# #

Uudised

Eesti mahepõllumajanduse hetkeseis

10.05.11
Möödunud aasta lõpu seisuga on mahepõllumajanduse registrisse kantud 1356 ettevõtet. Mahepõllumajandusliku taimekasvatusega tegeleb 1345, loomakasvatusega 848 ja mesindusega 18 ettevõtet. Mahepõllumajandusliku seemne tootmise ja ettevalmistamisega tegeleb 21 ettevõtet.

Teabe esitamine mahepõllumajandusliku tegevuse jätkamise kohta Põllumajandusametile

10.05.11
Mahepõllumajandusliku taimekasvatusega sh mitteharitavatelt aladelt taimede või seente korjamisega, loomakasvatusega, mesindusega ning seemne ja paljundusmaterjali ettevalmistamise ja turuleviimisega tegelev isik peab esitab Põllumajandusametile tegevuse jätkamise aasta 21. maiks ettevõttes toimunud muudatuste kohta teabe vastavalt põllumajandusministri 20.veebruari 2009.a määrusele nr 25. Käesoleval aastal saab teavet esitada ka 23.mail.

Põlva esimene talupood avas uksed

01.05.11
Laupäeval avati Põlvas Jaama tn 52 (raudteejaama vastas) lõõtsahelide saatel maakonnakeskuse esimene ja ainukene talupood.

Prints Charles pooldab mahepõllundust

29.04.11
Hiljuti esitleti Briti kuningapere liiget prints Charlesi ühes Ameerika telekanalis kui veendunud mahepõllunduse eestseisjat. Euroopas on see aga ammu teada, et printsile mahepõllundus meeldib ning ta seda igal võimalusel ka propageerib.

Pealinna kooliõpilased võistlesid mahevõileivatortide tegemises

20.04.11
19. aprillil 2011 võistlesid Tallinna koolide õpilased Pelgulinna Gümnaasiumis projekti „Võileib sinu südame heaks“ raames võileivatortide tegemises. Võistlejaid innustasid ja hindasid tippkokad - kohviku Komeet perenaine Anni Arro ja restoran Park Inn Central peakokk Andres Merman.

Valime aasta põllumehe 2011

18.04.11
Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kuulutavad välja konkursi “Aasta põllumees 2011”. Traditsioonilise konkursiga soovime esile tõsta uuendusmeelseid, keskkonnateadlikke ja edasipürgivaid põllumehi.

Valitakse parimad Eesti maaelu arengukava Leader meetme projektid

13.04.11
Maamajanduse Infokeskus kuulutab välja konkursi „Märka Leaderit". Konkursi eesmärk on tutvustada ja tunnustada Eesti maaelu arengukava 2007-2013 (MAK) Leader meetmest toetust saanud parimaid projekte ja neid teostanud ettevõtjaid, vabaühendusi ja kohalikke omavalitsusi.

Lõuna-Eesti Toiduvõrgustik avas e-poe

12.04.11
Lõuna-Eesti Toiduvõrgustik, mis sai alguse Võrumaa taluliidu toidu ja ühistegevuse alasest koolitusest viis aastat tagasi, avas nüüd oma e-poe.

Koolinoori oodatakse tervislikku toitumist propageerima

04.04.11
Itaalia Põllumajandusministeerium ootab Eesti koolinoori osalema tervislikku toitumist puudutavale videokonkursile, millel võtavad mõõtu 27 Euroopa Liidu riigi ja Norra keskkooliõpilased.

Haabersti Rimis avati Eesti mahe- ja väiketootjate kaupu pakkuv talupood "Talu Toidab"

30.03.11
Rimi alustas märtsis Eesti talutoodete pilootprojektiga „Talu Toidab“, mille raames avati Haabersti Rimis Eesti mahe- ja väiketootjate kaupu pakkuv talupood. Oma toodetega on esindatud 40 Eesti väiketootjat, kellest 27 pakuvad mahetoodangut.

Lasteaiakokad õppisid Anni Arro käe all mahetoite tegema

23.03.11
Reedel, 18. märtsil 2011 toimus Pelgulinna Gümnaasiumis Tallinna haridusasutuste projekti „Mahetoit lasteasutustes“ esimene töötuba, mida juhendas kohviku Komeet perenaine Anni Arro. Toitu hindasid ka Pelgulinna gümnaasiumi õpilased.

28. märtsist - 4. aprillini saab osaleda tasuta infopäevadel mahetootmise alustamiseks

23.03.11
Mahepõllumajandusega alustamiseks saab tunnustamisetaotlusi Põllumajandusametile esitada kuni 11. aprillini. Selleks korraldab Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus 28. märtsist - 4. aprillini üle Eesti huvilistele tasuta infopäevi. Infopäevadel tutvustatakse mahepõllumajanduse nõudeid, tunnustamise taotlemist ja mahetoetust.

Maamajandus: Mahekartulit on tavakartulist raskem kasvatada

18.03.11
Mahekartulit õnnestub kasvatada juhul, kui kasvataja tunnetab kasvuaegsete haiguste ohu tekkimist kartulipõllul. Mahekartuli kasvupindade suurenemisele on kaasa aidanud elanikkonna teadlikkuse tõus ja tarbijate nõudluse suurenemine eeskätt mahekartulist valmistatud toitude järele.

ÜRO: Mahe- ehk ökoloogiline põllumajandus võib kahekordistada saagikust vaesemates riikides

17.03.11
Uue ÜRO raporti „Agro-ecology and the right to food“ kohaselt võiksid talunikud arengumaades kümne aastaga kahekordistada toidutootmise mahud. Selleks on vaja sünteetiliste väetiste ja pestitsiidide kasutamise asemel liikuda edasi ökoloogilise põllumajanduse suunas.

Koplimäe mahetalu aasta tegijana võõrustab huvilisi

11.03.11
Eile vuras mitu sõidukit Uuemõisa küla käänulist-libedat-kitsast külavaheteed otse Koplimäe talu õue. Tänavu Pöide valla aasta tegija tiitli pälvinud mahetalunikud Marju ja Olev Müür võtsid vastu külalisi MTÜ-st Saare Mahe. Kolleegid tulid uudistama teravilja töötlemist, speltanisu jahvatamist mittetulundusühingu veskis, mis LEADER-programmi toel soetatud ja Koplimäe mahetallu üles sätitud.