# #

Uudised

Karusaare mahetalu katsetab kalkunikasvatust

08.09.22
Lääne-Virumaal Sämi-Tagakülas asuva Karusaare mahetalu jaoks on tänavune aasta otsustav. BabyCooli kaubamärgi all külmutatud lastetoitu valmistava Saaregurmee tellimusel alustatud kalkunikasvatusest võib saada talu põhitegevus.

Veiste karjatamine käib kooskõlas loodusega

02.09.22
Lihaveiste kasvataja Katrin Noorkõiv viljeleb Sentafarmis portsjonkarjatamist, mis aitab tal nii kulusid kokku hoida kui väiksemal maapinnal rohkem loomi pidada.

Tutvume parima mahetootja konkursil osalejatega

22.08.22
Konkurss "Parim mahetootja 2022" toimub tänavu juba kolmeteistkümnendat korda. Hindamiskomisjon tutvus taludega augusti alguses, võitja kuulutatakse välja sügisel.

Mahetootja ja -töötleja Mirjam Pikkmets valiti EPKK nõukogu aseesimeheks

18.08.22
Mahesektoril on hea meel teada anda, et 16. augustil toimunud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja (EPKK) nõukogu esimehe ja aseesimeeste valimistel valiti üheks aseesimeheks Mirjam Pikkmets. Mirjam valiti nõukokku Talumeiereide Liidu esindajana.

Timmo talu loodab musti sõstraid eksportida Hiinasse

13.08.22
Setomaa elu tuntud eestvedaja Margus Timmo kasvatab Härmä külas mahedalt musti sõstraid ning on koondanud piirkonna sõstrakasvatajad tulundusühistusse Seto Aiad, et ühiselt turustada ja marjakasvatust edendada ekspordini välja.

Talu, mille mahepiimatoode müüb ennast ise

10.08.22
Pajumäe noorperemees Viljar Veidenberg ütles Avatud talude päeval inimesi tervitades, et neid pani üritusega liituma soov näidata inimestele päris toidutootmist.

Riik toetab lapse mahetoitu koolis 15 sendiga, lasteaias 25 sendiga päevas

08.08.22
Maaeluministeerium hakkab uuel õppeaastal toetama koole ja lasteaedu, kes pakuvad lastele vähemalt 20% ulatuses mahepõllumajandusest tulevat toitu.

Avatud talude päev saab avalöögi juba sel laupäeval Viljandimaal

21.07.22
Avatud talude päev saab avalöögi juba sel laupäeval Viljandimaal

Kanakasvatus: Äntu mõisa omaniku Lauri Bobrovski kogemuslugu

20.07.22
linnukasvatussektoris täna uutele ettevõtjatele ruumi ja arengupotentsiaali omajagu. Väljakutseks on tootmine üles ehitada selliselt, et muna omahind oleks konkurentsivõimeline. Oma kogemusest räägib Kaja Piirfeldtile Lauri Bobrovski

Mahelinnukasvataja Lauri Bobrovski: mahepõld ei too nälga majja

19.07.22
Lauri Bobrovski kirjutab kuidas ta luges nädala eest ilmunud Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja arvamust teemal „Mahepõld toob nälja majja“ ning imestas, kuidas saab nii lühinägeliku arvamuse esindaja juhtida Eesti tuntuimat maaelulist nädalalehte.

Mahepõllumajandusettevõtjatele väljastatakse uue kujundusega sertifikaat

11.07.22
Alates 2022. aasta algusest väljastab Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) mahepõllumajandusega tegelevatele ettevõtjatele uuendatud kujunduse ja turvaelementidega tunnustamise otsuseid ehk sertifikaate.

Mahetoitu pakkuvad haridusasutused hakkavad toetust saama

11.07.22
Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas määruse, mille raames hakatakse toetama lastele mahetoitu pakkuvaid koole ja lasteaedu.

Projekt ALL-ORGANIC loob rahvusvahelise koostöö toel jätkusuutliku toidutootmise agroökoloogia elavate laborite (ALL) võrgustiku edendamaks mitmekesiseid ja vastupidavaid mahetoidusüsteeme

05.07.22
Itaalia põllumajanduse ja toidu uurimise instituudi CREA koordineerimisel läbiviidava projekti eesmärk on, kaasates toidusüsteemi „talust taldrikule“ kõiki osapooli, luua kogemuste, mudelite ja süsteemide toimiv võrgustik, mis suudab toetada mitmekesiste mahetoidusüsteemide arengut.

Algas parima mahetootja ja mahetoote konkurss 2022

20.06.22
Alates 20. juunist saab esitada kandidaate 2022. aasta parima mahetootja ja -toote konkursile. Konkursile „Parim mahetootja 2022“ oodatakse kandidaate kuni 4. juulini ja konkursile „Parim mahetoode 2022“ kuni 19. augustini.

Maaeluministeerium hakkab toetama mahetoitu pakkuvaid haridusasutusi

07.06.22
Maaeluministeerium plaanib tänavu käivitada pilootprojekti, millega toetatakse koole ja lasteaedu, kes pakuvad lastele mahetoitu. Täna, 7. juunil saatis maaeluminister Urmas Kruuse asjakohase määruse eelnõu kooskõlastusringile.