# #

Uudised

Prantsusmaa mahemaa pindala ületas 2012. aastal miljoni hektari piiri

15.12.12
Prantsusmaa võib oma mahepõllumajanduse pideva kasvuga rahule jääda. Prantsusmaa on Euroopa mahepõllumajanduses neljandal kohal pärast Hispaaniat, Itaaliat ja Saksamaad (2011).

Rimi avas Ülemiste hüpermarketis talupoe

11.12.12
Rimi avas Ülemiste hüpermarketis kolmanda talupoe, kus pakuvad oma toodangut rohkem kui 40 Eesti väiketootjat, suur osa neist mahetootjad.

Evelin Ilves osales mahepõllumajanduse töötoas

10.12.12
Evelin Ilves osales täna Tallinna Haridusameti ja Põllumajandusministeeriumi teist aastat järjest lasteasutustele korraldatud mahetoidu töötoas, valmistades koos lasteaia kokkadega kooke.

Mahetoidu päev Kurtna koolis

10.12.12
Esmaspäeval, 10. detsembril toimub Saku vallas Kurtna koolis mahetoidupäev, kus valmistavad mahetoorainest süüa kooliõpilased, õpetajad ja lapsevanemad. Söögitegemist juhatab Ööbiku gastronoomiatalu peremees Ants Uustalu.

ETV2-s alustab homme lühisari „Mahemaa"

05.12.12
Homme õhtul alustab ETV2-s kell 20.00 mahetalusid tutvustav saatesari „Mahemaa". Neljal neljapäeval tutvustatakse Eesti mahetalusid, kust jõuab meie toidulauale puhas ja tervislik toit. Iga saate lõpus valmib ka üks roog, kus kasutatakse valdavalt oma talu toodangut. Saatejuhid on Karol Kuntsel ja Maria Soomets, saated valmisid koostöös tulundusühistuga Eesti Mahe.

“Mahemaa” – uus sari mahetootjatest

03.12.12
Alates 6. detsembrist jõuab ETV2 ekraanile lühisari “Mahemaa”. Nelja nädala jooksul näeb vahvaid Eestimaa mahetalusid ja mahetootjaid. Iga saate lõpus valmib üks talupere või -seltskonna lemmikroog, mis passib kenasti ka pühadelauale. Saated on pooletunnised.

Äripäev avas uudisveebi põllumeestele

02.12.12
Äripäev avas aadressil www.pollumajandus.ee valdkonna otsustajatele suunatud uudisveebi, mis koondab kokku põllumajandussektorit puudutava info.

Pelgulinna Gümnaasiumi õpilaste mahetoidu valmistamise võistluse võitsid kapsa-hakklihavorm ja kohupiimakook

29.11.12
Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis toimus 27. novembril mahetoidu päev, mille raames valmistasid õpilased omatehtud retseptide alusel mahedast toorainest koolitoitu.

ETV saates Ilus maa tutvustatakse mahetootjaid

27.11.12
Maaeluvõrgustiku ETV saatesarja "Ilus maa" järjekordses saates kolmapäeval, 28. novembril kell 20.50 on eetris videolugu Niiduk-veised (Haeska, Läänemaa). Mahetalunik Eino Valgemäe hooldab ca 80 ha rannaniitu, mis osaliselt on ka niidurüdi (linnuliik) võtmeala ning lisaks hooldab ka 80 ha puiskarjamaad. 5. detsembril saab tutvuda MTÜ Saare Mahe tegemistega.

Pelgulinna Gümnaasiumi õpilased võistlevad homme maheda koolitoidu valmistamises

26.11.12
Teisipäeval, 27. novembril toimub Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis mahetoidu päev, mille raames valmistavad õpilased omatehtud retseptide alusel mahedast toorainest koolitoitu. Söögitegemist juhendab Eesti Kulinaaria Instituudi liige, Laulasmaa SPA peakokk Angelica Udeküll, mahetoidu päeva korraldab Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskus koostöös Harju Mahetootjate Ühinguga.

Ilmus raamat "Lambakasvatus I"

26.11.12
27. novembril kell 13.00 toimub Eesti Maaülikooli (Kreutzwaldi 1a) raamatukogu fuajees õpiku „Lambakasvatus I“ esitlus. Eestikeelse õpiku „Lambakasvatus I “ autoriks on dotsent Peep Piirsalu ja väljaandjaks Tartumaa Põllumeeste Liit. Õpikus tutvustatakse Eestis kasvatatavaid lambatõuge, lambakasvatussaadusi (lambaliha, vill, nahad, lambapiim), lammaste pidamistehnoloogiaid, söötmist, karjatamist jt. küsimusi.

Viiendik Tallinna koolipuhvetitest pakuvad mahetooteid

14.11.12
Eile, 13. novembril Tallinna Järveotsa Gümnaasiumis toimunud konverentsil tutvustati mahetoidu kasutamise võimalusi ja kogemusi lasteastutustes ning kuulutati välja Tallinna konkursi „Tervislik koolipuhvet“ parimad.

Konkurss „Märka uuenduslikku põllumajandust“ tõi edu mahetootjale

14.11.12
Põllumajandusministeeriumi 94. aastapäeva aktusel kuulutati välja konkursi „Märka uuenduslikku põllumajandust“ konkursi võitjad: FIE Triinu Schneider Hiiumaalt, Tartumaa Piimatootjate Ühistu ja SA Põlvamaa Arenduskeskus.

Silvia Lotman: Inimesi ja loodust tuleb koos kaitsta

14.11.12
Peaminister ei pea põllumajanduse rohestamist aktuaalseks

Toomas Leedu – mahelembene Saaremaa kokk

14.11.12
„Olen veendunud, et hea toit tuleb metsast, põllult ja merest, mitte laboratooriumist,” ütleb Toomas Leedu, kes on kokaametit pidanud 1989. aastast mitmetes restoranides nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus. Nüüd on ta pidama jäänud Saaremaale.