# #

Uudised

Mahemarket avas Tallinnas uue poe koos maheliha karniga

22.01.19
Maheredise läbilõikamisega avati laupäeval Baltimaade suurim mahepood ja -kohvik Mahemarket uues T1 Mall of Tallinn ostukeskuses. Esimesena Eestis on Mahemarket teinud oma poodi maheliha karni, mis lahendab paljude mure, kust saada värsket kodumaist maheliha.

Lätti tuleb Baltimaade esimene maheteravilja labor

15.01.19
Tartu Milli Läti tütarfirma Dobeles Dzirnavnieks alustas ulatuslikku arendusprojekti, mille raames plaanitakse investeerida lähiaastatel kokku 30 miljonit eurot.

Tartu Ülikooli teadlased asuvad uurima põllumuldade seeneelustikku

13.01.19
Tartu Ülikooli taimeökoloogid asuvad koostöös Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi ning Põllumajandusuuringute Keskusega uurima Eesti põllumuldades elavaid seeni. Keskkonnainvesteeringute Keskuse ja Tartu Ülikooli rahastatud projekti põhieesmärk on anda terviklik ülevaade eri majandamisviiside mõjust meie põllumuldade seeneelustiku liigirikkusele ja seisundile. Veel on võimalik anda teada huvist uuringus osaleda!

Läheneb mahetoodangu andmete esitamise tähtaeg

07.01.19
Mahetootjad peavad esitama Põllumajandusametile 1. veebruariks 2019 mahepõllumajandusliku toodangu andmed 2018. aasta kohta.

Põllumajanduse Äriplaan 2019: mahetootja näeb kasvuvõimalusi

03.01.19
2019. aasta mahetootmise arengusuundasid piimaveisekasvatuses analüüsides sõnas Pajumäe talu noorperemees Viljar Veidenberg, et maheturg kogu Euroopas suureneb kiiremini kui mahemaa pindala ja Eestil on siin head võimalused, et enda tooteid maheturgudel müüa.

Kasesiirup on traditsioonilise kasemahla uus tulemine

27.12.18
Kasemahla kogumine ja sellest siirupi tegemine on uutmoodi traditsioonide jätkamine. Selleks vajalike teadmiste ja tehnika hankimiseks käisid väiketootmise asutajad õppereisil USA-s, kus lisaks vahtrasiirupile toodetakse ka kasesiirupit, ligi 10 000 liitrit aastas.

Maaeluministeerimis kogunes mahemajanduse tervikprogrammi nõukoda

21.12.18
Eile, 20. detsembril toimus Maaeluministeeriumis mahemajanduse tervikprogrammi nõukoja istung, kus tehti kokkuvõtted 2018. aastal tehtust ja räägiti 2019. aasta plaanidest.

Maheklubi kutsub oma lemmikmahetoodet jäädvustama

17.12.18
Osalemiseks postita enda sotsiaalmeedias foto(d) või video oma lemmikust Eesti mahetootest, lisa juurde #valimahetoit ja põhjus, miks see toode sulle meeldib.

Läänemaa OTT on mahedaim Eestis

12.12.18
Karu talu perenaine Eike Lepmets silkas laupäeva enenlõunal veidi enne kella kümmet Haapsalu turuaia taha pargitud auto ja poeesise vahet, lisades turuhoone otsapoolse toakese ukse kõrvale erinevaid põllutööriistu. Reha, kõblas, labidas, kartulikonks ja mida kõike veel. Et pood ka väljast talupoe moodi välja näeks, selleks.

Kopenhaagen: Mahetoidu võidukäiku toetab avalik raha

07.12.18
89% Kopenhaageni linna hallatavates sööklates pakutavast toidust on mahe. Sellise muljetavaldava saavutuseni õnnestus jõuda köögipersonali koolitamise ja mahetoidu tarneahela arengut toetamisega.

Tammejuure Mahetalu investeerib ettevõttesse miljoni

04.12.18
SEB pani õla alla mahetootja Tammejuure Mahe TÜ arengule, finantseerides 1 miljoni euro mahus ettevõtte käibekapitali- ja investeerimislaenude paketti. Mahetootja kasutab finantseeringut põhitegevuse tõhustamiseks.

Monsanto dokumendid II

04.12.18
Kas glüfosaat põhjustab vähki?

Monsanto dokumendid I

04.12.18
Maailma kasutatavaim pestitsiid ja korporatiivne teadus. Kas peame ootama lõplikku teaduslikku tõde?

Mis on herbitsiid glüfosaat?

02.12.18
Glüfosaadi keemiline olemus, leidumine keskkonnas ja inimorganismis ning toksilisus

FOTOD | Eesti suurim mahetalu on edukalt tegutsenud enam kui veerand sajandit

21.11.18
Harjumaal Lehetu külas peetakse juba aastakümneid kahesajapealist piimakarja ja meiereid. Saidafarmi veavad Juhan ja Helve Särgava, kelle hingeasjaks on juba üle 25 aasta olnud pakkuda kvaliteetset mahetoodangut.