv Koivakonnu mahefarm arendas koos Tartu Ülikooli teadlastega välja uuendusliku loomalauda, mida iseloomustab energiatõhusus, läbimõeldud soojusregulatsioon ja passiivenergia maksimaalne ärakasutamine.

Põlvamaa mahetalu püüab jääda vee peale

29.08.18
Linnaelu kus see ja teine jätnud ning maale elama kolinud Põlvamaa Sepa talu perenaine ei käi vahel pool aastat poes. Sest töid-tegemisi ja loomade-lindudega tegelemist on niivõrd palju.

ERAND MAHEPÕLLUMAJANDUSES MITTEMAHEPÕLLUMAJANDUSLIKU ROHUSÖÖDA KASUTAMISEL

27.08.18
Selle aasta ilmastikutingimused on loonud olukorra, kus põllumajanduses sh mahepõllumajanduses kasutuses olevate rohumaade saagikus on väga madal. Sellises olukorras saab Põllumajandusamet, tulenevalt Komisjoni määruse (EÜ) nr 889/2008 artikkel 47 punktist c, anda üksiktootjale nõusoleku kasutada mittemahepõllumajanduslikku sööta piiratud ajavahemikus ja konkreetses piirkonnas.

Mahemunade populaarsus ajendab tootjaid laienema

17.08.18
Mahemunade tarbimise kasv julgustab Äntu Mõisa tootmise mahtu suurendama, et üha kasvavat nõudlust rahuldada.

Maaelu arengukavasse lisati riskijuhtimise toetusmeede

16.08.18
Täna, 16. augustil kiitis Vabariigi Valitsus heaks Eesti maaelu arengukava 2014–2020 kolmanda muudatuse, millega muu hulgas lisati arengukavva uus riskijuhtimise toetusmeede. Samuti suurendatakse mahepõllumajanduse toetuse eelarvet, põllumajandusliku tootmise potentsiaali taastamise toetuse eelarvet ning suunatakse lisaraha arengukava rahastamisvahendisse.

Põllumajanduskoda selgitab uuringuga välja põuakahjude ulatuse

16.08.18
Tänavune kevad ja suvi on olnud erakordselt soojad ja kuivad. Põud on vähem või rohkem kimbutanud kogu Eestit. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab kuni 24. augustini Eesti taime- ja loomakasvatajate küsitluse, et anda põuakahjudele täpsem hinnang.

Koolitused mahetootjatele

13.08.18
Käesoleval aastal korraldavad Eesti Maaülikool, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus, Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus ja Eesti Maaülikooli Mahekeskus veel mitmeid mahetaime- ja loomakasvatuse teemalisi infopäevi mahetootjatele. Kõik infopäevad lähevad arvesse mahetootmise toetuse kohustusliku koolitusena

Maheviljeluse huvilised kohtusid ETKI esitluspäeval

12.08.18
6. ja 12. juulil toimusid Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) Jõgeva osakonnas teraviljasortide ja agrotehnika esitluspäevad maheviljeluse huvilistele.

Keemiafirma peab maksma vähihaigele 250 miljonit eurot

11.08.18
California kohus otsustas eile, et rahvusvahelisel agrokeemiaettevõttel Monsanto tuleb maksta üle 250 miljoni euro suuruse kahjutasu vähki haigestunud mehele, sest ei hoiatanud umbrohutõrjevahendi Roundup vähki tekitava toime eest.