# #

Uudised

Eesti parim mahetoode on šokolaadikreem kamaga

19.09.11
Parima mahetoote tegija Silver Silmere sõnul on mahetoodete nõudluse kasv suur, aastaga on huvi mahetoodete vastu mitmekordistunud. "Nõudlus on päris suur ja klientide teadlikkus on kasvanud," ütles Silmere. Tema väitel valmivad tooted oma pere jõududega ning kuigi taolise tootmisega rikkaks ei saa, siis Silmere hinnangul võib sellest siiski ära elada.

Selgusid aasta parim mahetootja ja mahetoode

19.09.11
Täiendatud! Pühapäevasel Eesti Vabaõhumuuseumis leivapäeval kuulutati aasta parimaks mahetootjaks Jaan ja Anne Kiideri Riido talu ning parimaks tooteks Katrin Seppa-Silmere šokolaadikreem kamaga. Parima mahetootja kategoorias tuli teisele kohale Raido Raba Uus-Vainu talu ning kolmandale kohale Kaire Vannas. Toodete arvestuses pälvis teise koha Kaasiku Mahetalu oma õunamahlaga ning kolmanda koha vääriliseks tunnistati Edgar Kolts mustikakrõpsudega, samuti leidis tootekategoorias äramärkimist Taali Mesila taruvaiguga metsamesi.

Pühapäeval selguvad parim mahetoode ja parim mahetootja

16.09.11
Juba teist korda valitakse Eesti parim mahetootja ja mahetoode - et tunnustada tublisid tegijaid ning tutvustada neid ka avalikkusele. Võitjad kuulutatakse välja 18. septembril Tallinnas, Eesti Vabaõhumuuseumi Leivapäeval Kolu kõrtsi ees kell 14:00. Sassi-Jaani talu õuel toimub ka mahetoodete laat ja degusteerimine. Kell 12:00-13:00 saavad külastajad valida lemmikmahetoote. Avatud on kaks mahetoidu valmistamise töötuba - kell 13:00-14:00 lastele ja kell 15:00-16:00 suurtele.

Maarjalaadal tegi ilma «Magus kallikene»

12.09.11
Reeno Sikk on Võrumaa mees, kes tuli laupäeval Tartu kesklinna maarjalaadale Vastseliina vallast Tsolli külast ja tõi kaasa mitu virna patissone, suvi- ja õlikõrvitsaid ning – uskuge või mitte – arbuuse!

Valmisid mahepõllumajandust tutvustavad videoklipid

31.08.11
Kolmes mahetoitu tutvustavas videoklipis tutvustatakse kõige olulisemaid põhimõtteid, mille poolest erineb mahetootmine tavatootmisest. Klipid on kättesaadavad www.youtube.com/maheklubi. Videod valmisid Eesti Maaülikooli Mahekeskuse eestvedamisel, toetas Põllumajandusministeerium.

Alt-Lauri talu mahepäev Võrumaal

26.08.11
Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel toimub Alt-Lauri talus Võrumaal 30. augustil mahepäev, kus lisaks talus ringi uudistamisele saab osaleda põnevates õpitubades.

EMÜ Mahekeskuse stipendiumikonkurss mahepõllumajandust käsitlevate uurimustööde premeerimiseks

26.08.11
Eesti Maaülikooli Mahekeskus kuulutab välja 2011.a. stipendiumikonkursi mahepõllumajandust käsitlevate uurimustööde premeerimiseks. Sel aastal premeeritakse parimat bakalaureusetööd 130 euroga, parimat magistritööd 200 euroga ja ühte kuni 35-a noorteadlast teaduspublikatsioonide eest 300 euroga.

Raamatu "Loomulikult ilus. Tee ilu ja tervise juurde" tutvustus 31. augustil Lilleoru Elulille pargis

22.08.11
Soomes ja kogu Põhjalas tunnustatud taimetark ja teadjanaine Virpi Raipala-Cormier tutvustab 31. augustil oma äsja eesti keeles ilmunud spetsiaalselt naistele mõeldud raamatut “Loomulikult ilus. Tee ilu ja tervise juurde”.

Maaülikooli mahepäev Tõnissoni aias 25. augustil

22.08.11
Eesti Maaülikool kutsub neljapäeval, 25. augustil kõiki huvilisi tutvuma mahepõllumajanduse põhimõtete ning Tõnissoni aias ja PKI Eerika katsealadel läbiviidavate põldkatsetega. Selgitatakse ka keskkonna ja põllumajanduse vahelisi seoseid ja tutvustatakse aiandustalu ajalugu. Huvilised on oodatud tutvumisringile koos maaülikooli teadlastega kell 12.15 ja 14.15.

Haabersti talupood on kujunenud väiketootjate huviobjektiks

20.08.11
Tänavu märtsis pilootprojekti “Talu Toidab” raames avatud Haabersti Rimi talupoe tootesortiment on viie kuuga kasvanud ligi neli korda. Projekti "Talu Toidab" esindaja mahetalunik Margus Lille sõnul on väiketootjate huvi antud poe vastu suur, seda näitab ka tooteartiklite arv, mis on tänaseks ligikaudu 500 ning see number suureneb iga päev.

Multifilm lastele: Jussi vanaisa mahetalu

18.08.11
Lasteka meeskonnal on valminud järjekordne Jänku Jussi seiklus. Juss ja Jass satuvad vanaisale just siis külla, kui see mahetalu silti meisterdab. Muidugi tuleb vanaisal selgitada, mis asi see mahetalu on.

Ärma talus arutati Eesti toidu tuleviku üle

10.08.11
Esmaspäeval külastasid üle saja koka, taluniku, väiketootja ja töötleja, restoranipidaja, toiduohutuse ning Eesti toidu teemaga üldisemalt kokku puutuva inimese president Toomas Hendrik Ilvese ja Evelin Ilvese kutsel Ärma talu, kus arutati Eesti toidu tuleviku üle. Üritusele oli kutsutud ka palju mahetootjaid.

Ema ja poeg avasid kesklinnas ökopoe

02.08.11
Neile, kes peavad lugu goji marjadest, pesupähklitest ja kõikvõimalikest muudest trendikatest ökokaupadest, avasid ettevõtjast poeg ja ökomeelne ema Tartu kaubahallis ökopoe, mis on esimene seesugune kesklinnas.

Tartus avati uus ökopood

31.07.11
Tartu Kesklinna Kaubahallis avati juulis uus ökopood. Toodete valikus on: mahe- ja ökotoit, naturaalsed pesu- ja puhastusvahendid, looduslik kosmeetika, ka lastele.

Talunik Jaan Kiider hakkas kasvatama küüslauku

30.07.11
Võttes arvesse nõudlust kodumaise küüslaugu järele pani Vaivere mahetalunik Jaan Kiider sel aastal poolele hektarile põllumaale maha suviküüslauku.