# #

Uudised

Taluturg puhub Kernu motellile uue elu sisse

14.06.09
Kernu kandi talumehed otsustasid teha taluturu, kuna Tallinna rahvas käib järjest rohkem nende käest talukaupa tahtmas.

Väikesed tootjad hakkavad Pollis põnevaid hõrgutisi valmistama

01.06.09
Maaülikooli uues tootearenduskeskuses Pollis võivad marja- ja köögiviljakasvatajad valmistada oma saadustest tipptehnoloogia abiga paljusid uusi tooteid.

Toit peab sööjat rõõmustama

28.05.09
Aastakümneid tagasi fantaseeriti, et kauges tulevikus - nii 2000. aasta paiku - kolib meie igapäevane toit kosmonauditoidu stiilis tuubidesse, kust seda on mugav ja lihtne manustada ning kus toit säilib kaua. Arvati, et sisu jääb endiseks ja vorm muutub. Tegelikult on juhtunud just vastupidi: toit näeb välja nagu toit ikka, kuid sisu on tihti midagi hoopis ennenägematut.

Hispaania mahemaa suurenes 33% võrra

25.05.09
Hispaanias suurenes 2008. aastal mahepõllumajanduslikult majandatava maa osakaal märkimisväärselt.

Šveits: mahetoodete müük kasvas 2008 aastal 11%

24.05.09
Šveitsis jätkus maheturu kasv jõudsalt ka 2008. aastal ning mahetoodete müük kasvas 11,2% - 1,44 miljardi Šveitsi frangini.

EL peaks maheuuringutesse rohkem investeerima

20.05.09
Nii Euroopa kui ka kogu maailma põllumajandus on silmitsi globaalprobleemidega – kliimamuutused, bioloogilise mitmekesisuse kadu, toiduga kindlustatus ja maarahva migratsioon linnadesse. 2008. aasta lõpus loodud mahepõllumajanduse teadusuuringute tehnoloogiaplatvorm võtab oma esimeses suuremas publikatsioonis Organic Reasearch Vision 2025 kokku võimalusi, kuidas mahetoidu tootmine võiks oluliselt aidata nende probleemide lahendamisel.

Itaalias saab maheaedvilju osta müügiautomaadist

18.05.09
Itaalia koolides ja ettevõtetes on praeguseks 150 müügiautomaati, kust saab osta värskeid maheaedvilju. Tegemist on erakordse pakkumisega, sest mahesalatid ja -puuviljad on müügil tavatoodete hinnaga.

E-Piim hakkab tegema piimapulbrit mahešokolaadi tarvis

14.05.09
Eelmisel nädalal tuli E-Piima Järva-Jaani tehase pulbriliinilt maheda piimapulbri proovipartii. Nüüd on katsepulber laborites, kus uuritakse, kas see vastab mahenõuetele.

Šveits: mahetoodete osakaal toidule tehtavatest kuludest on stabiilselt 5,4%

12.05.09
Majanduskriis ei ole Šveitsis mahetoidu tarbimist vähendanud. Ka 2009. aastal on maheturu osa stabiilselt 5,4%, kinnitab GfK Switzerland uurimus.

Rotermanni kvartalisse tuleb ehe Eesti toidu turg

10.05.09
Sel suvel toob Rotermanni kvartal pealinlasteni eheda Eesti toidu turu. Alates 29. maist on kodumaise toidu sõpradel põhjust seada sammud iganädalaselt neljapäevast laupäevani Rotermanni kvartalisse, kus kella 8-15 majutab kobarkino taga asuv Rotermanni väljak avaturgu. Korraga on kauplemas kuni 20 müüjat. Kui turg ostjate poolt hästi vastu võetakse, on plaanis ka laieneda.

Euroopa Komisjon käivitas konkursi uue ELi mahelogo loomiseks

05.05.09
Mahetoit saab värske kujunduse: Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraat kutsub kõiki Euroopa Liidu 27 liikmesriigi kunsti- ja disainiüliõpilasi osalema üle-euroopalisel mahelogo konkursil. Konkursi peaauhind on miski mida raha eest ei saa: võitjalogo kuulutatakse 2010. aasta juulis kogu Euroopa Liidu mahetoodete ametlikuks logoks. „Uus mahelogo annab ELi mahepõllundussektorile oma identiteedi,“ ütles konkursi eelõhtul Euroopa põllumajanduse ja maaelu volinik Mariann Fischer Boel. „See omakorda aitab kaasa ühtse turu tekkele ja on heaks uudiseks nii tootjatele kui tarbijatele.“

Maheturu Foorum Varssavis

04.05.09
Maheturu Foorum leiab sellel aastal aset 25.-26. maini 2009.

Mahepõllumajanduse Koostöökogu sai täiendust

03.05.09
Mahepõllumajanduse Koostöökogu võttis viimasel kokkusaamisel vastu kaks uut liiget.

PRIA ootab pindala- ja keskkonnatoetusi taotlema

30.04.09
Alates 4. maist ootavad PRIA maakondlikud teenindusbürood ja kliendiportaal e-PRIA vähemalt 17 000 maaharijat ning loomapidajat pindala- ja keskkonnatoetusi taotlema. 15 esineva toetuse hulgas on kolm päris uut ning ka varasemast tuttavate meetmete puhul rakendub uusi reegleid.

Euroopa tavatoit on saastunud pestitsiididega

29.04.09
Euroopa tavapõllumajanduslikult kasvatatud toit on tugevalt saastunud pestitsiidijääkidega.