# #

Uudised

Prantsusmaa piirab jõuliselt taimekaitsevahendite kasutamist

12.01.17
Prantsusmaa keelustas alates 1. jaanuarist 2017 täielikult taimekaitsevahendite kasutamise avalikel haljasaladel. Keeld puudutab kõiki avalikke metsi, parke ja aedu, erandina on kohaliku omavalitsuse loal taimekaitsevahendi kasutamine siiski lubatud surnuaedades ja staadionitel. Eraaedades keelustatakse pestitsiidide kasutamine lõplikult 2019. aastast, kuid piirangud ostmisele kehtivad juba praegu.

Maaeluministeeriumis tutvustati Organic Estonia ideekavandit

10.01.17
Maaeluministeeriumis toimus täna kohtumine huvigruppide ja sotsiaalpartneritega, kellele tutvustati Eesti mahemajanduse tervikprogrammi Organic Estonia ideekavandit. Kohtumisel osalenud toetasid ministeeriumi ettepanekut mahe-Eesti programmi käivitamiseks ning selle tarbeks meeskonna loomiseks.

MAHETOODANGU ANDMETE ESITAMISE KUUPÄEV ON MUUTUNUD

10.01.17
Seoses põllumajandusministri määruse nr 25 „Mahepõllumajandusliku tootmise nõuded“ muudatusega tuleb mahetoodangu andmed Põllumajandusametile esitada 1. veebruariks 2017.

Inglismaa maheköögiviljakasvataja kogemused kahe raamatu kaante vahel

27.12.16
Inglismaa üks tuntuim maheköögiviljakasvataja Iain Tolhurst kasvatab ettevõttes Tolhurst Organic umbes 70 liiki köögivilja, mis annavad aastas kokku üle 100 tonni saaki. Iain Tolhurst on paljude artiklite ja mitme raamatu autor, millest kahte tutvustame allpool.

Maaülikool esitas Anne Luige riigi teaduspreemiate konkursi kandidaadiks

22.12.16
Eesti Maaülikool esitas 2017. aasta Eesti Vabariigi teaduspreemiate konkursile pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest põllumajanduse valdkonnas emeriitprofessor Anne Luige.

Tänavu külastas mahetalusid üle 2000 lapse

21.12.16
Tänavu said Võru-, Tartu-, Harju-, Hiiu- ja Saaremaa lasteaia- ja koolilapsed ning õpetajad külastada Eesti mahetalusid, kokku käis mahetaludes üle 2000 lapse. Külastusi korraldati PRIA koolipuuvilja ja -köögiviljatoetuse ning turuarendustoetuse abil.

Aasta konsulent 2016 on Vaike Nõu

19.12.16
16. detsembril kuulutati Viljandimaal Olustveres välja aasta konsulent 2016, kelleks on loomakasvatuse ning finantsmajanduse konsulent Vaike Nõu. Vaike tegeleb ise mahelihaveisekasvatusega osaühingus Kauni.

Toitumisnõustaja: tervisliku menüü märksõnad on hooajaline, kodumaine ning mahe

14.12.16
Kui tahad olla elus, ilus ja terve ning elada kvaliteetset elu, siis on kogu saladus just selles, et toiduvalik oleks hooajaline, kodumaine ning mahe.

Maheteravilja õpiring - innustav ettevõtlikkus, uute lahenduste otsimine ja leidmine

06.12.16
Mahepõllumajanduse pikaajalise teadmussiirde programmi raames oli tootjatel võimalus üksteiselt saada väärt kogemusi teraviljakasvatuse õpiringis.

Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda tuleb mahetootjale appi

06.12.16
Mahetootjate abistamiseks on loodud uus organisatsioon Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda, mis aitab tootjat

Mahetootmine muutub järjest teadlikumaks

06.12.16
Kui siiani oli levinud teadmine, et mahetootjad ei väeta ega pritsi, siis nüüd on see müüt kummutatud.

Mahetalunik jäi vilja hinnaga rahule

04.12.16
Hiiumaa talunike viljasaak on ammugi salves ja rahakski tehtud, kes kiidab hinda, kes kurdab hinna üle.

Rootsi kuningriigis mahepõllumajandust õppimas

04.12.16
November on hea aeg teha paus argitoimetustest ja võtta ette üks seiklus teisele poole merd. Nii tegigi viieteistliikmeline grupp veisekasvatajaid, eesmärgiga õppida Rootsi mahepõllumajanduse kogemusest.

Inglismaa tunnustatud mahetootja Iain Tolhurst: eestlased, õppige tundma oma mulda

30.11.16
Sel nädalal külastab Eestit Inglismaal 40 aastat maheköögiviljakasvatust viljelenud ja innovaatiliste lahenduste poolest tuntud talunik Iain Tolhurst. Igal aastal kasvatab Tolhust Organic umbes 70 eri kultuuri köögivilju, mille saak on kokku 100 t ringis ja läheb müüki otseturustuskanalite kaudu 40 km raadiuses.

Eksitav kaubamärk

30.11.16
Liivimaa Lihaveisel täitus käesoleval aastal kuues tegutsemisaasta. Koos Eesti toidumaastiku kasvamisega oleme olnud pidevas arengus, tänu millele on meil endal õnnestunud raputada ja purustada mitmeid seni käibel olnud dogmasid. Ajades oma asja oleme me toetunud eelkõige ühele tähtsale talale - jätkusuutlikus.