# #

Uudised

Sakslane asutas Võnnus õnnelike kanade kodu

27.03.15
Saksa päritolu Lennart von Moller ostis 2013. aasta aprillis Tartumaal Võnnus mahajäetud kolhoosiaegsete hoonete kompleksi plaaniga hakata kunagises sigalas kanu pidama.

Suvel toimub esimene üle-eestiline avatud talude päev

26.03.15
19. juulil 2015 toimub esimest korda üle-eestiline avatud talude päev, kus külalisi võtavad vastu enam kui 100 talu ja põllumajandustootjat üle terve Eesti. Osalemisest huvitatud talud saavad end kirja panna kuni maikuu lõpuni.

Mõistlik või mõttetu

23.03.15
Mis teeb toidu mahedaks ja kust saab osta mahetoitu? Kas kraam, mida müüakse meie ökopoodides, on automaatselt ka mahe? Kuidas teha mõistlikke valikuid ja mitte lasta end eksitada ökomulinast?

EPKK kutsub Maaelufoorumile

21.03.15
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) kutsub põllumehi Maaelufoorumile 2015, mille seekordseks teemaks on ühistegevuse rahvusvaheline kogemus.

Konkurss "Läänemere sõber"

19.03.15
WWF koostöös Läänemeremaade Talunike Keskkonnafoorumiga (BFFE) on algatanud võistluse, et tuua esile parimaid Läänemere-sõbralikke põllumajanduspraktikaid ja tunnustada talunikke, kes edendavad innovatiivseid saastekoormuse vähendamise meetmeid oma taludes. Auhinna eesmärgiks on tuua esile Läänemere-sõbraliku talupidamise parimaid praktikaid, tunnustamaks innovatiivseid talunikke, kes uuenduslike meetmetega vähendavad saasteainete koormuse vähendamist oma talus.

Teenetemärgi pälvinud mahetalunik Aivar Pikkmets üritusel Eesti tänab 2015

12.03.15
President Toomas Hendrik Ilves tunnustas, tehtud töö eest Rakveres teenetemärgiga mahetalunik Aivar Pikkmetsa, kes on Koonga vallas talu pidanud juba 20 aastat.

Sepa mahetalu perenaine väiketalupidajatest: tõenäoliselt on ta üks kõrgema pädevusega spetsialist

12.03.15
Koonga valla väiketalupidaja Sepa Mahetalu perenaine Nele Tamm tutvustas oma tegemisi ja toimetusi "Maahommikus".

Teave mahepõllumajandusliku tootmisega alustavatele tootjatele

11.03.15
Isik, kes soovib alustada mahepõllumajandusliku tootmisega peab esitama tunnustamise taotluse ja muu teabe oma ettevõtte kohta Põllumajandusametile. Ettevõtte tunnustamise taotluste vastuvõtt toimub 10. märtsist kuni 10. aprillini.

Tuntud ökokett laiendab uue kauplusega haaret

07.03.15
Eesti ökotoodete jae- ja hulgimüüja Biomarket avas reedel kaupluse Pärnus Port Arturi keskuses. Pärnu Biomarket on ettevõtte seitsmes kauplus.

Rakvere piiritusetehase mahepiirituse eksport Šveitsi kasvab

06.03.15
Veebruaris uuendas Rakvere piiritusetehas oma koostöölepingut Šveitsi riikliku alkoholimonopoli Alcosuisse’ga. Piiritusetehase juhi Sven Ivanovi sõnul kasvavad uue lepingu kohasel mahepiirituse ekspordimahud rohkem kui kaks korda.

Biomarket avab Pärnus linna suurima ökotoodete valikuga kaupluse

05.03.15
Ökotoodetemüüja Biomarket avab sel reedel kaupluse Pärnus Port Arturi keskuses. Pärnu Biomarket on ettevõtte seitsmes kauplus.

Mahepõllumajanduse seaduse muutmise kavatsus saadeti kooskõlastusringile

04.03.15
Põllumajandusministeerium saatis eelnõude infosüsteemi (EIS) kaudu teistele ministeeriumidele kooskõlastamiseks mahepõllumajanduse seaduse muutmise kavatsuse. 2006. aastal vastu võetud mahepõllumajanduse seaduse muutmise eesmärk on saavutada eelkõige toitlustusettevõtetes parem mahetoidu kasutamine ning suurendada mahetoidust teadlikkuse kasvu.

Veest hakatakse ravimite ja taimekaitsevahendite jääke otsima

02.03.15
Euroopa Komisjon on otsustanud põhjaliku vaatluse alla võtta kümme uut ohtlikku ainet, mis tekivad inimtegevuse tulemusena tööstusprotsessidest, ravimitest ja taimekaitsevahenditest ning põhjustavad elusorganismides pöördumatuid kahjulikke muutusi - haigusi või geneetilisi kõrvalekaldeid.

Biomarket: me ei ole leidnud head mudelit toidukauba müügiks e-poes

25.02.15
Biomarket ei ole leidnud head mudelit toidu- ja esmatarbekaupade müügiks e-poes ning Biomarketi tegevjuht Priit Mikelsaar ütles, et kui nad näevad Eestis toimivat mudelit, siis nad võiksid kaaluda e-poe loomist.

Kaarli talu liigub muutuste kiirteel

16.02.15
Väike-Maarjas paiknev Kaarli talu on üks esimesi väiketootjaid Eestis, kes 1990. aastatel tõi turule omatoodetud täisterajahud ja -helbed. Peremehe Lembit Kopso sõnul läheb iganädalaselt talust välja 1–1,5 tonni veskitoodangut, millest suurema osa moodustavad jäme rukkijahu ja kaerahelbed.