Sündmused
Alustasin pulmadeks mõeldud rahaga hoopis ettevõtlust
21.07.10
"Erialast töökohavalikut siin eriti ei ole ja neli aastat olin kodus – tundus, et ma ei oskagi enam midagi," meenutab Otepääl elav endine meditsiiniõde, kahe väikese lapse ema Katrin Seppa hiljutist täbarat seisu. Tegus noor naine tegi aga tutvust ettevõtlusega ja hakkas tootma ökomüslist mahemaiust.
Väikemeiereid arendavad prantsuse juustumeistri käe all uusi tooteid
21.07.10
20.-22. juulini koolitab Eesti talumeiereisid prantsuse käsitööndusliku juustu valmistamise ekspert Michel Lepage, kes on juustumeistreid koolitanud lisaks Prantsusmaale mitmetes maailma riikides. Tema 10-aastane nõustamine Rootsis on seal põhjustanud plahvatusliku arengu talujuustude tootmises.
Parima mahetootja konkurss on alanud
14.07.10
Sel aastal toimub esimest korda konkurss „Parim mahetootja 2010“. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 22. juuli.
Roundup ja tema ohtlikud lähisugulased
05.07.10
Ohutuid mürke pole olemas. Iga aastaga selgub üha rohkem ka glüfosaatidel põhinevate herbitsiidide kohta.
Metsa-Johani elab metsa rütmis
04.07.10
Maakodu juulinumbri portreelugu tutvustab mahetalunikke Saaremaalt - Metsa-Johani talu peremeest ja perenaist Andrus ja Lea Seppa.
Liia Sooääre elule annab mõtte maakari
02.07.10
Tänavu esindab Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursil “Aasta põllumees“ Saaremaad Uustla mahetalu perenaine Liia Sooäär.
Tänasest hakkavad kehtima Euroopa Liidu uued märgistuseeskirjad ja mahetootelogo
01.07.10
Euroopa Liit kehtestab 1. juulist uued märgistuseeskirjad mahetoidule, samuti tuleb neil toodetel näidata ELi uut mahetootelogo. Nn „Euro-leheke” saab kohustuslikuks igale pakendatud mahetoidutootele, mis on toodetud Euroopa Liidus ja vastab vajalikele nõuetele.
28.06.10
Tänavu esindab Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursil “Aasta põllumees“ Viljandimaad Pajumäe mahetalu peremees Arvo Veidenberg.
Algavad mahepõllumajanduse algõppe koolitused
17.06.10
Juuni lõpus juuli alguses toimuvad mahepõllumajanduse algõppe koolitused sel aastal mahetootmisega alustanud põllumeestele.
Ristitee peremees: siin pead oskama kümme aastat ette näha!
12.06.10
Tikud olid Hiiumaal esimesed mahetalunikud. “Kui me 1995. aastal tegime otsuse, et ei pane väetisi ega mürgita maad, ei teatudki veel õieti, mis mahe on,” ütleb peremees. Mahele üleminek oli samuti oskus asju ette näha.
Mahepõllumajanduse Koostöökogu valis uueks eesistujaks TÜ Eesti Mahe
28.05.10
Otepääl 26.-27. maini toimunud Mahepõllumajanduse Koostöökogu kokkusaamisel valiti uue aastase perioodi eesistujaks tulundusühistu Eesti Mahe, kes võttis selle kohustuse üle Eesti Maaülikooli Mahekeskuselt.
Eestimaa Looduse Fond (ELF) ootab kandidaate kahele konkursile
27.05.10
Konkursside „Läänemere Aasta Põllumajandustootja 2010“ ja „Noor loodustalunik 2010“ eesmärk on tuua välja keskkonnasõbralikke põllumajanduspraktikaid ning tunnustada neid tootjaid, kes majandavad pikaajalisi perspektiive arvestades.
Saaremaa mahetootjad loodavad üles panna piimaautomaadid
24.05.10
Saaremaa mahepiimatootjate soov hakata kohalikus piimatööstuses mahetooteid valmistama on asendunud lootusega võtta Kuressaares kasutusele piimaautomaadid.
Saaremaa talupidajate liidu juhatuse esimehe Jaan Kiideri sõnul seisab tal Eesti delegatsiooni koosseisus ees Leedu reis, mille käigus tutvutakse Leedu linnades laialdast kasutamist leidnud piimaautomaatidega.
Uus maheportaal koondab mitmesugust õppe- ja teabematerjali
19.05.10
Rahvusvahelise projekti Organic.Edunet eesmärk on parandada mahepõllumajanduse ja agroökoloogia valdkonnaga seotud digitaalsete õppematerjalide kättesaadavust ning lihtsustada nende kasutamist ja rakendamist. Selle eesmärgi saavutamiseks loodi mitmekeelne veebipõhine andmebaas, mis sisaldab paljude autorite/organisatsioonide kvaliteetseid õppematerjale.
Pool tuhat õnnelikku siga lõid Kärevere kandis kärsa mulda
18.05.10
Peesitada päikese käes ja lüüa kärss kodumaa mulda oli seni vaid üksikute õnnelike sigade privileeg, äsja avas Kämara Mahe aga farmi, kus rohkem mahesigu kui seni terves riigis kokku. Eestis oli mullu 328 mahesiga ja neidki peeti valdavalt mõnepealistes karjades. Tartumaal Kärevere lähedal asuvas farmis tuhnis eile aga õues ligi pool tuhat õnnelikku siga.