# #

Uudised

Vatsliku mahetalu plaanib toota joogipiima ja võid

17.09.13
Pühapäeval Eesti vabaõhumuuseumis toimunud leivapäeval parima mahetootja konkursil teise koha pälvinud Lümanda valla Kipi küla Vatsliku talu plaanib lähiaastatel hakata tootma pastöriseeritud piima, mahevõid ja jogurtit.

Eesti parim mahetootja on Kiltsimäe talu Harjumaal

15.09.13
Täna, 15. septembril kuulutati Eesti Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval Eesti parimaks mahetootjaks 2013 Kiltsimäe talu Harjumaal ja parimaks mahetooteks 2013 Tammejuure talu öko kanepiõli.

Pühapäeval selguvad Eesti parim mahetootja ja -toode 2013

13.09.13
Pühapäeval, 15. septembril selguvad Tallinnas Vabaõhumuuseumis toimuval leivapäeval 2013. aasta parim mahetoode ja –tootja Eestis. „Parim mahetootja 2013“ tiitlile kandideerib 7 tootjat, „Parim mahetoode 2013“ tiitlile on esitatud 27 toodet.

Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon viis toitlustajad kokku mahetootjatega

12.09.13
Eile, 11. septembril korraldas Ettevõtlike Daamide Assotsiatsioon (EDA) koostöös restorani Atlantis, Tartu Linnavalitsuse ning Eesti Maaülikooli Mahekeskusega mahetoitu tutvustava seminari toitlustusasutustele. Osalejate hulgas oli nii koolide-lasteaedade toitlustajaid kui ka Tartu restorane ja kohvikuid.

Türgi tahab Eesti mahetootjatega kaupa teha

12.09.13
Türgi suurim mahetoodangufirma käis Eestist vilja ja partnereid otsimas.

Sobivast saarekesest saab uus peenramaa

12.09.13
«Ühel pool on täitepinnas, teisel pool on kaitsealused taimed – me oleme siin nagu saare peal,» viipas MTÜ Tartu Maheaed algataja Avo Rosenvald uuel hektarisuurusel peenramaal seistes.

Mahepõllumajanduse saagid ületavad peagi tavaviljeluse omi

10.09.13
Kuigi praegu on maheviljeluses saak tavaviljelusega võrreldes tunduvalt väiksem, väidab Eesti taimekasvatuse instituudi seemnekasvatuse vanemagronoom Margus Ess, et peagi on olukord vastupidine.

Maaülikooli mahepärastlõuna

03.09.13
Eesti Maaülikool kutsub neljapäeval, 5. septembril algusega kell 15.00 kõiki huvilisi Mahekeskusesse Tõnissoni aeda mahepärastlõunale.

Mahepõllumajandus saab uue arengukava

29.08.13
Põllumajandusministeerium hakkab koostama mahepõllumajanduse arengukava aastateks 2014-2020. Uus arengukava keskendub mahepõllumajandussaaduste paremale kättesaadavusele.

Tervise Kodu Kool seob looduse tundmise kunsti ettevõtlusega

29.08.13
Tervise Kodu Kool loob võimaluse omamaise maagilise loodustunnetuse mõistmiseks ja loovaks kasutamiseks omapärase ettevõtluse arendamisel ja identiteedi loomisel.

Kevvai: sööme arvatust mahedamalt

28.08.13
Kui tarbijauuringud näitavad, et vaid alla protsendi Eestis tarbitavast toidust on mahetoodang, siis tegelikult on meie toidulaud arvatavast oluliselt mahedam. Eesti mahepõllumajandus on võrreldes tavapõllumajandusega väga noor ja sellest tulenevad mõned meie kasvuraskused.

Mahetoetused lähtugu avalikust huvist

28.08.13
Toodetud mahetoodangu mahedana turulejõudmisel on mitu takistust, mida ei saa lahendada vaid tootjad ise. Ei saa eeldada, et mahetootjad ise rajavad ka kogu töötlemise, kirjutab tulundusühistu Eesti Mahe juht Tiia Klein.

Saidafarm pälvis rahvusvahelise Läänemere-sõbraliku talu tiitli

27.08.13
Täna avalikustati Helsingis 2013. aasta Läänemere-sõbralik põllumajandustootja, kelleks osutus Juhan Särgava juhitav OÜ Saidafarm Harjumaalt.

Kuidas jagada õiglaselt 936 miljonit eurot?

26.08.13
Maaelu rahastamiskava koostades on püütud arvestada viljakasvatajate, seakasvatajate, aednike ja paljude teistega. Vanasõna aga ütleb, et mida rohkem koeri, seda lahjem lake. Nii ongi üldkokkuvõttes enamiku toetuste summad vähenenud.

Laupäeval toimub mahetoidu päev ja laat Palu mahetalus Viljandimaal

22.08.13
Sel laupäeval, 24. augustil kell 11.00 oodatakse kõiki huvilisi Viljandimaal Tarvastu vallas Mõnnaste külas asuvasse Palu mahetallu, kus saab tutvuda mahetalu tegemistega ja süüa maitsvat mahetoitu.