# #

Uudised

Mahetoetuse 2016 ühikumäärasid vähendati ligi 4%

09.02.17
10. veebruaril määratakse mahetootmisele ülemineku ning mahetootmisega jätkamise toetused.

Mahetootjad katsetavad Enefixi põlevkivituhast tehtud mullaparendajat

08.02.17
Selle aasta alguses sõlmisid Mahetootjate Nõu- ja Jõukoda ja Eesti Energia kokkulepe põletatud põlevkivist mullaparendaja Enefix katsetamiseks mahepõllumajanduses.

Kui muudaks Eesti tervikuna mahemaaks?

05.02.17
Idee muuta Eesti mahemaaks puudutab lisaks mahetoitu tootvale põllumajandusele veel paljusid teisi elualasid ökoturismist farmaatsiatööstuseni välja. Organic Estonia programmi jõustamine peaks märgatavalt kasvatama Eesti mahetoodangu eksporti ja looma sadu uusi töökohti.

Euroopa Komisjon algatas avaliku konsultatsiooni EL ühise põllumajanduspoliitika tuleviku teemal

03.02.17
Euroopa Komisjon algatas täna, 2. veebruaril kolmekuulise avaliku konsultatsiooni Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tuleviku üle pärast aastat 2020, mil lõpeb praegune eelarveperiood. Maaeluminister Tarmo Tamm kutsub kõiki põllumajandussektori huvigruppe konsultatsioonis aktiivselt osalema.

HeyDay tegi revolutsiooni Eesti mahlatööstuses

03.02.17
Oktoobris tööd alustanud HeyDay, mille tehases valmivad külmpressimeetodil ilma kuumutamata täiesti naturaalsed mahemahlad, annab järjest rohkem tööd Eesti õuna- ja marjakasvatajaile.

Pajumäe talu on edasi aidanud mõistus ja visa töö

03.02.17
Abja lähedal Pajumäe talu pidavad Viljar ja Arvo Veidenberg ei pea mõistlikuks piima odava hinna eest kombinaatidele müüa ja eelistavad ise väärtuslikumaid tooteid valmistada.

Kohtutäitur müüb 15 piimamüügiautomaati ja kaubamärki Eesti Mahe

02.02.17
Kohtutäitur Katrin Prükk müüb oma kodulehel kolm aastat kasutuses olnud piimaautomaate koguhinnaga 55 000 eurot ja kaubamärki Eesti Mahe, mil hinnaks 10 000 eurot.

Mahetoidu Leht tänases Postimehes

30.01.17
Täna ilmus Postimehe vahelehena Mahetoidu Leht, kus saab lugeda mahepõllumajanduse arengutrendidest ja mida uut on turule toonud Eesti mahetootjad.

18% kogu Eesti põllumajandusmaast on mahe

25.01.17
​Põllumajandusameti andmetel oli Eestis 2016. aastal mahepõllumajanduslikku maad 184 754 ha, mis on 8% rohkem kui 2015. aastal. Maheda osa kogu Eesti põllumajandusmaast on ligi 18% ja see näitaja asetab Eesti koos Rootsi ja Austriaga Euroopa Liidu riikide esikolmikusse.

Enamus maheviljast läheb ekspordiks

23.01.17
Mahepõllumajanduse registri andmetel kasvatati 2015. aastal maheteravilja Eestis 24 175 hektaril, 2016. aastal oli see pind juba 29 022 hektarit. Huvi maheteraviljakasvatuse vastu stimuleerivadki eelkõige head ekspordivõimalused, tänu millele on oma toodangu eest võimalik saada märksa kõrgemat hinda kui tavateravilja eest.

Suurbritannia ja Taani koostöös sünnib kõigi aegade suurim mahekampaania

21.01.17
Suurbritannia maheorganisatsioon Organic Trade Board (OTB) sai koos Taani partnerorganisatsiooniga Organic Denmark Euroopa Liidult mahetoidu müügi edendamiseks kolme aasta jooksul 10,4 miljonit eurot. See on seni kõige suurem rahvusvaheline mahekampaania.

Eesti meelitab Grüne Wochel külalisi ulukiliha ja mahetoodetega

20.01.17
Eesti toiduained on juba 24. korda esindatud täna Berliinis avataval maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil Internationale Grüne Woche, mis meelitab kümne päeva jooksul Berliini messikeskusesse üle 400 000 külastaja.

Prantsusmaa piirab jõuliselt taimekaitsevahendite kasutamist

12.01.17
Prantsusmaa keelustas alates 1. jaanuarist 2017 täielikult taimekaitsevahendite kasutamise avalikel haljasaladel. Keeld puudutab kõiki avalikke metsi, parke ja aedu, erandina on kohaliku omavalitsuse loal taimekaitsevahendi kasutamine siiski lubatud surnuaedades ja staadionitel. Eraaedades keelustatakse pestitsiidide kasutamine lõplikult 2019. aastast, kuid piirangud ostmisele kehtivad juba praegu.

Maaeluministeeriumis tutvustati Organic Estonia ideekavandit

10.01.17
Maaeluministeeriumis toimus täna kohtumine huvigruppide ja sotsiaalpartneritega, kellele tutvustati Eesti mahemajanduse tervikprogrammi Organic Estonia ideekavandit. Kohtumisel osalenud toetasid ministeeriumi ettepanekut mahe-Eesti programmi käivitamiseks ning selle tarbeks meeskonna loomiseks.

MAHETOODANGU ANDMETE ESITAMISE KUUPÄEV ON MUUTUNUD

10.01.17
Seoses põllumajandusministri määruse nr 25 „Mahepõllumajandusliku tootmise nõuded“ muudatusega tuleb mahetoodangu andmed Põllumajandusametile esitada 1. veebruariks 2017.