# #

Uudised

Mahepõllumajandus – kas parim viis inimtoidu tootmiseks?

14.03.14
See teema oli vaagimise all eelmisel väärikate ülikooli õppepäeval. Kuna mahetoidu teemaga on inimesed üsna hästi kursis – iseasi, kui paljud seda endale lubada saavad –, teeme kuuldust valiku selle tootmissuuna vähem teatud faktidest.

Kuidas saavad mahetoidu kätte taanlased, britid, sakslased…?

12.03.14
Tänases Maablogi postituses anname ülevaate, kuidas läheb mahetoidul Taanis, Suurbritannias, Saksamaal ja Itaalias. Riike ühendab mahetoidu hea kättesaadavus supermarketitest, selgub TNS Emori koostatud ülevaatest.

Mahetoit – kust seda kätte saada?

11.03.14
Eestis on mahetoidule spetsialiseerunud ökopoode 40 ringis, lõviosa mahetoodete müügikäibest (ca 70%) tuleb läbi aga läbi suuremate jaekettide, selgus EMORi korraldatud tarbijaküsitlusest. Samas Prantsusmaal, Saksamaal ja Hollandis on tavakaubanduse ja muude kanalite müük aga üpris võrdselt jaotunud.

Mahetoidu käibemaksuks 5%

07.03.14
Masskampaaniad neti tegevjuht Siim Kaevats teeb ettepaneku alandada mahetoidu käibemaksumäär 20%lt 5%le, et aidata kaasa mahetoidu tarbimisele ja mahepõllumajanduse kui ettevõtlusvormi populariseerimisele.

Märts on viimane kuu selle aasta uute maade kasutuselevõtmiseks ja piiride täpsustamiseks

07.03.14
PRIA juhib kõigi klientide tähelepanu pindalatoetuste taotluse ettevalmistamisel sellele, et 2003.a seisuga registreeritud põllumaa nõude piirangut põllumaa deklareerimisel ja sinna toetuste taotlemisel enam pole.

Läänemere-sõbraliku põllumajandustootja konkursi tähtaeg on 15. märts

05.03.14
Eestimaa Looduse Fond (ELF) koos Maailma Looduse Fondiga (WWF) otsib kandidaate 2014. aasta Läänemere-sõbraliku põllumajandustootja auhinnale. Taotlusi oodatakse hiljemalt 15. märtsiks aadressile elf@elfond.ee või Lai 29, Tartu (Eestimaa Looduse Fond).

Saare Selveris hakkas tööle mahepiimaautomaat

05.03.14
Turundusühistu Eesti Mahe paigaldas möödunud nädalal Saare Selverisse Saaremaa esimese mahetoorpiima automaadi.

Eesti mahetoidu valik laieneb jõudsalt

26.02.14
Mullu tegutses Eestis 40 spetsialiseerunud ökopoodi, Eesti kauplustes kokku oli müügil 1257 erinevat Eestis toodetud mahetoodet, selgus täna põllumajandusministeeriumis esitletud mahetoodete turu ülevaatest. Aastaga lisandus poelettidele üle 400 uue mahetoote.

Väikesed maheettevõtted ja suured mahuettevõtted kujundavad jätkusuutlikku ärikeskkonda

26.02.14
Viimastel päevadel on jätkusuutlik ettevõtlus leidnud väärikat tunnustust nii Eesti Vabariigi presidendi poolt kui ka eeskujulike ettevõtjate ringis. Vabariigi sünnipäeva puhul nägi vastuvõtule kutsutute hulgas mitmeid mahe- ja muudmoodi progressiivseid ettevõtjaid ja talunikke, muuhulgas sai presidendipaari kätelda näiteks Eesti parima mahetoote tiitli omanik Kiltsimäe talu peremees. 25.02 aset leidnud Jätkusuutliku ettevõtluse aastakonverentsil tehti kokkuvõtted arengutest valdkonnas ja jagati kvaliteedimärgised 34-le ettevõttele.

Saidafarmi peremees Juhan Särgava: on hea meel, et presidendile põllumehed meeldivad

25.02.14
Presidendipaari vastuvõtule kutsutud mahetootja OÜ Saidafarm omanik ja põllumeeste liidu president Juhan Särgava on rõõmus, et presidendipaarile lähevad korda põllumehed ja toidutootjad.

Rahandusministeerium tormab „kirvega“ maaelu arengukava kallale

24.02.14
Suure ootamatusena tabas põllumeeste keskliitu teade, et rahandusministeerium keeldub maaelu arengukava (MAK) kooskõlastamast ning nõuab Eesti riigi poolse osaluse vähendamist 25 protsendilt 15-le.

Noor Eesti kitsekasvataja tutvustas Euroopas oma farmi

07.02.14
Euroopa noortalunike kongressil tutvustas Eestit esindanud Ida-Virumaa Rausvere küla noortalunik Martin Repinski oma mahekitsefarmiprojekti ning pälvis kongressi diplomi.

Euroopa Komisjon avaldas uuendatud mahepõllumajanduse kodulehe

04.02.14
Koduleht on hetkel vaadatav inglise, saksa ja prantsuse keeles.

Maheda purgisupi tegemine polegi nii lihtne!

31.01.14
Sellest, miks Eestis mahedaid purgitoite ei valmistata, sai Latika talu pererahvas omal nahal aru, põrkudes mitmete raskuste vastu.

Uusi köögiviljahoidlaid oleks vaja küll

29.01.14
Selleks et mahetootjate köögi- ja puuvilja oleks võimalik süüa aasta läbi, on saagi ületalve säilitamiseks vaja kaasaegseid hoidlaid. Toetusi oodatakse uuelt MAKilt.