# #

Uudised

Lone Andersen: Mida tooks kaasa mahetoodangu kolmekordistamine aastaks 2030?

13.07.20
Euroopa Komisjoni avaldatud strateegiad ELi põllumajanduse tuleviku kohta seavad väga ambitsioonikad eesmärgid. 2030. aastaks peaks ELis olema 25% põllumajandusmaast mahepõllumajanduslik maa. Selle eesmärgi saavutamiseks on vaja palju pingutada ja mahepõllumeestena teeme oma parima.

Tänasest saab esitada kandidaate 2020. aasta parima mahetootja ja - toote konkursile.

02.07.20
tänasest saab esitada kandidaate 2020. aasta parima mahetootja ja - toote konkursile.

Mahetooted olid Eesti Parim Toiduaine 2020 konkursil edukad

01.07.20
Selle aasta Eesti parima toiduaine konkursil pälvisid tunnustuse ka kolm mahetoodet, kaks neist Salvestilt ja üks väikeettevõttelt Punch Drinks.

Leedukate seenefirma kasvatab toitu maalapil, millel ulatust kahe Muhu saare jagu

01.07.20
Leedu mahepõllumajandustootja Auga Group tahab käia kaasas Euroopa Liidu roheleppega.

Pajumäe talu peremees on rahul: siin käib palju peresid, aga ka klassiekskursioone. Siis lapsed näevad, kust piim tuleb.

30.06.20
Pajumäe talu paistab üldsusele silma eelkõige selle poolest, et nende tooted on müügis vaat et igas suuremas kaupluseketis. See pole väiketootjate puhul kuigi tavaline. Edu taga peidab end väiketootmise paindlikkus ja austus klassikaliste maitsete vastu.

BalticAgro podcast 1: maheteravilja tootmisest

25.06.20
Baltic Agro mahemeeskond kutsub kuulama saatesarja „Mahe - puhta saagi allikas“, milles arutletakse erinevate külalistega mahetootja jaoks olulistel ja aktuaalsetel teemadel.

Eestimaa on aina mahedam

16.06.20
Eelmise aastaga lisandus Eestisse 112 uut mahepõllumajandustootjat ja mahepõllumajanduslik ning sellele üle mineva maa pind kasvas lausa 7%. Mahemune toodeti kolmandiku võrra rohkem ja nagu tavatootmiseski, nii saadi rekordiline saak ka maheteraviljakasvatuses.

Ekoagros pakub Eesti maheettevõtetele Šveitsi Bio Suisse nõuete kontrollimise teenust

15.06.20
Alates maikuust pakub Leedu kontrollasutus Ekoagros Eesti ettevõtjatele võimalust osta nende käest Šveitsi erastandardi Bio Suisse nõuete kontrollimise teenust.

ÜPP reform: mis saab tingimuslikkusest?

15.06.20
Alex Lotman kirjutab Eestimaa Looduse Fondi maaelublogis uue ÜPP-ga kaasnevast nõuetele vastavuse muutumisest tingimuslikkuseks, kuhu integreeritakse ka osa senisest rohestamisest.

Üleskutse Eesti inimestele, kohalikele omavalitsustele ja riigile

12.06.20
Eesti mahe- ja väiketootja kasvatatud toidu eelistamist tuleks pidada sotsiaalselt sama vastutustundlikuks kui 2+2 reegli järgimist viirusest hoidumisel. Palume teil koos meiega seista Eesti toidujulgeoleku ja meie mahe- ja väiketootjate ellujäämise eest.

Viimastel aastatel on spargel jõudnud nii eestlaste toidulauale kui põllule

10.06.20
Kui veel kaks aastat tagasi oli siinne suurim sparglikasvataja saagi turustamisega hädas, kuna inimesed ei osanud seda köögivilja tarvitada, siis nüüd seda muret pole.

Ilmunud on uus Mahepõllumajanduse Leht nr 88

05.06.20
Uues Mahepõllumajanduse Lehes saab lugeda Euroopa Komisjoni uutest strateegiatest, mis tõstavad esile ka mahepõllumajanduse tähtsust, üleavaadet 2019. a mahetootmise kohta, Kuusiku katsekeskuse mahekatsest jpm huvitavat.

Kuidas viia mahetoit koolidesse? Võrumaa mahetoiduhuvilised jagavad kogemusi

01.06.20
Mahetooraine jõudmine koolide ja lasteaedade köökidesse on Eestis pikalt teemaks olnud. Kuigi paljud huvilised on mahetooraine kasutamisega alustanud, kipuvad algatused aja jooksul soiku jääma. Mida teha, et ideed saaks teoks, ja kuidas tegutsetakse selle nimel Võrumaal, sellest kirjutab Piiriveere Liidri projekti “Mahe ja Muhe” juht Kaja Kesküla.

Euroopa Komisjon võttis vastu uue elurikkuse strateegia ning strateegia „Talust taldrikule“

21.05.20
Mahepõllumajanduse Koostöökogu tunneb heameelt, et Euroopa Komisjon võttis vastu uue elurikkuse strateegia ning strateegia „Talust taldrikule“. Mõlemas dokumendis rõhutatakse eesmärki saavutada Euroopas 25% mahepõllumajanduslikku maad aastaks 2030.

MAHETOOTMISEGA JÄTKAJAD SAAVAD ESITADA ANDMEID 15. JUUNINI

08.05.20
Mahepõllumajandusliku taimekasvatusega, sh mitteharitavatelt aladelt taimede või seente korjamisega, seemne ja paljundusmaterjali tootmise, ettevalmistamise ja turuleviimisega, loomakasvatuse ja mesindusega jätkavad tootjad peavad Põllumajandusametile 15. juuniks esitama oma tootmise andmed ja tasuma riigilõivu.