# #

Uudised

Kuidas jagada õiglaselt 936 miljonit eurot?

26.08.13
Maaelu rahastamiskava koostades on püütud arvestada viljakasvatajate, seakasvatajate, aednike ja paljude teistega. Vanasõna aga ütleb, et mida rohkem koeri, seda lahjem lake. Nii ongi üldkokkuvõttes enamiku toetuste summad vähenenud.

Laupäeval toimub mahetoidu päev ja laat Palu mahetalus Viljandimaal

22.08.13
Sel laupäeval, 24. augustil kell 11.00 oodatakse kõiki huvilisi Viljandimaal Tarvastu vallas Mõnnaste külas asuvasse Palu mahetallu, kus saab tutvuda mahetalu tegemistega ja süüa maitsvat mahetoitu.

Silvia Lotman: põllumajandustoetusi tuleb rohkem anda mahetootmisele

21.08.13
Põllumajandustoetusi tuleb rohkem suunata elurikkuse säilitamiseks ja mahetootmiseks, leiab tänases online-väitluses Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Silvia Lotman. Tartumaa Põllumeeste Liidu esimees Jaan Sõrra kaitseb vastupidist seisukohta.

OÜ Loodusvägi tõi turule uudse toortoidu seeria

20.08.13
Kodumaiste mahetoodete väljaarendamisele, tootmisele ja turustamisele pühendunud OÜ Loodusvägi tõi turule uudse toortoidu seeria.

Eesti Põllumeeste Keskliidu presidendina jätkab mahetootja Juhan Särgava

16.08.13
Teisipäeval 13. augustil toimus Paide Kultuurikeskuses Eesti Põllumeeste Keskliidu Suurkogu, kus järgnevaks 3 aastaks valiti Põllumeeste Keskliidu Presidendiks praegune president mahetootja ja Saidafarmi juht Juhan Särgava.

Mahetootjaid ühendav Eesti Mahe tähistas 10. sünnipäeva

12.08.13
Mahetootjaid koondav tulundusühistu Eesti Mahe alustas mahetoodete müügiga 2003. aastal 35 asutajaliikmega. Tänaseks on liikmeid 93 ning Eesti Mahe turustatavaid tooteid võib leida rohkem kui 170 müügikohast üle Eesti. Viimase viie aastaga kasvas Eesti Mahe käive rohkem kui 5 korda. Suure osa on sellesse andnud müügi laienemine kaupluskettidesse.

Piimaautomaadid olid mitu päeva tühjad

08.08.13
Juuli lõpul, mõned päevad enne seda, kui Selveritesse pandud toorpiimaautomaatide avamisest möödus aasta, jäid automaadid korraga kolmeks päevaks tühjaks ja müük seiskus. Ema ja väikese õega Tallinnas Tondi Selveris ostukäru täitev 8aastane Kristo Kadakas ütleb, et on varem automaadi toorpiima joonud ja see on maitsenud väga hästi. "See meeldib mulle natuke rohkem kui tavaline, sest see on rammusam," arvab poiss.

Välismaa noored pürgivad Eesti mahetaludesse tasuta tööle

08.08.13
Mahetalud on muutunud niivõrd populaarseks, et paljud välismaa noored otsustavad lausa oma suvepuhkuse veeta mahetaludes tasuta tööd tehes.

Kuressaare merepäevade mahetoidutelk pakub taas üllatusi

05.08.13
Kuressaare Merepäevade raames on tänavugi avatud mahetoidutelk, kust võib leida suure valiku mahetoorainest valmistatud roogi.

Kuressaare Merepäevade mahetoidutelgis pakutakse maitsmiseks suurt valikut mahetooteid

02.08.13
Kuressaare Merepäevade raames on avatud täna ja homme mahetoidutelk, kust võib leida suure valiku mahetoorainest valmistatud roogi. Toidud on peamiselt lamba- ja lihaveise lihast, pakutakse ka piimakokteili, küpsetisi jm. Kohapeal saab nii degusteerida kui kaasa osta.

Avinurmes alustas tööd 4 miljonit eurot maksma läinud maheviljaterminal

02.08.13
Maheviljakasvatajate ühistu Wiru Vili alustas mahevilja varumist uues maheviljaterminalis Avinurme külje all Maetsma külas Ida-Virumaal. Terminali säilituspunkrid mahutavad 10 000 tonni ja valmiv puistehall 7000 tonni vilja, kuivati võimsus on 60 tonni tunnis.

Taanis pakub Michelini restoran mahetoitu

26.07.13
Mahetoitu pakkuvate toitlustusasutuste arv on Taanis kasvanud juba üle 400. Hiljuti lisandus nende hulka Michelini tärni kandev restoran Relæ Kopenhaagenist. Selles restoranis on kogu pakutavast toidust ja joogist üle 90% mahe ja seega kannab restoran mahetoidu kuldtaseme märki.

Seeder külastab Saksamaa maheettevõtteid

12.07.13
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder külastab täna ja homme Saksamaal, Schleswig-Holsteini liidumaal kohalikke mahe- ja ühistulisi ettevõtteid ning kohtub liidumaa energia, põllumajanduse, keskkonna ja maapiirkondade ministri dr Robert Habecki ja maaelukomisjoni esimehe Hauke Göttschiga.

Selver ostab kokku praktiliselt kogu Eestis toodetud maheõunamahla

09.07.13
Selveri Köök alustas esimese toidutootmisettevõttena Eestis mahemärgistusega e õuna-rukkivahu tootmist, vajaliku toorme saamiseks ostab Selver kokku praktiliselt kogu Eesti toodetava maheõunamahla.

Keskkonnakaitsjad lahkusid uksepauguga maaelu arengukava komisjonist

05.07.13
Eesti suurimaid keskkonnaorganisatsioone ühendav katusorganisatsioon Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) teatas avalikus kirjas Euroopa Komisjonile ja Eesti valitsusele, et kutsub tagasi oma esindaja Eesti maaelu arengukava juhtkomisjonist, sest põllumajandusministeerium juhib komisjoni kallutatult ja ebademokraatlikult.