# #

Uudised

Konverentsil räägitakse maheaianduse edendamise võimalustest

28.11.16
Teisipäeval, 29. novembril kell 10.30-17.00 toimub Viljandimaal Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskuses mahekonverents, kus arutletakse maheaiandussaaduste tootmise, töötlemise ja turustamise edendamise teemadel.

Katrin Noorkõiv - riigiametnikust lihatöösturiks

26.11.16
Katrin Noorkõiv jagab oma töise elu kolme etappi - töö riigisektoris, lihaveisekasvatus Sentafarmis ja MTÜ Liivimaa Lihaveis loomine ning nüüdsest ka Luha Lihatööstus OÜ eestvedamine.

Eesti maheeksport elavdaks riigi majandust ja maaelu

26.11.16
Esimesel detsembril 2016 korraldab Organic Estonia koostöös EASi, Eesti Toiduliidu ning Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojaga toidutöötlejaid, põllumehi ja mahetootjaid ühendava Saksa sihtturu seminari Tallinnas, et tutvustada kasvava Saksa turu ootusi.

Suurbritannia jaemüügikett liigub GMO-vabalt toodetud sealiha müügi poole

21.11.16
Suurbritannia suuruselt kuues jaemüügikett Waitrose teatas, et nende pakutav sealiha on nüüdsest osaliselt toodetud Euroopas kasvatatud GMO-vaba sojaga (Doonau soja). See on Suurbritannias kõige märkimisväärsem muudatus GMOde vastu alates 1999. aastast, mil Suurbritannia supermarketid eemaldasid oma riiulitelt 70% töödeldud toidust, mis sisaldas GMOd.

Loodusvägi kutsub nautima Tallinna jõuluturul kohapeal valmivat glögi

19.11.16
Täna, 18. novembril saab Tallinna Raekoja platsist muinasjutuline jõulumaailm – avatakse traditsiooniline jõuluturg. Jõuluturult kaheksa aastat tagasi tuule tiibadesse saanud Loodusvägi OÜ kutsub nautima erilaadset maheglögi – ainsat soojendavate ürtidega jõulujooki turul, mida valmistatakse hoolikalt valitud mahetoorainest otse külastajate silme all kohapeal.

8 Eesti maheettevõtet osaleb Rootsis Põhjamaade suurimal mahetoidumessil

17.11.16
Rootsis Malmös 16.-17. novembril toimuval kahel messil Nordic Organic Food Fair ja Natural Products Scandinavia osaleb kokku 16 Eesti ettevõtet, nende seas 8 Eesti maheettevõtet. Põhjamaade suurimal loodus- ja mahetoodete messil esitletakse tooteid 375 väljapanekul, nende seas toiduained, tervise-, ilu-, majapidamis-, ökoelustiili- ja eneseabitooted.

Mahemunad lähevad kaubaks sadade kaupa

17.11.16
Mahekanade kasvatajatel võiks kasvõi kohe kanu karjas olla kolm korda rohkem ja ikka jääks munaostjatele väheks, just nii palju on viimasel paaril kuul suurenenud teadlike munasööjate hulk.

Eesti kokk Tõnis Saar osaleb Rootsis Põhjamaade parima mahekoka võistlusel

15.11.16
17. novembril valitakse Rootsis Põhjamaade parim mahekokk. Võistlusel esindab Eestit Tõnis Saar, keda juhendab Peeter Pihel.

Keskkonnasõbraliku majandamise toetuse ülejääk mahetootjatele

14.11.16
Põllumajandustootjate esindusorganisatsioonid leiavad, et kasutamata jäänud keskkonnasõbraliku majandamise toetus tuleb anda mahetootjatele.

Piimamehe lahkumine

11.11.16
Paljude ebameeldivate asjadega elus on nii, et tükk aega loodetakse, ehk läheb paremaks, ja alles siis lepitakse sündinuga.

Mahetootjatega Rumeenias: sõnnikuhunnikute ja hobuste vahel tõdeti, et kodus on meil kõik juba hästi!

09.11.16
2016. aasta septembris ilmus Maamajanduse infokeskuse väljaandena trükis „Märka keskkonnahoidlikku põllumajandust“.Need 11 talunikku kutsuti preemiaks kogemusreisile Rumeeniasse eesmärgiga tutvuda Rumeenia mahetalunikega ja Rumeenia põllumajandusega üldisemalt.

Koplimäe Mahetalu pälvis tunnustuse kui kliimasõbralik ettevõte

08.11.16
Tänasel konverentsil „Toit ja kliimamuutus“ kuulutas Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus välja kliimasõbralikud ettevõtted, kelle tegevus aitab kliimat kaitsta ja kliimamuutusega kohaneda. Auhinna „Kliima sõber 2016“ pälvis Rimi Eesti ja Toidupanga kõrval ka Saaremaa maheettevõte Koplimäe Mahetalu, kus tegutsevad Marju ja Olev Müür.

Tatra ja lammaste kasvatamine nõuab hobusekannatust

07.11.16
Tõrvaaugu Mahe Talu on Rapla maakonnas asuv pereettevõte, kus tegeldakse nii mahetatra kui ka lammaste kasvatamisega.

Biomenu maheköök on tootmises oma niši leidnud

07.11.16
Suvel tootmisega alustanud ja praeguseks näiteks Kaubamaja, Solarise, Delice ja mitme väikepoe letile jõudnud Biomenu maheköök pani valmistoidu tootmises kokku kaks eripära: üksnes mahetooraine eelistamine ning toitumise erisoovidega (veganlus, laktoosivaba, gluteenivaba jne) arvestamine.

Tubli mahetalu sõltub toetustest

07.11.16
Kuigi läinud aastal Eesti parimaks mahetootjaks valitud Kopra Karjamõis pakub laia tootevalikut, mille järele on ka nõudlust, püsib ettevõte püsti peamiselt entusiasmil ja toetustel.