# #

Uudised

Algab mahepõllumajanduse algõppe koolitussarja I osa

11.07.12
Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus korraldab 17.-23. juulil üle Eesti mahepõllumajanduse algõppe koolitused. Mahetoetuse esmakordsetel taotlejatel on kohustuslik osaleda neist vähemalt kahel päeval.

Mida näitab tarbijale ELi mahelogo ehk euro-leheke?

05.07.12
Põllumajandusministeerium alustas Maablogi pidamist. Värske postitusena selgitab mahepõllumajanduse büroo peaspetsialist Eve Ader tarbijatele, mida näitab EL mahelogo.

Ilmus uus Mahepõllumajanduse Leht nr 59

03.07.12
Uues numbris antakse ülevaade 17.-18. aprillil Taanis toimunud IFOAM Euroopa Liidu 6. Kongressist. Samuti tutvustatakse Jõgeva Sordiaretuse Instituudi talirukki katsete tulemusi ja lugeda saab loomse mahe- ja tavatoidu kvaliteedi erinevustest.

Juulist on EL mahelogo pakendatud toiduainetel kohustuslik

29.06.12
Mahepõllumajanduslike toiduainete sektorile ELi uute märgistuseeskirjade nõuete täitmiseks antud kaheaastane üleminekuperiood on läbi saamas. Alates 1. juulist 2012 peab ELi mahelogo olema esitatud kõikidel ELi liikmesriikides toodetud pakendatud mahepõllumajanduslikel toiduainetel, mis vastavad nõutavatele standarditele.

Loodi kohaliku toidu toetusrühm

25.06.12
Riigikogus loodi kohaliku toidu toetusrühm, mis loodab Eesti toitu tutvustades maaelu edendada ning koolilõunad maitsvamaks ja tervislikumaks muuta.

Rio 20+ säästva arengu konverentsil on esindatud ka maheorganisatsioonid

21.06.12
2012. aasta konverentsil on esindatud ka ülemaailmne mahepõllumajandusorganisatsioon IFOAM koos ettevalmistatud mahuka ja mitmekülgse programmiga, mis asetab mahepõllumajanduse ja ülemaailmse maheliikumise säästva arengu poliitikates ja algatustes kesksele kohale.

E-ained toidus

20.06.12
Üha rohkem eestlasi on hakanud hoolima oma tervisest, hinnates sealjuures kvaliteetset ja puhast toitu. Tehes valiku mahekauba kasuks, saab kindel olla, et vilju on kasvatatud ilma taimekaitsevahenditeta ning valmistoodetesse pole lisatud kunstlikke E-aineid.

Doktoritöö selgitas, et tolmeldamiskriisi põhjuseks võivad olla pestitsiidid

19.06.12
19. juunil tuleb Eesti Maaülikoolis kaitsmisele põllumajandus- ja keskkonnainstituudi doktorandi Eneli Viigi väitekiri "Väetamise ja pestitsiidide kasutamise mõju mesilaselaadsetele (Apoidea) suvirapsil" filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks entomoloogia erialal.

Oma Maitse kirjutab Viljandi Rohelisest Majast

16.06.12
Ajakirja Oma Maitse juuninumbris tutvustatakse Viljandi Rohelise Maja tegemisi. Enn ja Kaari Onni peavad väikest poodi, kust saab osta kohalikku ja mahetoitu. Poe juures on ka hubane kohvik, kus pakutakse sooja südamega tehtud maitsvat toitu.

Algas konkurss parima mahetootja ja -toote leidmiseks

11.06.12
Alates tänasest saab esitada kandidaate 2012. aasta parima mahetoote ning parima mahetootja konkursile. Konkursside „Parim mahetootja 2012" ja „Parim mahetoode 2012" eesmärk on tunnustada parimaid toojaid ja tooteid ning tutvustada neid ka avalikkusele.

Saarte Sahver saab aastaseks

06.06.12
Homme täitub kohaliku ja ökokauba poel Saarte Sahver esimene aasta. Kui tihti peavad just väikepoed ostjate puudusel uksed sulgema, siis „sahvril“ on esimene aasta edukalt üle elatud.

Baltimaade põllumeeste mõõt on täis – otsetoetused Euroopa Liidu keskmisele tasemele!

05.06.12
7.−17. juunini saavad kõik eestimaalased anda toetusallkirja Baltimaade põllumeeste vabaühenduste ühisdeklaratsioonile, toetamaks põllumajandustoetuste võrdsustamist Euroopa Liidu uuel eelarveperioodil.

VIDEO: Mahepõllumajanduse roll Euroopa Liidu uues ühises põllumajanduspoliitikas

02.06.12
IFOAMI Euroopa Liidu Grupi president Christopher Stopes ja teised asjaosalised räägivad mahepõllumajandusest ja tema rollist Euroopa Liidu uues ühises põllumajanduspoliitikas.

Kust tuleb mahebanaan?

01.06.12
Kas oled poodides (nt Rimi) märganud müügil olevaid mahebanaane? Kui neid lähemalt vaadata, siis banaanil oleva kleepsu peal on kirjas „Visit our farm at doleorganic.com, FARM 625“.

Kohalik toit ei ole kiiksuga ökotüüpide eriprojekt

29.05.12
Tallinna lähistel Vanamõisa külas pannakse 18. augustil püsti kohaliku ja ökotoidu austajate paradiis – Saue valla suvelõpupeo raames on avatud Eesti Toidu telk, kuhu oodatakse kauplema ausalt ja mahedalt kasvatatud lähitoidu müüjaid.