# #

Uudised

Glüfosaadisaaga jätkub II

25.01.21
II osa. Ka normi piiresse jäävad glüfosaadikogused ohustavad keskkonda ja tervis.

In memoriam Vahur Tõnissoo

20.01.21
Pühapäeval lahkus meie hulgast ootamatult Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse liige Vahur Tõnissoo.

Glüfosaadisaaga jätkub

19.01.21
Hiljutise raporti järgi on Eesti põllumajanduses kasutatavad glüfosaadikogused tavapõllumajandusmaa pindalaühiku kohta Euroopa keskmisest kõrgemad.

Indrek Šeiko peab end rohkem põllumeheks kui kaamerameheks

15.01.21
Elukutseline operaator Indrek Šeiko tegi mõnda aega tagasi elus kannapöörde ja hakkas mahepõllumeheks. See polnudki ehk nii ootamatu, kui esialgu paista võib. Tollase nimega Kehtna kõrgemast põllumajanduskoolist sai ta agronoomi-talujuhi diplomi. Eriala valik oli üsna loomulik, sest ­tema vanemad pidasid talu.

Mida ootavad maal ettevõtlusega tegelevad inimesed uuelt aastalt?

14.01.21
Maa Elu uuris, mis on maaelu valdkondade kõige olulisemad teemad, millega eeloleval aastal tegeleda tuleks ja mida riigilt selleks puhuks oodatakse.

Põllumehed ootavad toetust. Kui palju keegi saab?

12.01.21
Koroona ja tööjõukriisi tõttu kannatanud põllumeestele lubas valitsus 12 miljonit eurot tugiraha. Vana aasta lõpus edastati taotlus Euroopa Komisjonile, sest riigiabi andmiseks tuleb sealt luba saada.

Teravilja väärindamine toob leiva lauale

11.01.21
Põlvamaal Võhandu jõe lähedal Võukülas asub Zerna Ökotalu. Peremees Maidu Konsap võttis noortaluniku toetuse abil talu kümme aastat tagasi üle isa Vellolt, kes oli selle rajanud.

Veebruari alguseks tuleb esitada mahetoodangu andmed uuele ametile

06.01.21
1. jaanuarist 2021 alustas tööd Põllumajandus- ja Toiduamet. Uus amet täidab kõiki Põllumajandusameti ning Veterinaar- ja Toiduameti seniseid ülesandeid, sidudes valdkonnad ühtseks tervikuks. Mahepõllumajandusliku toodangu andmed tuleb esitada Põllumajandus- ja Toiduametile 1. veebruariks 2021.

Uuel aastal jõustuvad mitmed õigusaktid, millega muudetakse järelevalvetasusid

04.01.21
Muutuvad ka riigilõivud mahepõllumajanduse seaduse alusel tehtavate toimingute eest.

Aasta konsulent 2020 on Ell Sellis

23.12.20
22. detsembril kuulutas Maaelu Edendamise Sihtasutus välja aasta konsulendi 2020, kelleks sel aastal on lambakasvatuse konsulent Ell Sellis.

Võrumaa lapsed saavad nüüdsest nautida mahetoitu

23.12.20
2018. aastal toimusid Võrumaal Vunki mano loometalgud, kus käidi välja mõte Võrumaast kui Eesti esimesest mahepiirkonnast. Mõttest arenes ka idee maheda koolitoidu võrgustikust, millega võideti nii loometalgute peaauhind kui ka parima tervist toetava idee auhind.

Väiketalunik: elame priskelt ja nii peabki olema!

21.12.20
Väiketootja peaks tegema midagi erilist ja kvaliteetset, et saada oma töö eest kõrget hinda, muidu pole ettevõtmisel mõtet, arvab Võrumaal kitsi pidav ja nende piimast juustu valmistav Mart Leibur. Talu valgehallitusjuust kitse- ja lehmapiimast sai parima mahetoidu konkursil II kohta

Mahetootja Raimond Pihlap: kui põllumajanduspoliitikas muutust ei tule, hakkavad mahepõllumajandustootjad tavatootjateks

17.12.20
Järgmisel kolmel aastal saab enamikul mahetootjatest viieaastane tootmiskohustusperiood läbi, osal juba järgmisel aastal. Praeguseks ei ole uue perioodi raha jaotuse otsuseid veel tehtud, kuid põllumajandusteemad on teravalt õhus nii meedias kui ka ilmub järjest uusi uuringuid.

Maaelukomisjon arutas mahetootmise olukorda ja tulevikku

15.12.20
Riigikogu maaelukomisjon arutas tänasel istungil MTÜ Mahetootjate Nõu- ja Jõukoja ning tulundusühistu Wiru Vili pöördumist, milles mahetootjad tõid välja murekohad tuleviku osas seoses sellega, et maheteravilja toetus ja hinnad ei kata mahetootmise kõrgemat kulu.

Uuringud: mahepõllundus on enamat kui umbrohtunud põld ja olematu saak

11.12.20
Mis vahe ikkagi on mahe- ja tavapõllundusel? Novaator uuris Eesti taimekasvatusteadlastelt nende värskemate uuringute valguses, kuidas erinevad mahe- ja tavaporgandid, kui palju kasvab kummagi viljlelusviisi põldudel umbrohtu ja kuidas on kummalgi juhul lood mulla toitainerikkusega.