# #

Uudised

Liia Sooäär: maakari on omamoodi kultuuripärand

24.06.15
Beežid nudipäised lehmad tõstsid pea ja silmitsesid mõtlikult sinist autot, kui mööda kitsast maateed Uustla tallu vurasin. Ainult korraks, sest rohi näis huvitavam kui ulguvõõras, kellega neil asja polnud. Traktori rataste alt tõusis tolmupilv, kui masin põldu kündis. Kevad on käes, taevas sinisem ja rohi rohelisem kui veel paar päeva tagasi.

Saksa mahetootja ostab kanepiseemet Eestist

24.06.15
Saksamaa mahetootja Hanf Natur on viimased paar aastat ostnud mahetootjate ühistu Wiru Vili käest ära kogu nende kanepiseemne, millest valmivad tooted, näiteks õlid, jahud ja šokolaadid, jõuavad lisaks muule maailmale ringiga tagasi ka Eesti poelettidele.

Järelevalve mahepõllumajanduses muutub riskipõhiseks

16.06.15
Luksemburgis kohtunud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid jõudsid kokkuleppele, et tulevikus tuleb hakata mahepõllumajanduses rakendama järelevalvet riskipõhiselt.

Priitahtlikkusest elav pood

11.06.15
Rakvere ökopood Mahe Mees on saanud viieaastaseks, jõudnud selle ajaga kolm korda kolida ning jäänud ellu, kuna omanik ja müüja on valmis palgata tööd tegema. Miks küll?

Ilmus mahepõllumajanduse leht nr 70

09.06.15
Uues mahepõllumajanduse lehes nr 70 saab lugeda pikemalt mullateemadel, koostööst toitlustajatega ja mahetalude külastusest.

Tammejuure talu köidab kanepi mitmekülgsus

04.06.15
Tammejuure mahetalu perenaisel Anital ning peretütardel Karinil ja Kairil on ilusad, pikad ja paksud, tervisest säravad ja kuldselt helklevad juuksed. See tuleb sellest, et naised maskitavad neid regulaarselt omakasvatatud kanepist valmistatud õliga. Sellesamaga, mida hinnati kaks aastat tagasi Eesti parima mahetoote tiitliga.

Lõunapiim OÜ on Baltimaade esimene mahepiima tootev robotlaut

02.06.15
Kui hiljuti üks lastegrupp Võrumaal Mõnistes osaühingu Lõunapiim robotlüpsilaudas käis, oli paari poisi hilisem põhiküsimus: “Aga kus see robot siis oli? Me ei näinud robotit.”

Algab 2015. aasta parima mahetootja ja -toote konkurss

29.05.15
Alates 29. maist saab esitada kandidaate konkurssidele „Parim mahetootja 2015“ ja „Parim mahetoode 2015“. Konkursside eesmärk on tunnustada parimaid mahetootjaid ja -tooteid ning tutvustada neid avalikkusele.

Poelettidele jõuab esimene mahe täissuitsuvorst

28.05.15
Mahelihatoodete tootmisega tegelev Sirloin OÜ tõi Eesti turule esimese maheda täissuitsuvorsti ning täiendas Eesti Parima Toiduaine konkursil äramärgitud Vinnuka mahelihasnäkkide sarja Mesise Kadaka maitsega.

Õiged naabrid aitavad puhtal toidul kasvada

21.05.15
Ehkki toidutaimede kasvatamine mahedalt võib tunduda aiapidajale keerukas teadus, on hulk häid soovitusi, kuidas kahjurid, taimehaigused ja umbrohi looduse enda abiga põllukultuuridest eemal hoida.

«See ongi päris elu!»

19.05.15
Mida kõike leidub ühes kompostiks muutunud lambasõnniku hunnikus! Ainuüksi silmaga nähtavat on nii palju, et läinud nädalal Latika mahetalu külastanud Tamme gümnaasiumi teise klassi lastest igaüks võis midagi uut avastada.

Eesti mahetootjad ja parimad kokad arutasid koostöövõimalusi

08.05.15
Juba mõnda aega on tähelepanelikud kliendid märganud, et mitmetes paremates restoranides on mõne tooraine juures märge, kust talust või ettevõttest see pärit on. Sageli on tegu just maheettevõtetega.

Mahetoitu pakub Eestis 20 toitlustusettevõtet

06.05.15
Ligi 16 protsenti põllumajandusmaast majandatakse Eestis mahedalt. Mahepõllumajandusega tegelevaid ettevõtteid on üle 1500 ning mahetoitu pakkuvaid söögikohti 20.

Öko müüb ülihästi: maheda tööstuse kasum suurenes aastaga hüppeliselt

05.05.15
Märjamaa lihatööstus valmistab muu hulgas ma­hetooteid: hakkliha, fileed ja karbonaadi. Müük kasvas aastaga hüppeliselt.

Krõpsutootja kirjeldab elu maal: aasta jooksul käis mind kontrollimas 22 VTA inspektorit

04.05.15
Võrumaal mahedaid marjakrõpse, mahla ja moosi tootva Taarapõllu talu peremehe Edgar Koltsi värvikas kirjeldus väikeettevõtja tragikoomilisest elust pani toiduliidu aastakonverentsil saalitäie kuulajaid pisarateni naerma ja pakkus tõsist konkurentsi püstijalakomöödia vallas.